„Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

Užgavėnės – viena iš mėgstamiausių ir laukiamiausių švenčių. Žiema dar nepasibaigus – vis dar bando kandžiotis šaltuku, žvarbesniu vėju, tačiau dienos nenumaldomai ilgėja, vis primena, kad pavasaris nebe už kalnų.

Pasigaminę baisias, tačiau simpatiškas kaukes, apsiginklavę parankiniais barškančiais ir tarškančiais instrumentais, lydimi etnografinio būrelio mokytojų Giedrės Blažonienės ir Birutos Surdokienės, vaikai leidosi į tradicinę Užgavėnių kelionę. Aplankė visus mokyklos mokinius ir mokytojus, nepamiršo ir valgyklos darbuotojų. Surinkę privalomą duoklę – saldainių, sausainių – persirengėliai grįžo į savo klases. Per 3-iąją pamoką visi susirinko į mokyklos kiemą.

Kieme sklandė kovinga nuotaika – Kanapinis ir Lašininis rengėsi lemiamai kovai. Šia nuotaika užsikrėtė ir kiti šventės dalyviai. Dainas, šokius, ratelius, žaidimus, pokštus vainikavo personažo Kanapinio pergalė prieš Lašininį. Atėjo šventės finalas – Morės deginimas. Šventės dalyviai, apsupę degančią Morę rateliu, šaukė: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“. Visi kartu valgėme pačius skaniausius blynus ir smagiai lingavome į muzikinį taktą.

Morė buvo iškilmingai sudeginta, o kartu su ja sudeginome savo blogus darbelius, tinginiukus", „ožiukus“.

Regis, mums tikrai pavyko nugalėti ir sunaikinti žiemą...

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė