Šiemet Užgavėnės buvo kitokios – be persirengėlių linksmybių, be išdaigų.

Ir nuostabi kaukių paroda! Ja galima buvo grožėtis kelias dienas. Lašininio ir Kanapinio kova vyko sporto aikštėje. Jie galynėjosi traukdami virvę. Padedant vaikams, kovą laimėjo Kanapinis, kuris po to, visus vaišino riestainiais. O blynų buvo! Skanių, sočių, mūsų mokyklos virėjų prikeptų. Morė tapo blogio simboliu ir buvo sudeginta su visomis blogybėmis.

Laukiame pavasario. Tebūnie jis greičiau!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė

Vasario 11 d. mokykloje vyko netradicinė pamoka „Pirmoji lietuviška knyga“, kuri skirta Lietuvių kalbos dienai paminėti. Šios pamokos metu mokiniai kartu su mokytojomis kalbėjo apie Martyną Mažvydą ir jo parašytą lietuvišką knygą „Katekizmas“, žiūrėjo pateiktis (https://www.slideshare.net/ligitasutkiene/mavydas-katekizmas-4-klas).

Pamokos pabaigoje mokiniai užrašė savo mintis: vienus nustebino ilgas knygos pavadinimas, kiti svajojo nuvažiuoti į Vilnių ir pamatyti šią knygą, ją paliesti, daug mokinių norėjo išmokti ją perskaityti, stebėjosi knygos šriftu, apipavidalinimu.

Svarbiausia, kad mokiniai suprato, kad ši knyga yra svarbi Lietuvos istorijos dalis ir ją reikia saugoti (mokinių mintys: https://padlet.com/ingaelek1971/Mintys ).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

Susitikime su tautodailininke J. Trainyte mokiniai sužinojo apie savo krašto garbingą praeitį. Apie nepriklausomos Lietuvos valstybės vėliavą ir Vyti - raitelį, jojantį šuoliuojančiu žirgu.

Vaikučiai piešė, spalvino, pagamino vėliavos spalvų paukštelius ir jais papuošė savo klasę.

R. Jarockienė

4d klasės mokiniai dalyvavo šioje nuotolinėje pamokoje. Šią pamoką stebėjo ir joje dalyvavo labai daug klasių iš visos Lietuvos. Pamokos metu visi mokiniai kartu giedojo Lietuvos himną, mojavo vieni kitiems, žiūrėjo trumpus filmukus apie Lietuvos etnografinius regionus. Susipažino su Vilniaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus vardu pavadinta progimnazija.  Bandė minti mįsles. Kūrė sakinius apie Laisvę, Tėvynę.

• Laisvė -  kai gali išreikšti savo nuomonę ir būti nepriklausoma valstybe.
  • Laisvė yra, kai visi turi galimybę daryti ir sakyti ką galvoja.
  • Laisvė - tai džiaugsmas ir geras jausmas.
  • Laisvė - tai kai gali gyventi laisvai, kai niekas nenurodo ką daryti.

Mokytoja R. Kabelkienė

Sausio 24-28 dienomis kiekviena klasė pasirinko dienos spalvą, veiklą. Rytais mokiniai aptardavo spalvos nuotaiką, pastebėdavo spalvą ir jos atspalvius mokykloje, klasėje. Veiklose vyravo džiugi, pakili ir spalvinga nuotaika. Mokiniai kūrė eiles, klasės emblemą, ragavo spalvingus patiekalus ir vaisius.

• Bėga mažas, juodas katinukas,
  • O lauke pučia žvarbus šaltukas.
  • Šerkšnas papuošė baltai medžius,
  • Šaltis nudažė raudonai skruostus.
  • Užsidėjus mėlyną kepurę,
  • Eisiu grožėtis  žalia eglute.
  • Gintarė, 4d kl.

• Balta spalva
  • Balta spalva – gražiausia spalva,
  • Galima matyti ant paukščių ir sniego.
  • Kai ateina žiema – ji tokia balta,
  • Ant medžių užsninga ir jie balti, balti...
  • 4e kl.

