Projektas finansuotas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, skirta 850,00 Eur.

       Projekto tikslas  psichikos sveikatos stiprinimas (patyčių, smurto ir savižudybių prevencija, pagalba elgesio ir emocinius sutrikimus turintiems vaikams).

           Įgyvendinant šį tikslą bus siekiama organizuoti edukacinius užsiėmimus mokiniams, kuriuose ugdysime socialinius, emocinius vaiko gebėjimus. 34 klasių mokiniams stiprinsime emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, psichologo-psichoterapeuto E. Karmazos pamokose. 

Socialinė pedagogė R. Mikalauskienė

Jei rytojus pašauktų į kelią,
Mes prisiekiam, bičiuliai seni,
Mus lydės Elektrėnų žvaigždelė
Ir bute, ir žaliam traukiny...
                          S. Žlibinas

        Skatinant mokinių norą domėtis Elektrėnų miesto ir savivaldybės istorija, pasidalinant gerja patirtimi, organizavome integruotos veiklos konkursą „Elektrėnų žiburėliai“, kuris skirtas Elektrėnų miesto 60-mečiui ir Elektrėnų savivaldybės 20-čiui.

         Vasario 26 dieną į msų mokyklą atvyko Elektrnų savivaldybs pradinių klasių komandos: „Ąžuolyno“ progimnazijos, Elektrėnų pradins mokyklos, Vievio Jurgio Milaniaus pradins mokyklos, Kietavikių pagrindins mokyklos, Semelikių gimnazijos.

      Viktoriną pradėjo 4b klasės mokinai su daina „Elektrėnų žiburiai“. Dalyvius ir jų mokytojas pasveikino Elektrnų pradins mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitien. Ji palinkjo geros nuotaikos ir krybinių idj.

          Vasario 14 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Elektrėnų miesto bibliotekoje. Ten vaikus supažindino su interaktyviu žaidimu „Lietuva – mano šalis“. Kol vieni žaidė šį žaidimą, kiti susėdę dainavo daineles, išmoktas mokykloje. Po to bibliotekos darbuotoja aptarė su mokiniais Lietuvos valstybės svarbiausius įvykius. Parodė Lietuvos nepriklausomybės akto kopiją. Pravedė viktoriną apie Lietuvą. Iš atsakymų vaikai sudėliojo Lietuvos vėliavą. Pabaigoje vaikai buvo pavaišinti saldainiais ir linksmi grįžo į mokyklą. 

Mokytoja Rigonda Kabelkienė

           Vasario 11 d. mūsų mokyklos ketvirtokų komanda: Akvilė Ivanovaitė, Simonas Ščiuka, Eglė Tarailaitė, Matas Lazar ir Augustas Selecis dalyvavo Elektrėnų savivaldybės mokyklų 4 klasių mokinių anglų kalbos „Happy birthday, Elektrėnai!“ viktorinoje. Ją organizavo Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos anglų kalbos mokytoja. Visi viktorinos dalyviai žaismingai buvo suskirstyti į spalvų komandas. Smagiai atlikinėjo įvairias užduotys anglų kalba. Dirbdami tarpusvyje dalinosi jau turimomis anglų kalbos žiniomis, patirtimi. Mokiniams buvo įteikti padėkos raštai, prisiminimo dovanėlės. Viktorina baigėsi bendryste prie sotaus vaišių stalo.

                                                                                 Anglų kalbos mokytoja Aušra Visockė

         Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) inicijavo projektą pradinių klasių moksleiviams „Olimpinis mėnuo“, kuriame dalyvavo 850 pradinių klasių iš daugiau kaip 300 mokyklų, 54 savivaldybių. Pirmajame etape keturiolikoje atsitiktinai atrinktų visos Lietuvos pradinių klasių lankėsi olimpinėse žaidynėse jau dalyvavę arba Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantys atletai. Elektrėnų pradinės mokyklos 1d klasės mokiniai buvo atrinkti ir susitiko su baidarininku Ričardu Nekrošiumi, kuris atvyko į mūsų mokyklą.

        Antrajame etape mus ir vėl lydėjo sėkmė. Tautiniame olimpiniame komitete spaudos konferencijos metu ministrai Aurelijus Veryga ir Algirdas Monkevičius drauge su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte burtų keliu išrinko 30 klasių, kurios laimėjo fizinį aktyvumą skatinančius specialius prizus. Mes, 1d klasės mokiniai, patekome į laimingųjų sąrašą. Prizas, kurį laimėjome  tai sveikos mitybos pamoka Kaune!  

Spartėjantis mūsų gyvenimo tempas ir informacijos srautai didina įtampą ne tik suaugusiems, bet tai neigiamai veikia ir vaikus. Daugelis mato, kad patyčios neretai yra įprasta realybė, tačiau mokiniai vis tiek ieško tų vietų, kur jie bus suprasti, išgirsti. Jiems reikia to sveiko bendravimo, kurį galima sukurti ir toje pačioje mokykloje, klasėje.

Mes manome, kad vaikai gali daugiau suvokti, sukurti, pasiekti, kai jiems padedi aktyvuoti savo galias ir gebėjimus, padedi išmokti juos valdyti, plėsti ir jais naudotis.

