Šiandieninei mokyklai tenka patirti nemažus iššūkius, kurie susiję ne tik su pareiga mokyti

mokinius turinčius specialiuosius ugdymosi poreikius ir juos parengti gyvenimui, tačiau ne mažiau svarbi užduotis – išsaugoti ir netgi puoselėti visų mokinių emocinius poreikius, jų fizinę bei psichinę sveikatą.

Elektrėnų pradinė mokykla įgyvendino projektus, kuriais siekė, kad mokiniai lengviau adaptuotųsi juos bendruomenėje, priimtų jų patirtį ir taip kurtų savo individualią asmenybę, siekdami išlikti savimi tarp kitų.

2023 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Vaiko sėkmė – emocinė sveikata V“(tęstinis).

Projekto tikslas – skatinti psichikos sveikatos raštingumą, supažindinant su psichikos sveikatos žiniomis atsižvelgiant į mokinių poreikius, užtikrinant jų socialinį ir emocinį ugdymą(si) ir gerinti socialinę  aplinką bei integraciją joje.

Įgyvendinant šį tikslą mokiniai buvo mokomi pažinti save ir kitus, atpažinti ir valdyti emocijas bei tinkamai jas išreikšti bendraujant ir bendradarbiaujant įvairiose veiklose. Įkūrėme mokykloje sensorinį „Nusiraminimo kampelį“, kuriame mokiniai gali išmokti  susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti, atsipalaiduoti, patirti pasitikėjimo ir laimės jausmą.

Šis projektas finansuotas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

2023 m. birželio–gruodžio mėn. įgyvendinome projektą „Padėk sau ir kitiems II“.

Šio projekto tikslas – plėtoti vaikų pozityvios socializacijos galimybes, sudarančias sąlygas ugdymuisi, saviraiškai, bendravimui, dalyvavimui ir į(si)traukimui į prasmingą veiklą, stiprinti emocinę gerovę bei psichinę sveikatą.

Projekto lėšomis įsigytų sensorinių, kūrybinių priemonių pagalba ugdytas savęs ir emocinio pasaulio pažinimas per kūrybines veiklas, stiprinamas bendravimas ir bendradarbiavimas. Vaikai dalyvavo kūrybinėse veiklose, kuriose buvo naudojamos metaforinės asociatyvinės kortelės, kinetinis  bei kvarcinis smėlis.

Mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose Elektrėnų savivaldybės Viešojoje bibliotekoje, sportinėse veiklose Disk golfo parke ir išbandė Rytų kovos meno - karate paslaptis, aplankė  Kauno VII fortą, kuriame dalyvavo organizuotose įvairiose edukacijose.

Mokykloje įgyvendintas projektas „Padėk sau ir kitiems II“finansuotas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos projektų lėšomis.

S. Ceslevičienė

L. Čugunovienė