Projektas skirtas vaikų vasaros užimtumui, finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis, skirta 900,00 Eur.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui.

Projekto įgyvendinimo metu organizuosime netradicines veiklas mokiniams, sieksime juos aktyvinti ir įtraukti į visų veiklų organizavimą. Įvairias atsipalaidavimo, sveikatinimo terapijas išbandysime Abromiškių reabilitacijos ligoninės Vaikų skyriuje, išbandysime aerobikos pratimus su Sporto mokyklos atstovais, dalyvausime edukaciniuose užsiėmimuose Miesto viešojoje bibliotekoje, Gilučių bibliotekoje įkurtose Molio dirbtuvėlėse.

Socialinė pedagogė R. Mikalauskienė

Saulėtą balandžio 2-os dieną antrokai aktyviai minėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Klasėje dalinosi įspūdžiais ir pasakojo apie savo įsimintiniausią skaitytą knygą, pasakojo, kuo jos įdomios ir ragino klasės draugus kuo daugiau skaityti, nes kai skaitai knygas – kaupi žinias.

Po knygelių pristatymo ir smagių pasakojimų mokiniai susirinko į smagią viktoriną Skaitantis žino daugiau‘‘. Atsakinėjo į įvairius klausimus apie knygas, pasakas, prisiminė įvairius pasakų herojus, teko atpažinti iliustracijas, kurios puošia dažną vaikišką knygą.

Šie metai lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima balandžio 2-ąją, rėmėju. Šiai progai dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė laišką-kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“.

Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat  – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!

2b klasės mokytoja Andra Kumeliauskaitė

Gražų, saulėtą kovo mėnesio penktadienio rytą pasipuošę ir su šypsenomis į mokyklą rinkosi pirmokai. Ši diena jiems buvo ypatinga. Projektas vyko nuo sausio mėnesio, kurį vainikavo šventinis koncertas. Pirmokėliai dainavo apie mokyklą ir draugus, šoko nuotaikingus šokius, deklamavo apie skaičius, raides, pasaulį, sportą, muziką. Direktorė Virginija Stanislovaitienė pasveikino pirmokus drąsiai žengiant mokslo ir žinių keliu, įteikė Abėcėlės pažymėjimus.

Projekto metu vaikai su tėveliais gamino vardų raides, kurios žaismingai papuošė aktų salę. Dailės ir technologijos pamokose piešė Abėcėlę. Vyko dailiojo rašto konkursas. Mokyklos direktorė koncerto metu nugalėtojams įteikė padėkas. Pirmokėliai dėkingi šokio ir muzikos mokytojoms, kurios išmokė linksmų dainelių ir smagių šokių.

Šventės pabaigoje pirmokėlius nustebino Abėcėlės saldus siurprizas.

Elektrėnų pradinės mokyklos
pirmų klasių mokytojos

Kovo 22 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokiniai vyko į Elektrėnų gėlių ūkį. Mokinius maloniai pasitiko ūkio savininkė Rima Mikučionienė.

Pirmiausia vaikams buvo parodytas šiltnamis, kur auginamos našlaitės. Vaikai turėjo atidžiai stebėti ir surasti pirmuosius žiedelius, pasakyti jų spalvą. Taip pat mokiniai sužinojo ir apie paties šiltnamio konstrukciją, kaip jis šildomas, laistomas, prižiūrimas, kas jame auginama. Šiltnamyje mokiniai pasijuto tarsi trumpam patekę į vasarą. Jame galėjo pajusti ne tik vasarišką šilumą, pamatyti augančias gėles, bet ir stebėti rupūžes, varles, voriukus. Žiūrėdami pro drėgną, stiklinę šiltnamio sieną, mokiniai prisiminė neseniai išmoktą temą apie rūką.

Vėliau mokiniai aplankė kitas šiltnamio patalpas, kuriose auginamos vazoninės gėlės, daržovių ūgliukai, ir bandė spėti jų pavadinimus. Už teisingus atsakymus gavo prizus – vazonines gėlytes, kuriomis pažadėjo rūpintis.

Smagiausia veikla mokiniams buvo patiems sodinti gėles. Vaikai skaičiavo, kiek kuris pasodino gėlyčių. Mokiniams taip patiko ši veikla, kad daugelis žadėjo dar kartą atvažiuoti, o užaugę ateiti čia dirbti.

Mokiniai buvo pakviesti atvykti dar kartą, kuomet visos gėlės pasidabins įvairiaspalviais žiedais.

Vaikai į mokyklą grįžo laimingi, nes kiekvienas parsivežė po dovanėlę – vazoninį augalą ir gėlių katalogą, kuriame, pamiršę savo augalo pavadinimą, galėjo jį surasti ir net sužinoti, kokiais žiedais jis pražys.

Mokiniai ir mokytoja nuoširdžiai dėkoja Gėlių ūkio vadovei už malonų priėmimą, pravestą pamokėlę ir dovanas. Būtinai pažadame dar sugrįžti.

Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokytoja R. Venckienė

Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Prisiminėme šią ypatingą dieną ir prisidėjome prie socialinės akcijos, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.

Mokytoja Andra Kumeliauskaitė