Projektas finansuojamas  2019 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto įgyvendinamo trukmė – nuo rugsėjo iki gruodžio mėnesio. 

          Projekto tikslas – stiprinti psichikos sveikatą, vykdant patyčių ir smurto prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones, kartu įtraukiant tėvus į pozityvios tėvystės ugdymą.

           Planuojamas projekto rezultatas – grupinio darbo, aktyviųjų metodų pagalba vaikai mokysis geriau pažinti save, savo jausmus, emocijas bei jas valdyti, reaguoti į tam tikras situacijas. Tėvai labai pasitikės savimi, priimant sprendimus. 

       Numatytos veiklos: psichologo E. Karmazos paskaitos tėvams, mokiniams, grupinės veiklos mokiniams, bendri renginiai prevencinėmis temomis.

R. Mikalauskienė
Socialinė pedagogė

        Šią vasarą mokykloje vėl skambėjo vaikų klegesys. 2019 m. birželio 10–21 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko vaikų vasaros stovykla „Kartu gyvename  drauge sportuojame“. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupinas nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų. 

          Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui. 

          Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant į įvairias kūrybines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant jam saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų. 

         Stovykloje organizavome veiklas taip, kad jos būtų kuo įdomesnės, turiningesnės, kad vaikai galėtų tobulinti ir atskleisti turimus gebėjimus, įgyti naujų.

             Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, dalyvavo aerobikos užsiėmime, kurį vedė Elektrėnų savivaldybės sporto centro trenerė Kristina Žamoit.

      Stovyklautojai lankėsi Abromiškių reabilitacijos ligonininės vaikų skyriuje, kur susipažino ir išbandė įvairias atsipalaidavimo, sveikatinimo technikas.

     Šiandien mokykloje vyko sveikatingumo diena. Jos tikslas – parodyti teigiamą poveikį augančiam organizmui, priminti mokiniams, kad ir nedidelis fizinis krūvis naudingas augančiam vaikui, kuris daugiausiai laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono.

       Ši diena – didelis džiaugsmas mokiniams dėl dviejų priežasčių – tą dieną nevyksta pamokos ir kiekvienas gali sportuoti tiek, kiek širdis geidžia. O, kaip žinoma, sportuoti patinka visiems.

        Rytą pradėjome mankšta, kurią pravedė mūsų mokyklos ketvirtokai. Po jos visi pasijuto žvalesni ir energingesni.

        Diena prabėgo greitai, nes veikla vijo veiklą. Buvo įdomu ne tik mokiniams. Šią dieną labai daug judėjome mokykloje ir lauke, nes oras buvo puikus.

       Žaisdami judrius žaidimus visi turėjo galimybę įsitikinti, kad fizinis aktyvumas gali būti smagus laisvalaikio leidimas, o juo labiau, kai žaidžiama su draugais. Juk sportuoti ne tik smagu bet ir naudinga. 

                                                                             Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė 

        Mūsų mokyklos mokiniai gegužės 30 d. buvo išvykę į Žaslių tradicinių amatų centrą ir dalyvavo edukacinėje programoje „Rugio šiaudo spindesys“. Edukacinės programos metu vaikai susipažino su senuoju šiaudinių sodų rišimo amatu, tradicijomis ir svarba mūsų kultūroje. Kūrė pasaką, žaidė įvairius žaidimus, vaišinosi žolelių arbata. Mokiniai sugrįžo į namus su pasigamintais šiaudiniais darbeliais ir puikia nuotaika.
                                                             
  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

         Visą gegužės mėnesį mokykloje buvo vykdomas antrų klasių projektas Paukščiai sugrįžta“. Šio projekto pagrindinis tikslas – vaikus supažindinti su artimiausioje aplinkoje esančiais paukščiais, jų gyvenimo būdu.

       Projekto pradžioje pasižiūrėjome filmus Augink, rūpinkis, mylėk“, Keliaujantys paukščiai“. Vaikai piešė paukščius, buvo surengta paukščių piešinių paroda. 

        Mokyklos bibliotekoje buvo surengta paukščių lizdų paroda. Prie šio kūrybinio darbo daug prisidėjo mokinių tėveliai. Ačiū jiems. 

          Vienas iš uždavinių buvo išgirsti gamtoje kuo daugiau paukščių balsų ir juos atpažinti. 

