Lapkričio 14 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko lituanistės ir etnomuzikologės Rūtos Vyšnios knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ muzikinis pristatymas. „Vandenynas ir Žaliamėlė“ – poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė, ir kuri tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygos pristatymo metu skambėjo archajiškos lietuvių liaudies dainos, o vandenyno ošimą ir Žaliamėlės giesmę palydėjo muzikos garsai. Knygos pristatyme dalyvavo ir mūsų mokyklos 3b klasės mokinės bei jų mokytoja. Žiūrovėms labai patiko autorės pasakojimai apie save, knygos gimimą, gyrė ir stebėjosi nuostabiu Rūtos Vyšnios balsu. Ačiū organizatoriams ir Rūtai!

3b kl. Mokytoja Andra Kumeliauskaitė

        Lapkričio 7 d. Elektrėnų pradinės mokyklos  sporto salėje vyko Elektrėnų savivaldybės 2009 m. gimusių ir jaunesnių mokinių kvadrato varžybos. Aikštelėje varžėsi Elektrėnų pradinės mokyklos, Kietaviškių pagrindinės mokyklos ir Semeliškių gimnazijos pradinių klasių komandos. Įveikusi visus varžovus, pirmąją vietą ir kelialapį į zonines kvadrato varžybas iškovojo Elektrėnų pradinės mokyklos komanda. Varžybose dalyvavusias komandas pasveikino ir apdovanojo diplomais bei taurėmis direktorė Virginija Stanislovaitienė ir  pavaduotoja Angelė Pačėsienė.

         Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos komanda, savivaldybės kvadrato varžybų nugalėtoja, išvyko į Kauną dalyvauti zoninėse kvadrato varžybose ir atstovauti Elektrėnų savivaldybei. Čia susirungė Elektrėnų, Prienų savivaldybių ir Kauno miesto mokyklų nugalėtojų komandos. Žaisdami su Kauno Milikonių progimnazijos komanda mūsų sportininkai šauniai kovojo ir  nugalėjo. Deja, Prienų savivaldybės Išlaužo pagrindinės mokyklos ketvirtokų komanda buvo stipresnė ir mums teko jiems nusileisti. Tačiau tai nuotaikos nesugadino, juk iškovojome garbingą antrąją vietą.

        Sveikiname mokyklos komandos žaidėjus puikiai žaidusius Elektrėnų savivaldybės mokinių olimpinio festivalio pradinių klasių kvadrato varžybose,  atkakliai ir ryžtingai kovojusius zoninėse varžybose ir laimėjusius 2-ąją vietą.

 

                                                                      Mokytoja Elena Volosevičienė

     Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautinio olimpinio komitetas 2019 m. organizavo sveikatingumo projektą pradinių klasių mokiniams „Olimpinis mėnuo“. Tai projektas, skatinantis pradinių klasių moksleivius nesveiką elgseną keisti į  sveiką, t.y. daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų, ekranų. 

         Elektrėnų pradinės mokyklos  mokiniai priėmė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kvietimą ir užsiregistravo  dalyvauti „Olimpinio mėnesio“ projekte. Kiekvieną savaitę mokiniai gaudavo sporto, sveikos mitybos, mankštos, bendradarbiavimo užduotis, žiūrėdavo video reportažus apie sportą, daug sužinojo apie žymius sportininkus, jų gyvenimą ir pasiekimus. 

       Spalio 21 dieną visi mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre ir dalyvavo projekte „Pasimatuok profesiją“. 

        Vaikai praktiškai išbandė daug Elektrėnų profesinio mokymo centro siūlomų profesijų: kūrė interjero dizainą, kepė picas ir sausainius, išardė ir vėl surinko kompiuterį, kūrė muziką, mokėsi masažo subtilybių, pasigamino įvairių medžio dirbinių, remontavo automobilį. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų.

           Dėkojame EPMC kolektyvui už nuoširdų ir ilgalaikį bendradarbiavimą su mūsų mokykla.

