„Kalba gimtoji lūposna įdėta“    

„Kalba gimtoji lūposna įdėta“

Lietuvišku žodžiu žaidžiu!
Kol Žodis gyvas – bus gyva
Jį dovanojus – LIETUVA. 

Ramutė Skučaitė

         2016 m. vasario–kovo mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko vienas iš renginių, skirtų Mokyklos bendruomenės metams paminėti. Šio renginio tikslas  gilinti lietuvių kalbos dalykines žinias, skatinti norą domėtis gimtąja kalba, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais, skleisti gerąją patirtį.

        Vasario 11 d. mūsų mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai susirinko į viktoriną-konkursą „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Šiai viktorinai vaikai ruošėsi ne tik mokykloje, bet ir kartu su tėveliais domėjosi lietuvių kalbos subtilybėmis. Mokiniai turėjo prisiminti lietuvių rašytojus ir poetus, rasti patarlių pabaigas, pasitikrinti, ar moka taisyklingai vartoti veiksmažodžius, grupuoti žodžius abėcėlės tvarka, sukurti akrostichą „Klasė“. Geriausiai pasirodę mokiniai: Kamilė Buinevičiūtė (4e klasė), Meida Ratkevičiūtė (4b klasė), Ūla Burbulytė (4a klasė), Ligita Bliujūtė (3d klasė), Dominykas Petkevičius (3b klasė) pakliuvo į mokyklos komandą.

        Kovo 1 d. mūsų mokykloje vyko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokinių viktorina-konkursas „Kalba gimtoji lūposna įdėta“, kurioje dalyvavo šešios Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokinių komandos: „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos, Elektrėnų pradinės mokyklos, Kietaviškių pagrindinės mokyklos, Semeliškių gimnazijos, Semeliškių gimnazijos Pastrėvio skyriaus, Vievio pradinės mokyklos. Visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė.

     Viktorina-konkursas „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ prasidėjo trumpa kūrybine užduotimi „Sugalvok komandos pavadinimą“. Mokiniai atliko įvairias kitas užduotis: sudarė sudurtinius žodžius, minė mįsles, minkles, „Lipo kopetėlėmis“, kas daugiau žino lietuvių rašytojų ir poetų, kūrė pasakojimą apie sieninį laikrodį, klausė tarmių, sprendė kryžiažodį „Kalba“, stebėjo piešinius ir įvardino patarles.

          Vertintojai, kuriais buvo mokyklų komandų mokytojos Dalia Subačienė, Vaita Vitkauskaitė, Asta Pranukevičienė, Dalė Rakauskienė, Kristina Nedzveckienė ir Elona Sereikienė, susumavo rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. Jais tapo Elektrėnų pradinės mokyklos komanda „Gudručiai“. Visi renginio dalyviai gavo Elektrėnų pradinės mokyklos atminimo dovanėles ir direktoriaus padėkas.

           Džiaugiamės, kad mokiniai domisi gimtąja kalba, geba dirbti komandose ir noriai įgytomis žiniomis dalijasi su kitais.

 

Renginio organizatorės:

Elektrėnų pradinės mokyklos mokytojos metodininkės

Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Elena Volosevičienė