Šaškių turnyrai

     Šaškės – galvoti priverčiantis stalo žaidimas, skirtas žaisti dviem žaidėjams, atkeliavo ir į Elektrėnų pradinę mokyklą. Direktorė pasiūlė mokyklos mokytojoms pravesti savo klasėse šaškių varžybas. Mokytojos  nutarė, kad žaidimas, lavinantis vaikų loginį mąstymą, vertas dėmesio ir organizavo savo klasėse šio žaidimo turnyrus.  Dėkojame mokytojoms už įdomiai ir išradingai pravestus klasių turnyrus.

     3-4 klasių nugalėtojai savo gebėjimus tarpklasinėse šaškių varžybose demonstravo balandžio 4 dieną. Geriausiai pasirodę mokiniai Kipras Mirinavičius (4c klasė),  Rokas Salecis (3c klasė), Agnius Rainys (3c klasė), Augustė Žilinskaitė (3a klasė) balandžio 6 dieną su mokytoja Elena Volosevičiene dalyvavo savivaldybės organizuotose šaškių varžybose laimėjo antrą vietą. Mokiniai buvo apdovanoti medaliais, padėkomis.

       1-2 klasių mokiniai į šaškių turnyrą susirinko balandžio 5 dieną. Nugalėtojais tapo Lukas Kybartas (2d klasė), Nerijus Balsiukas (2a klasė), Viktorija Česonytė (2a klasė).   

       Manome, kad šaškių turnyrai galėtų tapti gražia mokyklos tradicija. Įvairiausi šaškių ėjimai ir strategijos moko vaikus susikaupti, nesiblaškyti, išlaikyti dėmesį nuo žaidimo pradžios iki pabaigos. Lošėjas kiekvieno žaidimo metu patiria įvairiausių emocijų: nuo pačių maloniausių iki dramatiškiausių .

      Šaškės – tai menas (ir jų nepakeis nei kinas, nei filharmonija!), šaškės – tai sportas (ir ne lengvesnis už sunkumų kilnojimą arba ledo ritulį!), šaškės – tai mokslas  (nors ir ne matematika), šaškės – visa kartu. Tai nuostabiai paprastos taisyklės, toli numatanti strategija ir fantastiška taktika”.

Mokslininkas ir šaškininkas J.Fominych (Permė)

                                                                             

 

 Sporto būrelio mokytojos:

Elona Sereikienė,  Elena Volosevičienė  ir Lina Čugunovienė