Ebru meno - tapymo ant vandens - neformalaus ugdymo projektas, įgyvendinamas Elektrėnų pradinėje mokykloje kartu su VšĮ „Meda Project“, sukurtas humaniško metodo pagrindu, kuris papildo neformaliojo ugdymo modelį. Šiais mokslo metais mūsų mokiniai kartu su šeimos nariais entuziastingai pasirinko meno terapijos programą, tokiu būdu bendromis pastangomis prisidėdami prie kokybiško vaiko ugdymo bei šeimos gerovės.

      Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra KNYGA, todėl bendrojo ugdymo mokykloms, neformaliojo švietimo įstaigoms buvo pasiūlyta kartu paminėti šią datą bei kurti TOLERANCIJOS KNYGĄ. Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“.

   

     Lapkričio 17-18 dienomis su naujomis edukacinėmis programos pradinių klasių mokiniams mokykloje viešėjo MB Sferinis kinas.

            Netradicinės pasaulio pažinimo pamokos vyko kupolo viduje. Trukmė - 45 minutės: 5 min. - instruktažas, 30 min. - filmo trukmė ir 10 min.- linksmoji viktorina.

            Pirmų – antrų klasių mokiniai pasirinko programą apie povandeninį pasaulį. Filme „Kaluokahina. Užburtasis rifas“ susipynė intriguojantis siužetas apie nykstantį rifą ir jo gelbėtojus. Jame vaizduojama, kaip mūsų gyvenimas gali priklausyti nuo to, kas vyksta aplink mus.

            Trečiokai ir ketvirtokai pasirinko edukacinę programą apie medžius. Žiūrėdami kiną „Medžių paslaptys“ mokiniai turėjo unikalią galimybę 360° kampu pažvelgti į pasaulį mažų vabzdžių akimis. Filme atskleistos pačios įdomiausios medžių paslaptys: fotosintezė, deguonies raida ir medžių struktūra nuo šaknų iki lapų, kaip medžiai gauna energijos iš saulės, kodėl jie auga, kaip vanduo patenka į lapus medžių viršūnėse.

     2014 m. lapkričio 12 d. Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko apvalaus stalo diskusija „Mokytojo rengimo kokybė socialinės partnerystės kontekste“. Jos metu buvo kalbama apie būsimų pradinių klasių mokytojų praktikos specifiškumą, mokyklų lūkesčius, bendradarbiaujant su Lietuvos edukologijos universitetu. Po diskusijos vyko mokyklų sutarčių pasirašymas su LEU.

     „Malonu visus matyti universitete. Dauguma jūsų sugrįžta į savo Alma mater, studentiško gyvenimo židinį“, – susirinkusius mokyklų vadovus ir atstovus sveikino LEU rektorius akademikas Algirdas Gaižutis, kuris pabrėžė, kad pradiniam ugdymui mes turime skirti išskirtinį dėmesį.

     Gilučių skyriaus mokinukai aplankė liaudies amatų dirbtuvėles, kurios įkurtos aktyvios bendruomenės ir Gilučių bibliotekos vedėjos V. Tamošiūnienės dėka Gilučių seniūnijoje.

        Mokiniai apžiūrėjo Kietaviškių pagrindinės mokyklos technologijų ir keramikos būrelio ,,Molinukas‘‘ darbelių parodėlę. Pasigrožėjo savo ir kitų austomis tautinėmis juostomis.

        Vėliau jaunoji karta galės semtis kultūros paveldo paslapčių. Susipažins su audimo, keramikos ir vėlimo menais.

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...