Šių metų lapkričio 16 dieną, kaip ir kasmet, Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo minima Tolerancijos diena.

Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių, priklausančių skirtingai tautai, religijai ar rasei. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, kai kurie gali nemėgti ir mūsų, tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai nėra pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiau.

Elektrėnų pradinės mokyklos mokytojos ugdo sveikus, mokančius taisyklingai mankštintis, rūpintis savo sveikata mokinius. Poetas Horacijus teigė: „Jei nebėgioji, kol sveikas, teks pabėgioti, kai susirgsi". Todėl rudenį, kai į lauką nesinori net nosies iškišti, mokytojos Elona Sereikienė, Lina Čugunovienė, Elena Volosevičienė sukvietė sportuojančius vaikus pravesti mankštą draugams.

Lapkričio 6 d. vyko „Pyragų diena“. Prie šios visuotinės iniciatyvos prisidėjo mokytojai, mokiniai, jų tėveliai. Nuo ankstaus ryto mokiniai į mokyklą nešė savo keptus pyragus, žinoma, patiems mažiausiems iškepti ir atsinešti patį skaniausią pyragą padėjo tėveliai.

Lapkričio 6-oji – „Pyragų diena“. Ir Elektrėnų pradinėje mokykloje didis sujudimas. Kas su pyragais, kas pasiruošę pinigines – visi skuba į mokyklos valgyklą.

O mes 2b ir 2c klasių mokytojos su savo mokiniais išskubėjome į autobusą. Važiavome į Prienų krašto muziejų, į pažintinę-edukacinę pamoką „Duonos kelias iki stalo“.

Jau kieme mus pasitiko „močiutės“ Irena ir Onutė. Laukė rimtas ir skubus darbas, nes krosnis jau buvo iškurenta, o tešla iškilusi.

VšĮ „Meda projekt“ sėkmingai įgyvendina unikalius socialinius projektus, prisidedančius prie aktualiausių problemų sprendimo. Jau antrus metus mūsų mokykloje vykdomas šis projektas, kuris siekia bendro tikslo – vaiko ir jo šeimos emocinės gerovės. Projekto metu siekiama skatinti dalyvių kūrybiškumą, kelti savivertę, gerinti tarpusavio santykius šeimoje, lavinti socialinius ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdyti dėmesio koncentraciją, meninį pojūtį.

Spalio 22 dieną mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre ir dalyvavo projekte „Pasimatuok profesiją“.

Vaikai praktiškai išbandė visas Elektrėnų profesinio mokymo centro siūlomas profesijas, patyrė daug teigiamų emocijų.

Spalio 21 d. trečių klasių mokiniai vyko į Vievyje esantį Lietuvos kelių muziejų.

Muziejuje sukaupta daug didelę vertę turinčių eksponatų nuo senovės Romos laikų iki šių dienų.

Eksponuojami senieji Lietuvos žemėlapiai, nuotraukų albumai, sukaupta daug knygų, žurnalų apie kelių tiesimą. Įdomu buvo pamatyti mineralų ir uolienų kolekciją, medžiotojų trofėjų kambarį. Eksponuojami senovinių tiltų, sankryžų, autobusų stočių maketai, seniausi kelių tiesimo bei tvarkymo įrankiai, mašinos, vežimai, kelių ženklai. Mokiniai galėjo pasėdėti prie galingų, jau dabar nenaudojamų, traktorių, sunkvežimių, sniego valymo mašinų vairo.

Spalio 7–9 d. mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Stende pateikta informacija apie vaikų psichikos sveikatą ir ją stiprinančius bei silpninančius veiksnius, apie psichologinės pagalbos galimybes. Vyko rašinio konkursas „Kokiame pasaulyje noriu augti?“, momentinė apklausa „Kaip jautiesi mokykloje?“, „Geltonoji diena“. Geltona spalva simbolizuoja šviesą, saulės spindulius, gintarą, javų lauką, darną, brandą, kilnumą. Šią dieną mokinių apranga arba aprangos detalės buvo geltonos.

Šie renginiai puikiai priminė, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus.

Spalio 9 dieną mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo Pasaulinės košės dienos minėjimo akcijoje, kurios tikslas – skatinti Lietuvos vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti košės pusryčių naudą žmogui. Šiais metais Pasaulinė košės diena antra kartą minima visoje Lietuvoje.

Ankstyvą rytą mokiniai skubėjo į mokyklą valgyti pusryčiams košės. Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovė „Malsena Plius“ padovanojo kiekvienam mokiniui nemokamus skanios košės pusryčius. Akcijos metu mokytojos aiškino apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui.

Kokia skani ta KOŠĖ!!! Smile