Projektas finansuojamas  2019 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto įgyvendinamo trukmė – nuo rugsėjo iki gruodžio mėnesio.

Projekto tikslas – stiprinti psichikos sveikatą, vykdant patyčių ir smurto prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones, kartu įtraukiant tėvus į pozityvios tėvystės ugdymą.

Planuojamas projekto rezultatas – grupinio darbo, aktyviųjų metodų pagalba vaikai mokysis geriau pažinti save, savo jausmus, emocijas bei jas valdyti, reaguoti į tam tikras situacijas. Tėvai labai pasitikės savimi, priimant sprendimus.

Numatytos veiklos: psichologo E. Karmazos paskaitos tėvams, mokiniams, grupinės veiklos mokiniams, bendri renginiai prevencinėmis temomis.

R. Mikalauskienė
Socialinė pedagogė

Šią vasarą mokykloje vėl skambėjo vaikų klegesys. 2019 m. birželio 10–21 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko vaikų vasaros stovykla „Kartu gyvename  drauge sportuojame“. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupinas nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui.

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant į įvairias kūrybines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant jam saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų.

Stovykloje organizavome veiklas taip, kad jos būtų kuo įdomesnės, turiningesnės, kad vaikai galėtų tobulinti ir atskleisti turimus gebėjimus, įgyti naujų.

Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, dalyvavo aerobikos užsiėmime, kurį vedė Elektrėnų savivaldybės sporto centro trenerė Kristina Žamoit.

Stovyklautojai lankėsi Abromiškių reabilitacijos ligonininės vaikų skyriuje, kur susipažino ir išbandė įvairias atsipalaidavimo, sveikatinimo technikas.

Šiandien mokykloje vyko sveikatingumo diena. Jos tikslas – parodyti teigiamą poveikį augančiam organizmui, priminti mokiniams, kad ir nedidelis fizinis krūvis naudingas augančiam vaikui, kuris daugiausiai laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono.

Ši diena – didelis džiaugsmas mokiniams dėl dviejų priežasčių – tą dieną nevyksta pamokos ir kiekvienas gali sportuoti tiek, kiek širdis geidžia. O, kaip žinoma, sportuoti patinka visiems.

Rytą pradėjome mankšta, kurią pravedė mūsų mokyklos ketvirtokai. Po jos visi pasijuto žvalesni ir energingesni.

Diena prabėgo greitai, nes veikla vijo veiklą. Buvo įdomu ne tik mokiniams. Šią dieną labai daug judėjome mokykloje ir lauke, nes oras buvo puikus.

Žaisdami judrius žaidimus visi turėjo galimybę įsitikinti, kad fizinis aktyvumas gali būti smagus laisvalaikio leidimas, o juo labiau, kai žaidžiama su draugais. Juk sportuoti ne tik smagu bet ir naudinga.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

Mūsų mokyklos mokiniai gegužės 30 d. buvo išvykę į Žaslių tradicinių amatų centrą ir dalyvavo edukacinėje programoje „Rugio šiaudo spindesys“. Edukacinės programos metu vaikai susipažino su senuoju šiaudinių sodų rišimo amatu, tradicijomis ir svarba mūsų kultūroje. Kūrė pasaką, žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi žolelių arbata. Mokiniai sugrįžo į namus su pasigamintais šiaudiniais darbeliais ir puikia nuotaika.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

Visą gegužės mėnesį mokykloje buvo vykdomas antrų klasių projektas Paukščiai sugrįžta“. Šio projekto pagrindinis tikslas – vaikus supažindinti su artimiausioje aplinkoje esančiais paukščiais, jų gyvenimo būdu.

Projekto pradžioje pasižiūrėjome filmus Augink, rūpinkis, mylėk“, Keliaujantys paukščiai“. Vaikai piešė paukščius, buvo surengta paukščių piešinių paroda.

Mokyklos bibliotekoje buvo surengta paukščių lizdų paroda. Prie šio kūrybinio darbo daug prisidėjo mokinių tėveliai. Ačiū jiems.

Vienas iš uždavinių buvo išgirsti gamtoje kuo daugiau paukščių balsų ir juos atpažinti.

Labai džiaugiamės, jog šio projekto metu mokiniai įgijo žinių, kaip saugoti, mylėti ir rūpintis gamta.

Antrų klasių mokytojos: A. Cibulskienė, A. Kumeliauskaitė, R. Gervienė, R. Venckienė, L. Česonienė