BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI

Informuojame, kad nuo 2021 m. sausio 4 d. iki 2021 m. balandžio 15 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje priimami prašymai į pirmas klases:

  • Pirmenybė teikiama gyvenantiems Elektrėnų seniūnijoje;
  • Į Gilučių skyrių priimami mokiniai, gyvenantys Gilučių seniūnijoje

KARANTINO LAIKOTARPIU prašymai teikiami TIK elektroniniu paštu elektrenupradine@gmail.comarba gali būti įdedami į mokyklos pašto dėžutę (prie pagrindinio įėjimo į mokyklą). 

Pasibaigus karantinui prašymai teikiami elektroniniu paštu elektrenupradine@gmail.com arba mokykloje darbo dienomis nuo 13.00 iki 17.00 val. Prie prašymo pridedama vaiko gimimo liudijimo kopija.

Atkreipiame dėmesį, kad priėmimas į mokyklas vykdomas vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės tarybos nustatytomis tvarkomis. 

Prašymų formas ir daugiau informacijos galite rasti mokyklos interneto svetainėje www.pradine.elektrenai.lm.lt / Veiklos sritys / Mokinių priėmimas. 

Maloniai Jūsų laukiame

Kažkur toli yra šalis.
Tokia graži, miela.
Tenai gyvena pasaka
Ir netgi ne viena.

 

- Aš garbioji ABĖCĖLĖ –

Visų raidžių karalienė…

     Tokiais žodžiais kovo 9 dieną prasidėjo Abėcėlės” šventė Elektrėnų pradinėje mokykloje. Tai tradicinė pirmokėlių šventė, kuri vyksta, kai mokiniai išmoksta visas raides. Nuo pat ryto pirmokėliai,  pasipuošę raidžių karūnomis, linksmai šurmuliavo mokyklos koridoriuose. Vėliau mokiniai ir jų mokytojos susirinko salėje. Šventės akcentu tapo vaikų deklamuojami eilėraštukai kiekvienai abėcėlės raidei.  Skambėjo dainelės apie mokyklą, draugystę, knygas, kurių išmokė mokytojos G. Takarauskaitė, J. Špikienė. Mokytoja A. Pačėsienė – linksmų šokių.

       Minint 28-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines ir šiemet švenčiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100 metų jubiliejų – mūsų mokykla dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. 

Garbė, kad gimus čia esu, Ji man – gražiausia iš visų
Ta paukštė giedanti, laisva Tėvynė mano – Lietuva.

„Kalba gimtoji lūposna įdėta“
                                                  Aldona Elena Puišytė

 

    Skatinant mokinių norą domėtis gimtąja kalba, literatūra, pasidalinant gerąją patirtimi, organizavome renginius, kurie buvo skirti paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-etį.

    Vasario 8 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai susirinko į viktoriną-konkursą „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Mokiniai turėjo prisiminti rašytojus, kalbos kultūros taisykles, sukurti akrostichą apie Lietuvą, surasti patarlių pabaigas, prisiminti abėcėlę ir taisyklingai atlikti gramatinę užduotį. Iš geriausiai pasirodžiusių mokinių buvo sudaryta mokyklos komanda: Radvilė Rakauskaitė (3c kl.), Mantvydas Vertelis (3a kl.), Danielė Dambrauskaitė (4a kl.), Robertas Miskevič (4b kl.), Justas Dalibaga (4e kl.) .

   Vasario 28 dieną į mūsų mokyklą nepabūgę šalčio atvyko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių komandos: „Ąžuolyno“ progimnazijos, Elektrėnų pradinės mokyklos ir Vievio pradinės mokyklos. 

       Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – tai sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės – mūsų seneliai, proseneliai ir tėvai.

          Elektrėnų pradinėje mokykloje sausio–vasario mėn. buvo vykdomas projektas „Aš – dalis Tavęs“, skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, mokykloje vyko įvairūs renginiai. Kiekvienas mokyklos mokinys įdėjo daug meilės ir šilumos rengiantis minėjimui.

           Vasario 12 d. mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje istorinėje pamokoje „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“, kurios metu praturtino teorines žinias, ugdė kūrybiškumą, pagarbą ir meilę savo krašto istorijai. Mokiniai buvo tarsi mini muziejuje su istoriniais rekonstruotais eksponatais.

            Aplankėme ir Elektrėnų profesinio mokymo centrą. Audėme tautinę juostą, pynėme trispalves apyrankes, taip pat dalyvavome VŠĮ „Aduta“ rekordinės šimtmečio žvakės liejime. Trečių klasių mokinių jungtinis choras dalyvavo Elektrėnų progimnazijos „Ąžuolynas“ renginyje „Chorų karai“.  

     Vasario 13 dieną mūsų mokykloje šurmuliavo viena nuotaikingiausių, pavasarį pranašaujančių švenčių – Užgavėnės. Svarbiausias jos akcentas – linksmumas, todėl jai mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi Užgavėnių dainų, šokių, žaidimų, gaminosi kaukes.

      Šventės persirengėliai aplankė kiekvieną klasę, linkėdami gražių dienų, gero derliaus ir sveikatos. Mokiniai „pasipuošę“ iš spintų ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, patraukė į mokyklos kiemą gąsdinti žiemos. Šokant ratelius nuo triukšmo dundėjo žemė. Nuo juoko ir dainų aidėjo visi aplinkiniai kiemai. O kad visus metus būtume sotūs, prisivalgėme blynų ir kitų skanėstų.

      Smagiausia šventės dalis – Morės deginimas ant laužo. Mokyklos kieme liepsnojanti Morė kėlė susižavėjimo šūksnius.

      Mokiniai žiemą išvijo! Tačiau dar žiema labai graži. O tai norėtųsi, kad ji užleistų vietą pavasariui!              

                                                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...