Įgyvendinti mūsų siekius padėjo Elektrėnų pradinėje mokykloje vykdyti projektai.

2019 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Vaiko sėkmė – emocinė sveikata“. 

Projekto tikslas – stiprinti vaikų psichikos sveikatą, vykdant patyčių, smurto prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones, kartu įtraukiant tėvus į pozityvios tėvystės ugdymą.   

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant juos į kūrybines/prevencines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų. Veiklos buvo organizuotos taip, kad vaikai galėtų tobulėti ir atskleisti turimus gebėjimus, įgytų naujų. 

Mokiniai susitiko su psichologu Evaldu Karmaza. Susitikimo tema „Nuo patyčių link bendravimo“. Lektorius kartu su mokiniais diskutavo apie mokykloje kylančius konfliktus, kaip patyčias pakeisti gražiu bendravimu. Buvo organizuotos psichologo Evaldo Karmazos paskaitos tėvams „Pradinukai ir ribos: iššūkis tėvams“. Paskaitų metu užmegztas artimesnis ryšys su tėvais padėjo pamatus efektyvesniam komandiniam darbui vaiko labui.

          Kalėdos – tai laukimo, geros nuotaikos, vilties ir dovanų metas. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai jaunesniems savo draugams padovanojo skaitymo dovanų – pakvietė juos į skaitymo pertraukėles „Šventų Kalėdų belaukiant“. Mokiniai skaitė kalėdinę istoriją apie keturis angeliukus, kuriuos įsileidę į širdį mes tapsime geresniais, draugiškesniais, gerbsime aplinkinius ir skleisime jiems šilumą. Jeigu sugebėsime juos įsileisti, tai ir visos mūsų svajonės išsipildys.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

           Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.

         Ši diena buvo paminėta ir Elektrėnų pradinėje mokykloje. Mokytojos su mokiniais diskutavo korupcijos tema, analizavo įvairias korupcines situacijas, piešė plakatus. 

               Tikimės, kad auganti karta žinos korupcijos pasekmes ir korupcijos apraiškų jų aplinkoje mažės.

                   Mokytojos: A. Pačėsienė, E. Sereikienė, R. Sendzikienė

        2019 m. gruodžio 5 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos ir Gilučių skyriaus mokiniai aplankė Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten jiems plačiai papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, apie rizikas ir pavojus šiame darbe.  

         Mokiniai apžiūrėjo ten esančią techniką, spec. drabužius, gaisro gesinimo bei nelaimės atveju žmonėms gelbėti skirtą įrangą.

      Pažiūrėjo filmukus apie tai, kaip elgtis gaisro metu, kokie pavojai tyko žiemą ant ledo, kaip saugiai elgtis su pirotechnika. 

        Dovanų gavo po knygutę Bebriuko Ugniaus patarimai“, kurią skaitė, spalvino, atsakinėjo į klausimus ir dar kartą pakartojo, kaip elgtis gaisro ir nelaimės atvejais. 

                                         Mokytoja Rasutė Jarockienė

           Elektrėnų pradinės mokyklos trečiokai su savo mokytojomis A. Cibulskiene, R. Gerviene, L. Česoniene, R. Venckiene ir A. Kumeliauskaite surengė integruoto ugdymo dieną  „Vaisiai ir daržovės – vitaminų šaltinis“. 

                  Raktas į sveikatą slypi daržovių ir vaisių įvairovėje, kuri yra tokia pat svarbi, kaip ir jų kiekis, nes skirtingos rūšies vaisiai arba daržovės teikia skirtingų maistinių medžiagų. Vaisiai ir daržovės – vieni svarbiausių maisto produktų, suteikiančių mūsų organizmui labai reikalingų vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų.

             Visų pamokų metu džiaugėmės į klases atsineštais vaisiais, daržovėmis ir kalbėjome apie jų naudą sveikatai. Mokiniai labai noriai įsitraukė į įvairias veiklas: gamino vaisių ir daržovių salotas, ruošė pristatymus apie pasirinktos daržovės ar vaisiaus naudą žmogaus organizmui, visi trečiokai lipdė jiems pačius skaniausius vaisius, daržoves bei juos komponavo lipdytose lėkšelėse, patys spaudė apelsinų sultis, dalinosi savo patyrimais, kaip dažnai valgo įvairias salotas, vaisius, juos piešė. Buvo smagu dalyvauti viktorinoje, mokiniai rado daugybę įdomių mįslių, kurios praplėtė vaikų vaizduotę, lavino atmintį ir suteikė daug gerų emocijų. 

            O vaisių ir daržovių kvapas klasėse buvo toks stiprus, jog bent akimirkai galėjai užuosti jau pasiilgtą vasaros dvelksmą arba pajusti artėjančių Kalėdų nuotaiką... Mandarinai, apelsinai, vynuogės, obuoliai buvo dažniausi svečiai ant trečiokų vaišių stalo.

                 Vaikai ir mokytojos dėkoja tėveliams, kurie padėjo surengti skanią ir įsimintiną integruoto ugdymo dieną.

Elektrėnų pradinės mokyklos trečių klasių mokytojos