 

          2019 m. spalio 16 d. 4e klasėje svečiavosi Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento III skyriaus vyriausiosios specialistės Ana Zakševska ir Irena Tracevičiūtė. Netradicinės pamokos tema - „Mokesčiai mūsų gyvenime“. Ketvirtokai turėjo galimybę pasidomėti ir suvokti, kam reikalingi mokesčiai, pagilinti ekonomikos žinias.  Mokiniai susipažino su mokesčių atsiradimo istorija, sužinojo kokie buvo unikalūs ir įvairūs mokesčiai pasaulyje. Vaikus nustebino ir pralinksmino senovėje buvę „barzdos“, „šešėlio“, „oro“, net „langų“ mokesčiai. Plačiau išsiaiškinti mokesčių svarbą pagelbėjo mikroklipas „Ar turiu naudos iš mokesčių? Kaip?“.  Susitikimo pabaigoje mokiniai buvo pavaišinti saldainiais ir apdovanoti rašikliais. 

                          4e klasės mokytoja Elona Sereikienė                         

          Poetas Gintaras Grajauskas yra pasakęs, kad „Poezija – o ir apskritai visos geros ir teisingos knygos – pasaulio vienu ypu nepakeis. Tačiau ją skaitantys ir rašantys – pamažėle keičiasi. Ima kiek skeptiškiau vertinti visuotinai priimtą pasaulio, žmogiškojo gyvenimo modelį. Pradeda jausti, jog po visa ta švytinčia tuštybės muge slypi šis tas daugiau – absoliutusis grožis, universali tvarka.”  

             Spalio 11-ą dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas. Jo dalyviai, kurių šiais metais buvo net 25 mokiniai, klausėsi bei deklamavo skambius lietuviškos poezijos žodžius, o komisija išrinko geriausius skaitovus. Komisija juos vertino atsižvelgdama į sceninę laikyseną, į gebėjimą emociškai paveikti klausytojus, aiškiai, natūraliai ir garsiai kalbėti, taisyklingai tarti, kirčiuoti žodžius.

           Geriausiai pasirodė Andrius Stankevičius, Vakarė Černiauskaitė, Ugnė Karpičiūtė ir Augustė Daniūnaitė. Linkime jiems sėkmės kitame meninio skaitymo konkurso etape.

                                                               Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

 

          Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų.

          2019 m. rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Jau prieš savaitę kiekviena klasė sužinojo su kokios šalies kalba šiemet susipažins. Ketvirtadienį šia kalba mokėsi pasisveikinti, padėkoti, skaičiuoti, plačiau susipažino su šalimi. Kiekvienos klasės mokiniai su savo mokytojomis pagamino skaičių knygeles. Visos knygelės keliaus po klases, kad visi mokiniai galėtų jas pavartyti, pabandyti paskaičiuoti įvairiomis kalbomis. Už nuoširdų darbą visoms klasėms buvo įteiktos padėkos.

        „Jei kalbėsite su žmogumi jam suprantama kalba, jis įsidės jūsų žodžius į galvą. Jei kalbėsite jo gimtąja kalba, jis įsidės jūsų žodžius į širdį“ (Nelsonas Mandela).

                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

 

         Projektas finansuojamas Vaikų socializacijos projekto lėšomis.

     Projekto tikslas – plėtoti vaikų pozityvios socializacijos galimybes, sudarančias sąlygas ugdymuisi, saviraiškai, bendravimui, dalyvavimui ir įtraukimui į prasmingą veiklą.

          Projekto įgyvendinimo metu:

  1. Ugdyti savęs ir emocinio pasaulio pažinimą per kūrybines ir išvykstamąsias turiningas edukacines veiklas.
  2. Ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, sutelkiant vaikus į grupines ir prevencinių programų įgyvendinimo veiklas.
  3. Organizuosime užimtumą pertraukų metu, skatinant vaikų pozityvų bendravimą per įvairias veiklas. 

                                                                                                    Socialinė pedagogė R. Mikalauskienė