• Baltas tai popieriaus lapas
  • Baltas tai sniegas iš giedro dangaus
  • Balta tu žiemą nupiešti gali
  • Ir baltą sniegą matyti gali
  • Namai pilni laimės ir šilumos
  • Girdi iš namų juoką
  • Ar liūdesį
  • Guli ir filmą žiūri
  • O gal miegi ir sapnuoji
  • Kaip žaidžia sniego mūšį
  • Maudosi baltam sniege
  • Ar stato sniego pilis su draugais
  • Ar  smagiai leidžia laiką savo šeimoje
  • Ignas, 4a kl.

Jau 13 savaičių tęsiasi akcija ,,30 pertraukų kitaip". Vaikai su dideliu noru į ją jungiasi ir dalyvauja: šoka, sportuoja, sprendžia įvairius galvosūkius ir visada nekantriai laukia naujų ateinančios savaitės veiklų.

Mokytojos Rimutė Miseliūnienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevicienė

Žvaliai nusiteikę didesni ir mažesni, nešini rogutėmis, čiuožynėmis,  skubėjo vaikai į mokyklą. Pramogų žiemą gausu: sniego kamuolių ridenimas, rogučių varžybos, įvairūs lipdiniai. O koks gražus sniegas jį nudažius! Žaidimų rytmetis ,,Nuspalvink žiemą‘‘ įvairiausiomis spalvomis padabino mokyklos teritoriją. Vaikams suteikta laisvė leido atsiskleisti kūrybingumui, skatino patirti bendrą džiaugsmą, naujus įgūdžius. Mokyklos kiemas pasipuošė nuostabiais besmegeniais ir visus nudžiugino 4c klasės nulipdytu draugystės suoleliu. Išsiruošė vaikai ir į mišką,  nešini lesyklėlėmis ir daržovėmis žvėreliams. O kiek džiaugsmo suteikė rogučių varžybos nuo kalnelių!

Sugrįžę į mokyklą gėrė vaistažolių arbatą paskanintą medumi ir vis dar dalijosi įspūdžiais apie puikiai praleistą dieną. O, kad jų būtų daug daugiau! Smagių, džiugių žiemiškų akimirkų ir pramogų.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui I.Mačionytė

A. Pačėsienė

2021 m. gruodžio mėnesį Elektrėnų pradinėje mokykloje tradiciškai veikė Kalėdinis paštas, kuriame šiemet slypėjo net 347 sveikinimai, atvirukai, laiškai. Patys aktyviausi – 3 ir 4 klasių mokiniai. Džiugu, jog sveikinimus gavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, mokyklos darbuotojai.Nykštukai išdalino laiškelius adresatams dar iki Šv. Kalėdų. Kiek šypsenų, gražių akimirkų ir džiaugsmo. Juk taip smagu dalintis gerumu.

Tęsime šią gražią ir prasmingą tradiciją kitąmet.

1 b ir 1 e klasių mokytojos

Andra Kumeliauskaitė Lina Česonienė

Mūsų mokykloje lapkričio-gruodžio mėn. vyko akcija „Mano gražiausia prakartėlė“.

Prasidėjus adventui mokykla pasipuošė jūsų gamintomis prakartėlėmis, kurios bylojo apie ateinančias gražiausias metų šventes – Kalėdas.

Išradingomis ir gražiomis prakartėlėmis džiaugėsi visi: mokiniai, mokytojai, svečiai.

Gruodžio 16 d. mus aplankė Elektrėnų parapijos vikaras kun. Tadas, kuris su vaikučiais kalbėjosi apie Kalėdų šventes, dovanas, prakartėlių prasmę. Nepamiršome ir maldos, po kurios kunigas pašventino prakartėles.

Vaikučiai į namučius parsineš prakatėles – šventinį Kalėdų džiaugsmą, viltį ir tikėjimą.

Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams kurie neabejingi ir dalyvavo prasmingoje akcijoje.

Organizatoriai