2019 m. sausio 11 dieną mokyklos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“.

Mokyklos languose dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Tas kelias minutes degusi liepsna tapo mažu padėkos ir pagarbos simboliu žuvusiems laisvės gynėjams.

Labai svarbu, kad mokiniai drąsiai klaustų, suformuluotų mintį, ją suprantamai išsakytų, rastų reikiamą informaciją nurodytuose šaltiniuose. Remdamiesi turima informacija formuluotų teiginius, apibendrintų gautą medžiagą, argumentuotų savo nuomonę. Antrokai to tik pradėjo mokytis. Buvo paskelbtas projektas Baltijos jūra“. Mokiniai gavo užduotį paieškoti medžiagos apie Baltijos jūrą internete, enciklopedijose, žinynuose. Šiam darbui buvo skirtos trys savaitės. Kiekvienas turėjo paruošti kūrybinį darbą ir jį pristatyti klasės draugams. Pakvietėme į šį projektą įsijungti ir tėvelius. Dėkojame tėveliams, noriai prisidėjusiems prie šio darbo.

Mokiniai labai džiaugėsi savo darbais, pristatė juos, papasakojo, ką naujo sužinojo, kur ieškojo medžiagos, kokie rasti faktai buvo patys įdomiausi. Visi darbai buvo iškabinti klasėje. Mokiniai pertraukų metu, po pamokų apžiūrėjo draugų darbus, dalijosi įspūdžiais. Suprato, kad labai svarbu pasitikėti savimi, būti žingeidžiam, drąsiai išsakyti savo mintis. Visų akyse mačiau džiaugsmą. Smagu, kad tai pirmasis blynas, bet neprisvilęs“.

2c klasės mokytoja Rima Gervienė

Gruodžio 9 d. minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Mūsų mokykloje ši diena buvo paminėta vedant klasės valandėles tema: „Korupcija  kas tai?“. Vaikai, išsiaiškinę korupcijos sąvoką, piešė plakatus „Aš prieš...“. Pertraukų metu norintys mokiniai dalyvavo sportinėse varžybose „Draugystė nugali“, po kurių pabrėžėme draugystės reikšmę kiekvieno žmogaus gyvenime.

Rasa Sendzikienė, Elona Sereikienė

Visi laukiame šv. Kalėdų. Geriausias būdas sutrumpinti ilgą švenčių laukimą – daryti gerus darbus.

Mūsų mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai pakvietė jaunesniuosius draugus į kalėdines skaitymo pertraukėles – „Pasidalink su draugu gerumu“. Pertraukų metu mokiniai skaitė kalėdinę istoriją apie svajonių išsipildymą. Klausytojai įsitikino, kad prieš Kalėdas vyksta stebuklai, tik jais reikia labai tikėti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

Dauguma tėvų, pedagogų didžiuotųsi ateityje matydami savo vaiką ar ugdytinį tokį, kuris išgarsės neeiliniais atradimais, praturtins pasaulį naujomis technologijomis. Tikėtina, kad šie lūkesčiai yra susiję su kūrybiškumu, su gebėjimu panaudoti turimas žinias ir originaliai bandoma sugeneruoti, ką nors naujo.

Tokia naujovė Gilučių mokykloje yra keramika. Kiekvienas vaikas joje atranda, ką nors naujo ir priimtina tik jam vienam. Jų darbeliai atspindi kūrybinius gebėjimus, smalsumą bei individualumą.

Tad ieškokime kiekviename vaike genijaus, pažindami jo unikalius bruožus, skatindami kurti, spręsti problemas ir prisiimti už jas atsakomybę.

Šias kalėdines dekoracijas mokiniai pagamino padedant bibliotekininkei V. Tamošiūnienei.

Rasutė Jarockienė