2015 m. gruodžio mėn. buvo paskelbtas konkursas „Žiemos etiudai“. Jame dalyvavo 27 mūsų mokyklos mokiniai. Vaikai kūrė eilėraščius, pasakas, miniatiūras.

Rašto darbai buvo vertinami už idėjos ir temos atitikimą, kūrybiškumą, originalumą, meniškumą, kalbos ir rašto kultūrą.

2015 m. gruodžio 11 d. į Vilniaus lietuvių namus išguidamas neramias mintis atkeliavo Kalėdų stebuklas. Mokyklos duris atvėrė kasmetinė tarptautinė moksleivių kalėdinių darbelių paroda-konkursas „Kalėdų senelio pirštinė“. 200 įvairaus amžiaus mokinių gamino Kalėdų senelio pirštines iš daugelio Lietuvos ugdymo įstaigų bei iš užsienio lietuviškų mokyklų: Turkijos, Baltarusijos, Kaliningrado. Parodoje išvydome daugybę stebuklingų idėjų: megztos, pieštos, veltos, iškeptos, lipdytos, klijuotos ir kita įvairia technika pagamintos pirštinės.

Sausio 13-osios rytą Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė tradiciškai dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokytojos mokė vaikus gerbti tėvų ir senelių iškovotą laisvę. Mokiniai dalijosi savo šeimos prisiminimais apie šiuos istorinius Lietuvos įvykius. Vaikų širdelėse užgimė pasididžiavimas savo maža, bet narsia ir išdidžia tauta.

2015 m. gruodžio 15 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje atidaryta AKTYVIOJI KLASĖ.

Mokykla kasdien juda pirmyn, nes didžiausias šios pažangos variklis – vaikai. Jie visada pirmieji susidomi naujovėmis, naujais pasaulio pažinimo ir žinių įgijimo būdais. Mums, mokytojams, belieka tik spėti su jais. Todėl penkios mūsų mokyklos mokytojos Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Snieguolė Norvilienė, Rasa Sendzikienė ir Elena Volosevičienė dalyvavo projekto „Aktyvi klasė“ mokymuose.

Norėdami pasidalinti savo dar nedidele, bet džiugia patirtimi surengėme „Aktyvios klasės“ atidarymą, į kurį pakvietėme šio projekto koordinatorę ir konsultantę Švietimo sistemos projektų vadovę Liną Sergejevienę, Elektrėnų savivaldybės merą Kęstutį Vaitukaitį, Švietimo skyriaus, Švietimo paslaugų centro atstovus, savivaldybės mokyklų vadovus ir, žinoma, vaikus, nes jie čia juk patys svarbiausi. Buvo pristatyta situacija Lietuvoje, pasidžiaugta, kad kasmet vis daugiau mokyklų įsteigia Aktyviąsias klases. Projekto koordinatorė perkirpo virtualų kaspiną ir mokyklos direktorei Virginijai Stanislovaitienei įteikė šios klasės iškabą su pavadinimu. Įrengta „Aktyvi klasė“, kurioje vaikai, naudodamiesi pažangiausiomis technologijomis, gali žengti pirmyn.

2015 m. rugsėjogruodžio mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko projektas, finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas  stiprinti pradinių klasių mokinių emocinę, psichinę, fizinę savijautą, taikant terapines, kūrybines, prevencines priemones. Projektą vykdėme bendradarbiaudami su VšĮ „Meda Project“. Projekte buvo taikomos dailės, kinetinio smėlio ir Ebru – tapymo ant vandens terapijos.

Lapkričio 27 d. prasidėjo adventas – didysis Šv. Kalėdų laukimas. Advento kalendorius – pirmas žingsnis pasikviesti Kalėdas į savo namus.

Šiais metais mūsų mokykloje adventinį kalendorių pavadinome „Žvaigždė – Betliejaus šviesa“. Kiekvieną rytą mokytojos su mokinukais „įžiebdavo“ eglutėje po laukimo žvaigždutę ir aptardavo advento prasmę, Šv. Kalėdų džiaugsmą.

Vis rečiau bepasirodant saulutei ir atėjus ramybės ir susikaupimo metui, Gilučių skyriaus mokinukai mielai dalyvavo projekte „Senosios seklyčios pasakojimai”.

Po pamokėlių vaikučiai skubėdavo į kaimo bendruomenės patalpose esančias amatų dirbtuvėles. Visą gruodžio mėnesį jų mažos rankutės minkė molį ir kūrė kalėdinę mozaiką iš žaislų. Baltus sparnus išskleidė angeliukai, įvairiais garsais suskambo margaspalviai varpeliai, o žvakidės  paskleidė artėjančių švenčių šviesą. Kūrybinės dvasios įkvėpėjos – mokytojos R. Jarockienė, A. Svioklienė ir R. Povilavičienė padedant S. Jarockytei, vaikučius  supažindino su lipdymo technika, dekoravimu.

Savo rankomis padaryti darbeliai visų mieliausi, o įdėtos svajonės – visų gražiausios.

Gruodžio 2 d. 1d klasės mokiniai lankėsi Vievio malūne. Dalyvavome edukacinėje pamokoje, kuri vyko Vievio UAB „Malsena Plius” mokomojoje kepyklėlėje. Vaikai mokėsi kepti vieną svarbiausių kalėdinių kepinių – kūčiukus. Mokiniai išmoko minkyti tešlą,  formuoti mažučius tešlos gabaliukus, sužinojo kūčiukų kepimo gudrybių. Visi pasijuto tikrais kepėjais. Kol kūčiukai kepė, vaikai dalyvavo viktorinoje, žaidė įvairius žaidimus. Pamokos pabaigoje ragavome savo pagamintus kūčiukus, sufasavome juos į maišelius ir, gavę  kūčiukų kepimo receptą, smagūs grįžome į mokyklą.

Mokytoja Elena Volosevičienė

Šių metų lapkričio 16 dieną, kaip ir kasmet, Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo minima Tolerancijos diena.

Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių, priklausančių skirtingai tautai, religijai ar rasei. Mes galime nemėgti kai kurių iš jų, kai kurie gali nemėgti ir mūsų, tačiau, jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai nėra pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar persekiojimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiau.