BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI

Informuojame, kad nuo 2021 m. sausio 4 d. iki 2021 m. balandžio 15 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje priimami prašymai į pirmas klases:

  • Pirmenybė teikiama gyvenantiems Elektrėnų seniūnijoje;
  • Į Gilučių skyrių priimami mokiniai, gyvenantys Gilučių seniūnijoje

KARANTINO LAIKOTARPIU prašymai teikiami TIK elektroniniu paštu elektrenupradine@gmail.comarba gali būti įdedami į mokyklos pašto dėžutę (prie pagrindinio įėjimo į mokyklą). 

Pasibaigus karantinui prašymai teikiami elektroniniu paštu elektrenupradine@gmail.com arba mokykloje darbo dienomis nuo 13.00 iki 17.00 val. Prie prašymo pridedama vaiko gimimo liudijimo kopija.

Atkreipiame dėmesį, kad priėmimas į mokyklas vykdomas vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės tarybos nustatytomis tvarkomis. 

Prašymų formas ir daugiau informacijos galite rasti mokyklos interneto svetainėje www.pradine.elektrenai.lm.lt / Veiklos sritys / Mokinių priėmimas. 

Maloniai Jūsų laukiame

 Projektas skirtas vaikų vasaros užimtumui, finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis, skirta 900,00 Eur.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui.

Projekto įgyvendinimo metu organizuosime netradicines veiklas mokiniams, sieksime juos aktyvinti ir įtraukti į visų veiklų organizavimą. Įvairias atsipalaidavimo, sveikatinimo terapijas išbandysime Abromiškių reabilitacijos ligoninės Vaikų skyriuje, išbandysime aerobikos pratimus su Sporto mokyklos atstovais, dalyvausime edukaciniuose užsiėmimuose Miesto viešojoje bibliotekoje, Gilučių bibliotekoje įkurtose Molio dirbtuvėlėse.

Socialinė pedagogė R. Mikalauskienė

     Saulėtą balandžio 2-os dieną antrokai aktyviai minėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Klasėje dalinosi įspūdžiais ir pasakojo apie savo įsimintiniausią skaitytą knygą, pasakojo, kuo jos įdomios ir ragino klasės draugus kuo daugiau skaityti, nes kai skaitai knygas – kaupi žinias. 

        Po knygelių pristatymo ir smagių pasakojimų mokiniai susirinko į smagią viktoriną Skaitantis žino daugiau‘‘. Atsakinėjo į įvairius klausimus apie knygas, pasakas, prisiminė įvairius pasakų herojus, teko atpažinti iliustracijas, kurios puošia dažną vaikišką knygą. 

       Šie metai lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius laimėjo atranką ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima balandžio 2-ąją, rėmėju. Šiai progai dailininkas ir vaikų knygų autorius Kęstutis Kasparavičius nupiešė plakatą ir parašė laišką-kreipimąsi, kurio pagrindinė idėja – „Knygos padeda neskubėti“. 

       Tarptautinę vaikų knygos dieną palinkėkime vieni kitiems įdomių knygų. Bet taip pat  – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!

 

 2b klasės mokytoja Andra Kumeliauskaitė

           Gražų, saulėtą kovo mėnesio penktadienio rytą pasipuošę ir su šypsenomis į mokyklą rinkosi pirmokai. Ši diena jiems buvo ypatinga. Projektas vyko nuo sausio mėnesio, kurį vainikavo šventinis koncertas. Pirmokėliai dainavo apie mokyklą ir draugus, šoko nuotaikingus šokius, deklamavo apie skaičius, raides, pasaulį, sportą, muziką. Direktorė Virginija Stanislovaitienė pasveikino pirmokus drąsiai žengiant mokslo ir žinių keliu, įteikė Abėcėlės pažymėjimus. 

             Projekto metu vaikai su tėveliais gamino vardų raides, kurios žaismingai papuošė aktų salę. Dailės ir technologijos pamokose piešė Abėcėlę. Vyko dailiojo rašto konkursas. Mokyklos direktorė koncerto metu nugalėtojams įteikė padėkas. Pirmokėliai dėkingi šokio ir muzikos mokytojoms, kurios išmokė linksmų dainelių ir smagių šokių. 

              Šventės pabaigoje pirmokėlius nustebino Abėcėlės saldus siurprizas. 

Elektrėnų pradinės mokyklos
pirmų klasių mokytojos 

            Kovo 22 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokiniai vyko į Elektrėnų gėlių ūkį. Mokinius maloniai pasitiko ūkio savininkė Rima Mikučionienė.

       Pirmiausia vaikams buvo parodytas šiltnamis, kur auginamos našlaitės. Vaikai turėjo atidžiai stebėti ir surasti pirmuosius žiedelius, pasakyti jų spalvą. Taip pat mokiniai sužinojo ir apie paties šiltnamio konstrukciją, kaip jis šildomas, laistomas, prižiūrimas, kas jame auginama. Šiltnamyje mokiniai pasijuto tarsi trumpam patekę į vasarą. Jame galėjo pajusti ne tik vasarišką šilumą, pamatyti augančias gėles, bet ir stebėti rupūžes, varles, voriukus. Žiūrėdami pro drėgną, stiklinę šiltnamio sieną, mokiniai prisiminė neseniai išmoktą temą apie rūką.

            Vėliau mokiniai aplankė kitas šiltnamio patalpas, kuriose auginamos vazoninės gėlės, daržovių ūgliukai, ir bandė spėti jų pavadinimus. Už teisingus atsakymus gavo prizus – vazonines gėlytes, kuriomis pažadėjo rūpintis.

            Smagiausia veikla mokiniams buvo patiems sodinti gėles. Vaikai skaičiavo, kiek kuris pasodino gėlyčių. Mokiniams taip patiko ši veikla, kad daugelis žadėjo dar kartą atvažiuoti, o užaugę ateiti čia dirbti.

             Mokiniai buvo pakviesti atvykti dar kartą, kuomet visos gėlės pasidabins įvairiaspalviais žiedais.

            Vaikai į mokyklą grįžo laimingi, nes kiekvienas parsivežė po dovanėlę – vazoninį augalą ir gėlių katalogą, kuriame, pamiršę savo augalo pavadinimą, galėjo jį surasti ir net sužinoti, kokiais žiedais jis pražys.

         Mokiniai ir mokytoja nuoširdžiai dėkoja Gėlių ūkio vadovei už malonų priėmimą, pravestą pamokėlę ir dovanas. Būtinai pažadame dar sugrįžti. 

        Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokytoja R. Venckienė

       

     Kovo 21 dieną švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Prisiminėme šią ypatingą dieną ir prisidėjome prie socialinės akcijos, skirtos išreikšti paramą jautriai visuomenės ląstelei, plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.

 Mokytoja Andra Kumeliauskaitė

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...