Spalio 10 d. 4e klasės mokiniai dalyvavo Elektrėnų bibliotekos surengtose orientacinėse varžybose „Sveikata –  brangiausias turtas“. Vaikus suskirstė komandomis. Kapitonai gavo bibliotekos planą ir visi turėjo pažymėtose vietose surasti  savo komandos vėliavėlę bei užduotį. Dalyviai minė mįsles, skaitė patarles, ieškojo nuorodų enciklopedijose ir atsakymų bibliotekos kataloguose. Vaikams labai patiko užduočių ieškoti visose bibliotekos patalpose, skyriuose ir netgi knygose.

             Buvo šaunu, naudinga ir netikėta orientacinį žaidimą žaisti bibliotekoje.

             Ačiū bibliotekos darbuotojoms už pakvietimą ir dovaną.

4e kl. mokytoja R. Sendzikienė

       Rugsėjo 21 d. 3d klasės mokiniai lankėsi Vilniuje  Lietuvos nacionalinėje  televizijoje ir pabuvojo Pinigų muziejuje.

       Ekskursija prasidėjo LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija). Čia mokiniai apžiūrėjo LRT muziejų, susipažino su Lietuvos televizijos istorija, pamatė pirmąją televizijos studiją ir sužinojo, kad šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams „Gustavo enciklopedija“. Mokiniai aplankė didžiausią  Baltijos šalių studiją, pamatė daugybę filmavimo kamerų ir gausybę kitos įrangos, išgirdo pasakojimą, kaip yra filmuojamos laidos.

       Vaikams didžiausią įspūdį paliko moderniausia Baltijos šalyse  studija,  kurioje yra filmuojamos laidos „Labas rytas“, „Žinios“.  Mokiniai turėjo galimybę pabūti vedėjų vietose,  susidomėję stebėjo, kaip veikia robotizuotos kameros, kaip galima  keisti apšvietimą. Ypač smagu buvo pamatyti save monitorių  ekranuose. 

       Į pasirengimą Lietuvos Šimtmečio šventei aktyviai įsitraukia valstybės institucijos, savivaldybės, nevyriausybinės organizacijos ir paprastieji gyventojai.

          Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko renginiai skirti Šimtmečiui paminėti – Sveikatingumo diena ir kūrybinė rudens šventė „Rudeninės Žemės spalvos“.                    

        Sveikatingumo diena – tradicinis renginys, kuris šiais metais išaugo į naudingą ir įdomią dieną su mokykloje neįprastais sporto ir sveikatinimo užsiėmimais bei žygiais. Rytą mokiniai ir mokytojai pradėjo lauke bendra mankšta, kurią vedė mokyklos mokiniai. Visi kartu atliko po 100 pratimų. Apšilus ir pabudinus organizmus darbui, mokiniai pasklido po įvairias veiklas, kurias vedė ne tik mokyklos pedagogai, paskaitą „Sveika mityba“ 1d klasėje vedė mama. Mūsų pirmokėliai keliavo į mišką, rinko gamtos gėrybes: kaštonus, giles, kūrė rudens puokštes ir ruošėsi Rudens šventei. Miesto sporto aikštynuose, miško takuose judriuosius žaidimus žaidė ir estafetėse azartiškai varžėsi antrokai. Trečiokai bėgo 100 bėgimų Elektrėnų tiltu, o dalis ketvirtokų bėgo ištvermės ratus „Versmės“ gimnazijos stadione. 4 a klasės mokiniai dalyvavo žygyje link Mijaugonių kaimo. Sugrįžusių į mokyklą mokinių laukė skanūs pietūs. 

      Pavasaris – paukščių grįžimo iš šiltųjų kraštų metas... Skatindamos vaikų domėjimąsi gamta, antrų klasių mokiniams organizavome popietę „Drauge pažinkime paukščius“.  O kas geriau apie paukščius gali papasakoti, jei ne ornitologas Gediminas Petkus.

        Vaikai iš ornitologo pasakojimo sužinojo, kad geniai gali praplatinti inkilų skyles, todėl geriau aplink jas prikalti skardos. Išgirdo, kad bukučiai gali laipioti žemyn galva, kad zylių patelės ant pilvo turi ploną, o patinai – storą juodą juostą. Svečias iš Vilniaus nustebino, kad liputis kiaušinius deda po medžio žieve, o inkilus jam geriausia gaminti su stačiakampe skyle šone. 

       Projektas finansuojamas Vaikų socializacijos rėmimo programos lėšomis. Gavome 300,00 Eur.

      Programos tikslas – sudaryti sąlygas socialiai pažeistiems vaikams ugdytis ir įtvirtinti praktinius socialinius gebėjimus, naudojant aktyvius, netradicinius veiklos metodus ir priemones.

     Projektą pradėsime nuo veiklų vasaros poilsio stovykloje. Jos metu organizuosime netradicines veiklas mokiniams, sieksime juos aktyvinti ir įtraukti į visų veiklų organizavimą. Projekto metu aplankysime pagalbos tarnybas: policiją, gaisrinę, miesto biblioteką, Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejų. Vyks viktorina „Sužinok ir išmok“, kurios metu įvertinsime vaikų žinias apie mūsų krašto papročius ir tradicijas, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, sveiką gyvenseną. Grupines veiklos bus vykdomos iki mokslo metų pabaigos. Aktyviausius mokinius apdovanosime kelione į Automagistralės muziejų.

R. Mikalauskienė
Socialinė pedagogė

      Projektas finansuojamas iš 2015–2017 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Gavome 954,00 Eur.

            Programos įgyvendinamo trukmė  nuo  rugsėjo iki gruodžio mėnesio.

      Projekto tikslas – stiprinti vaikų psichikos sveikatą ir vykdyti patyčių ir smurto prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones,kartu įtraukiant tėvus į pozityvios tėvystės ugdymą.

          Planuojamas projekto rezultatas – projekto dalyviai pagerins asmenines, socialines, streso valdymo kompetencijas. Tėvai tobulins pozityvios tėvystės įgūdžius.

            Numatytos veiklos: grupinės veiklos vaikams ir paskatinimai už aktyvumą, paskaitos tėvams su kviestiniais lektorias

R. Mikalauskienė
Socialinė pedagogė

 

      Pavasario atostogų metu Elektrėnų pradinės mokyklos jungtinė trečiokų komanda buvo pakviesta į Lietuvos edukologijos universitetą, su kuriuo mokykla bendradarbiauja jau ne pirmus metus. Pradinio ugdymo pedagogikos IV kurso studentės organizavo renginį „Pradinukadienis“. Jame dalyvavo trečių klasių mokinių komandos iš Švenčionių, Jonavos ir Elektrėnų pradinių mokyklų, Vilniaus „Genio“ progimnazijos ir Naujininkų mokyklos.