Gražų, saulėtą kovo mėnesio penktadienio rytą pasipuošę ir su šypsenomis į mokyklą rinkosi pirmokai. Ši diena jiems buvo ypatinga. Projektas vyko nuo sausio mėnesio, kurį vainikavo šventinis koncertas. Pirmokėliai dainavo apie mokyklą ir draugus, šoko nuotaikingus šokius, deklamavo apie skaičius, raides, pasaulį, sportą, muziką. Direktorė Virginija Stanislovaitienė pasveikino pirmokus drąsiai žengiant mokslo ir žinių keliu, įteikė Abėcėlės pažymėjimus. 

             Projekto metu vaikai su tėveliais gamino vardų raides, kurios žaismingai papuošė aktų salę. Dailės ir technologijos pamokose piešė Abėcėlę. Vyko dailiojo rašto konkursas. Mokyklos direktorė koncerto metu nugalėtojams įteikė padėkas. Pirmokėliai dėkingi šokio ir muzikos mokytojoms, kurios išmokė linksmų dainelių ir smagių šokių. 

              Šventės pabaigoje pirmokėlius nustebino Abėcėlės saldus siurprizas. 

Elektrėnų pradinės mokyklos
pirmų klasių mokytojos 

            Kovo 22 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokiniai vyko į Elektrėnų gėlių ūkį. Mokinius maloniai pasitiko ūkio savininkė Rima Mikučionienė.

       Pirmiausia vaikams buvo parodytas šiltnamis, kur auginamos našlaitės. Vaikai turėjo atidžiai stebėti ir surasti pirmuosius žiedelius, pasakyti jų spalvą. Taip pat mokiniai sužinojo ir apie paties šiltnamio konstrukciją, kaip jis šildomas, laistomas, prižiūrimas, kas jame auginama. Šiltnamyje mokiniai pasijuto tarsi trumpam patekę į vasarą. Jame galėjo pajusti ne tik vasarišką šilumą, pamatyti augančias gėles, bet ir stebėti rupūžes, varles, voriukus. Žiūrėdami pro drėgną, stiklinę šiltnamio sieną, mokiniai prisiminė neseniai išmoktą temą apie rūką.

            Vėliau mokiniai aplankė kitas šiltnamio patalpas, kuriose auginamos vazoninės gėlės, daržovių ūgliukai, ir bandė spėti jų pavadinimus. Už teisingus atsakymus gavo prizus – vazonines gėlytes, kuriomis pažadėjo rūpintis.

            Smagiausia veikla mokiniams buvo patiems sodinti gėles. Vaikai skaičiavo, kiek kuris pasodino gėlyčių. Mokiniams taip patiko ši veikla, kad daugelis žadėjo dar kartą atvažiuoti, o užaugę ateiti čia dirbti.

             Mokiniai buvo pakviesti atvykti dar kartą, kuomet visos gėlės pasidabins įvairiaspalviais žiedais.

            Vaikai į mokyklą grįžo laimingi, nes kiekvienas parsivežė po dovanėlę – vazoninį augalą ir gėlių katalogą, kuriame, pamiršę savo augalo pavadinimą, galėjo jį surasti ir net sužinoti, kokiais žiedais jis pražys.

         Mokiniai ir mokytoja nuoširdžiai dėkoja Gėlių ūkio vadovei už malonų priėmimą, pravestą pamokėlę ir dovanas. Būtinai pažadame dar sugrįžti. 

        Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokytoja R. Venckienė

       

     Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Prisiminėme šią ypatingą dieną ir prisidėjome prie socialinės akcijos, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.

 Mokytoja Andra Kumeliauskaitė

Tai gražiai mane augino
Laukas, pieva, kelias, upė...
Tai gražiai iš jų išaugo
Vienas žodis – Lietuva!

                                 Just. Marcinkevičius

      Kovo 5 dieną mokykloje šurmuliavo viena nuotaikingiausių, pavasarį pranašaujančių švenčių – Užgavėnės. Svarbiausias jos akcentas – linksmybės, todėl mūsų mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi Užgavėnių dainų, šokių, žaidimų, gaminosi kaukes. Šventės dieną visi su gera nuotaika, „pasipuošę“ kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, susirinko mokyklos sporto aikštėje. Šalia degančios Morės ir neapsakytai įnirtingos Lašininio bei Kanapinio kovos, savo širdis pripildėme džiaugsmo, o pilvukus – Užgavėnių blynais. „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ – taip šaukdami išvijome žiemą iš savo kiemo ir išgirdome pavasario paukščius skelbiant: „Sveikas, pavasari!“

                                                            Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...