         Labai džiaugiamės, jog šio projekto metu mokiniai įgijo žinių, kaip saugoti, mylėti ir rūpintis gamta. 

 

Antrų klasių mokytojos: A. Cibulskienė, A. Kumeliauskaitė, R. Gervienė, R. Venckienė, L. Česonienė

     2019 m. gegužės 14 d. mokykloje vyko žaisminga saugaus eismo pamoka. Jos metmokyklos pirmų klasių mokiniai turėjo galimybę įtvirtinti saugaus eismo taisykles, pakartoti, kaip, kur ir kada reikia segėti atšvaitą, dėvėti atšvaitines liemenes, kaip saugiai pereiti važiuojamąją kelio dalį. Kiekviena klasė turėjo sukurti iš atšvaitų kelio ženklą ir įvardinti jo paskirtį.

           Pamoką vedė projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ koordinatorė Sigita Grigaliūnienė kartu su saugaus eismo personažu katinu Miau.

Informaciją pateikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

         Mažas žmogutis tiesia rankas ir taria mama". Motina jį pakelia, priglaudžia... Ir nieko nėra gražesnio žemėje už motinos meilę.

       Gilučių skyriaus mokinukai gegužės 3 d. pakvietė savo mamytes į šventinį koncertą. Jie dainavo, deklamavo eilėraščius, parodė spektakliuką Vyšnių dienos" ir mamytėms padovanojo savo pačių pagamintus darbelius.

Mokytoja R. Jarockienė

           Balandžio 4 d. mūsų mokykloje vyko kompiuterinio raštingumo konkursas. Šiame konkurse dalyvavo 12 ketvirtų klasių mokinių. Dalyviai turėjo atlikti 5 užduotis ir parodyti, kaip moka dirbti su įvairiomis kompiuterinėmis programomis. Mokiniai turėjo nupiešti piešinį „Mano draugas – kompiuteris“, parašyti laišką draugui, sudaryti savo svajonių pamokų tvarkaraštį, nubraižyti diagramą, susikurti savo darbų segtuvą. Visi dirbo labai atidžiai ir susikaupę. Ketvirtokai įrodė, jog moka ne tik žaisti su kompiuteriu. Šiems mokiniams kompiuteris tikrai yra jų draugas ir padėjėjas. Visi dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti diplomais arba padėkomis ir saldžiais siurprizais.

                Konkurso nugalėtojai:

                I vieta – Jokūbas Venskutonis, 4c klasė (mokytoja B. Surdokienė),
                II vieta 
– Ignas Paškevičius, 4d klasė (mokytoja E. Volosevičienė), III vieta – Nevilė Malakauskaitė, 4c klasė (mokytoja B. Surdokienė).

                Sveikiname nugalėtojus ir dalyvius.

 

Mokytoja Ingrida Mačionytė

              Kūrybingi, ieškantys ir nenustygstantys vaikai nuo rugsėjo mėnesio pradėjo lankyti dramos būrelį. Buvo nuspręsta suvaidinti gerai žinomą pasaką Pelenė“. Kibome į darbą, daug repetavome, ieškojome geriausių sprendimų.

           Paprašėme tėvelių pagalbos – paruošti kaukes. Dėkojame tėveliams už nuoširdžią pagalbą, puikias personažų kaukes. Ir štai atėjo ilgai laukta diena – pasirodymas. Kovo 28 dieną pakvietėme visus mokyklos mokinius ir mokytojas įvertinti mūsų darbą. Po vaidinimo džiaugėmės pavykusiu pasirodymu, vaikų aplodismentais. 

            Smagu, kad vaidinimo metu atsiskleidė visi artistai, puikiai suvaidino, perteikė nuotaiką. Labai labai didelis ačiū, jums mieli vaikai!

             Balandžio 5 d. į mokyklą pasikvietėme mokyklos-darželio Žiogelis“ ir darželio Drugelis“ būsimus pirmokus. Su puikia nuotaika dramos būrelio vaikai suvaidino Pelenę“, o 1a klasės mokinukai pašoko. Juos paruošė mokytoja A. Pačėsienė. Dėkojame už apsilankymą ir bendradarbiavimą.

                                           Dramos būrelio mokytojos

                                                   E. Narakienė, R. Gervienė