Gerbiami tėveliai (globėjai),

Informuojame, kad Mokyklos tarybos 2016-06-03 protokolo Nr. 13MT - 2 nutarimu 2016–2017 m. m. bus pereinamasis laikotarpis mokyklinės uniformos įvedimui. Dėl mokyklinės uniformos įsigijimo spręs klasių bendruomenės.

Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. pirmų klasių mokiniams mokyklinė uniforma bus privaloma.

ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ
RAŠINIŲ KONKURSO „ŽIEMOS ETIUDAI“
NUGALĖTOJAI

Justinas Plerpa, 3a klasė

Snaigės šoka

Rytas. Pramerkiu akis, žvilgteliu pro langą. Snaigės šoka rateliu. Sukasi lyg pašėlę vaikai. Pagaliau atėjo tikra žiema… Snaigių šokis mane tiesiog užbūrė. Negaliu nuo jų atitraukti akių. Baltuolių būrys priminė šokėjas baltomis suknelėmis, mažomis kojytėmis straksinčias po sceną. Kilo noras pašokti su jomis kartu. Todėl apsirengiu ir išbėgu į kiemą.

Jorė Adamavičiūtė, 3a klasė

ELFAI IR ŽIEMOS AKMUO

Kitą kartą miško gilumoje gyveno trys nedorėliai elfai: Pilkutis, Juodutis ir Rudutis. Jie nekentė žiemos ir Kalėdų.

Vieną žvarbią žiemos dieną elfai nusprendė pamėginti sunaikinti žiemą. O kaip tai padaryti? To nežinojo. Elfai susiruošė vykdyti šį sumanymą. Keliavo per girias, kalnus ir pagaliau gilioje oloje išvydo baltą snaigėmis apibarstytą akmenį. Ant jo užrašas: ŽIEMOS AKMUO. Ilgai galvoti nereikėjo. Nedorėliai iškart suprato ką daryti. Jau ketino sudaužyti žiemos akmenį…, bet išgirdo silpną balselį:

– Nedarykite to!

Elfai sukluso. Balselis toliau kalbėjo:

– Be žiemos nebus kitų metų laikų.

Pilkutis, Juodutis ir Rudutis suglumo. Pagaliau drąsiausias Pilkutis prabilo:

– Manau, kad jis teisus. Argi mums nepatinka vasarą šildytis saulutėje, pavasarį gaudyti drugelius ir rudenį rinkti įvairiaspalvius lapus?

Elfai susimąstė. Rudutis net pravirko.

– Tai tiesa,  sušnibždėjo Juodutis. – Manau ir žiemą susirasime sau veiklos.

Nuo tos akimirkos elfai pamilo žiemą: statė sniego senius, tvirtoves, važinėjo rogutėmis, slidinėjo. O kai tingėjo, žiūrėdavo, kaip iš dangaus krinta baltos ir purios snaigės.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir šiais metais sausio 13-ąją pakvietė Lietuvos mokyklas, Tolerancijos ugdymo centrus bei visas Lietuvos institucijas, įstaigas prisijungti prie kasmetinės, jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

2017 m. sausio 13 d. 8.00 valanda, pirma pamoka skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Visoje mokykloje užgęsta šviesos. Susikaupimas ir rimtis kviečia visus pagalvoti, ką šiandieną mums reiškia žodis LAISVĖ ir, ką šis žodis reiškė tiems žmonėms, atėjusiems 1991 metų šaltą sausio 13 naktį prie Parlamento, Radijo ir televizijos komiteto pastato, televizijos bokšto. Su dideliu skausmu gyvena visi, kieno artimieji, draugai, pažįstami žuvo ar buvo sužeisti. Jų skausmo niekuo neišmatuosi. O kaip gyvena tie, likusieji, kuriems „pasisekė“ daugiau? Manau, kad ir jiems skauda ir dar ilgai skaudės.

Sveikas ir laimingas vaikas – tai visų tėvų ir mokytojų svajonė. Ar vaikas toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų, kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Didelę įtaką tinkamai vaiko raidai turi tėvai ir mokytojai, todėl jie turi bendradarbiauti, vieni kitiems padėti. Jie su vaiku praleidžia daug laiko, rodo pavyzdį, perteikia žinias, gebėjimus ir įpročius. Vaikas laimingas yra tada, kai yra saugus, kai tobulėja, ir kai turi artimus žmogiškus ryšius. Žinoma, mokykla negali užtikrinti, kad visi vaikai būtų visiškai laimingi. Tačiau mokykla gali padaryti labai daug, kad vaikai būtų laimingesni.

2016 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo vykdomi projektai, dalinai finansuoti Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos,  Vaikų socializacijos programų, Pilietinio ir tautinio ugdymo  programų, Gabių vaikų ir jaunimo ugdymo programų rėmimo lėšomis.

Nepastebimai prabėgo keturios advento savaitės. Gruodžio 21 dieną 4c klasės mokiniai rinkosi į mokyklos aktų salę netradicinei dorinio ugdymo pamokai „Kalėdų žvaigždė“. Paprastais, nuoširdžiais žodžiais pamoką pradėjo tikybos mokytoja Marytė Kuliešienė. Klasės mokytoja Rima Gervienė pasidžiaugė, kad ši pamoka bus kupina šventinio džiugesio, bendrystės, laukimo džiaugsmo. Pamokos metu mokiniai su mokytojomis atrado Kalėdų žvaigždės prasmę. Kiekvienas turėjo galimybę ir džiaugsmą sukurti savo šventinę Kalėdinę žvaigždę. Vaikai buvo supažindinti su Kalėdiniais simboliais, jų prasme.

Atėjus adventui, Elektrėnų pradinėje mokykloje tradicija tapo mokyklą puošti adventiniu kalendoriumi. Šiais metais mokytojos Marytė Kuliešienė ir Daiva Česonytė su 3a klasės mokiniais gamino Sniego Senių adventinį kalendorių, kuris pakvietė mokyklos bendruomenę į Šv. Kalėdų laukimą. Laukimas tapo džiaugsmingesnis ir įdomesnis, geriau supratome bėgantį laiką. Kiekvieną dieną mokytojos su mokiniais rašydavo, kurdavo sveikinimus, eilėraščius, linkėjimus. Jais puošdavo Sniego Senio pirštinaitę.

Ačiū klasių bendruomenėms už nuostabias ir išradingas dienos mintis ir darbelius.

Kviečiame pasidžiaugti adventinio kalendoriaus akimirkomis.

Mokytojos: Marytė Kuliešienė, Daiva Česonytė