Rytmetis ,,Su sprogstančia žilvičio šakele”

Atvelykio šventė nuo seno yra vadinama mažosiomis arba vaikų Velykėlėmis, švenčiama pirmąjį sekmadienį po Velykų.

Didžiąją pavasario dieną vaikai stebi suaugusiųjų atliekamus darbus, džiaugiasi margučiais, kiškio pyragais. Paskui ateina metas, kuomet tai galima patiems pakartoti per Atvelykį. Tad  tokia savotiška pamoka – rytmetis vyko Gilučių skyriuje. Vaikučiai ruošėsi iš anksto, išmoko eilėraščių apie pavasarį, surengė piešinių parodėlę, gamino darbelius.

Velykų bobutė (bibliotekininkė V.Tamošiūnienė), pasveikino visus su gražiausia pavasario švente, palinkėjo  augti sveikiems, džiaugtis pavasariu, gamtos ir dvasios atgimimu. Velykė papasakojo apie šios vaikų šventės tradicijas ir papročius. Vaikučiai deklamavo eilėraščius,  atsakinėjo į klausimus, įminė mįsles, už tai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Išbandė dar vieną kiaušinių marginimo būdą. O pabaigoje jų laukė smagiausias žaidimas -  margučių ridenimas.

Vaikučiai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir susipažino su senosiomis mūsų tautos tradicijomis.

Rasutė Jarockienė ir Rita Povilavičienė