Keliaujame rudens labirintais

Atskubėjęs spalvotas ruduo dovanoja mums daug nuostabių akimirkų ir rudens
gėrybių – tik spėk viskuo grožėtis ir rinkti, kas po kojomis šnara, čeža. Pasitelkę rudens spalvų ir
gėrybių gausybę, savo išmonę bei kūrybingumą, visi kartu kūrėme cukinijų labirintą.

Nuo pat ankstaus ryto, klasės keisdamos klases, vaikai, vaikus, nešė moliūgus,
cukinijas, aguročius, patisonus. Pamažu tarp medžių, mokyklos pievoje pradėjo ryškėti daromo
rudens labirinto kelias. Mokiniai smalsavo: kada gi bus galima juo keliauti? Ir......pirmieji labirinto
kelią išbandė mūsų pirmokai. Mokytojos Jurgitos vedami, vaikai vorele judėjo labirintu. Buvo
smalsu ir įdomu. Vaikai skaičiavo gėrybes, susipažino su daržovių pavadinimais ir džiaugėsi juo
keliaudami. Rezultatas buvo nuostabus! Labirinto „statyboms“ buvo panaudotos 366 rudens
gėrybės.

Klasėse mokiniai taip pat turėjo darbo. Kūrė receptus, kuriuos žaismingai
apipavidalino ir iš kurių buvo sukurta receptų knyga. Nepamainoma ir informatyvi receptų knyga!
Ją dabar gali skaityti visi.

Kitą dieną rudens labirinto kelią bandė ir visi kiti vaikai ir mokytojai. Labirintas –

tikras džiaugsmas ne tik vaikams.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui I. Mačionytė
A. Pačėsienė

Vasarai įsibėgėjus 2021 m. birželio 17–25 dienomis Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko dienos vasaros poilsio stovykla. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais būryje draugų jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė  – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupina nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų.

Projektas „Vasara kartu“, skirtas vaikų vasaros užimtumui, iš dalies finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui. 

 Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama padėti vaikams kryptingai augti bei tobulėti, per kūrybines, praktines ir pažintines veiklas dalyviams pristatant sveikatos, sporto, mokslo išskirtinumą. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas gerinti mokinių emocinei savijautai, įtraukiant į įvairias prevencines veiklas orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją.

Mokiniams buvo pasiūlyta daug ir įvairių užsiėmimų. Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, iš modilino kūrė įvairias gyvūnų figūrėles, papuošalus, gamino knygos skirtukus,dalyvavo draugiškose kvadrato varžybose, žaidė šaškėmis, šachmatais tiek lauke, tiek mokykloje, keliavo į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje dalyvavo edukaciniame užsiėmime.Taip pat smagiai laiką leido žaisdami ir susipažindami su Diskgolfo žaidimu.

Stovyklos dalyviai buvo mokomi gražiai, kultūringai elgtis draugų būryje, prie stalo, taip pat kaip gražiai stalą padengti namuose, kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį, kaip elgtis svečiuose, jei jūsų lėkštėje – spagečiai ar žuvis, o šalia – ne viena, o keletas šakučių. Visa tai vaikai sužinojo edukaciniame užsiėmime „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Literatūrinės-edukacinės pamokos metu moksleiviai per eiliuotą tekstą įžengia į stalo etiketo akademijos paskaitą, kuri skatina vaikų kūrybiškumą ir leidžia kitokiu formatu, nekasdieniškai mokytis stalo etiketo taisyklių.

Taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Apie medų ir bites,, , kuriame sužinojo daug naudingos informacijos, kaip bitės surenka nektarą ir kaip iš jo atsiranda medus, ką dar bitės gamina, kokie yra bičių produktai, kuo bitės maitinasi, kad būtų greitos, kur bitės laiko medų? Vaikai galėjo pažvelgti į pasaulį pro bitės akinius. Patikrinti rankų miklumą ir akių žvitrumą – gamino tikro vaško žvakutes, atliko pastabumo ir vikrumo reikalaujančią užduotį.

Ačiū pedagogams, dirbusiems stovykloje bei projekto partneriamsElektrėnų savivaldybės viešąjai bibliotekai, Elektrėnų diskgolfo parkui,sugalvojusiems ir suorganizavusiems vaikams daug įvairių ir įdomių veiklų, kuriose jie galėjo save išbandyti ir atrasti.

        Apibendrindami veiklą pasidalijome nuotykiais, įspūdžiais, patirtimis vasaros poilsio stovykloje „Vasara kartu“. Atsisveikindami vieni kitiems palinkėjome šiltos, smagios vasaros.

A. Kumeliauskaitė,

R. Mikalauskienė

R. Sendzikienė

Elektrėnų pradinė mokykla

                             Su savo pirmokėliais  daug laiko  paskyrėme savo šeimai. Mokiniai piešė  save, savo šeimos narius, savo augintinius  ir sudarė savo giminės medį. Daug pamokų vyko integruotai. Pažiūrėję mokomąją medžiagą apie tai, kaip atsiranda knyga, kaip piešiamos iliustracijos knygai, kaip ji  įrišama, rašomas tekstas,  vaikai panoro patys pasigaminti savo knygelę. Kaip gi viskas vyko?

                             Pirmiausiai mokiniai per dailės pamoką piešė save , o per lietuvių kalbos pamokas aprašė, ką jie mėgsta veikti laisvalaikiu.  Taip piešė ir aprašė kiekvieną savo šeimos narį. Per matematikos, pasaulio pažinimo  pamokas skaičiavo savo šeimos ir giminės narius. Nupiešė giminės medį. Tada  lapuose sužymėjo puslapius, apgalvoję, kaip turėtų atrodyti jų knygelė, pradėjo kurti ir iliustruoti savo knygos viršelį. Užrašė autorių, pavadinimą, sukūrimo datą ir įrišo arba susegė savo knygelę.

Mokiniai skaitė klasės draugams savo sukurtas knygeles apie save,  šeimos narius  ir augintinius.  Buvo smagu ir gera klausytis. Taip gimė jų pirmoji knygelė „Mano šeima“.

                                                                                   1b klasės  mokytoja Enrika Narakienė

RESPUBLIKINIS PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ VIRTUALUS NUOTRAUKŲ KONKURSAS-PARODA

„GAUDAU VASARĄ LAUKUOSE“

 Elektrėnų pradinės mokyklos mokytojos organizavo virtualų nuotraukų konkursą, kurio tikslas -fotografijos meno priemonėmis išreikšti vaikų idėjas ir sumanymus. Taip pat skatinti mokinius suvokti ir perteikti nuotraukoje gamtinę aplinką,gilintis į fotografijos meno paslaptis,patirti fotografavimo džiaugsmą, atskleidžiant savo meninius gebėjimus.

Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu, atsiųstų darbų įvairove.

Konkurso nugalėtojais tapo:

Tadas Auksorius, Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.

Mokytoja Sonata Lidžiuvienė;

Jokūbas Jundulas, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija.

Mokytoja Dalia Andruškienė;

Emilija Nemčinskytė, Biržų rajono Kratiškių mokykla-daugiafunkcis centras.

Mokytoja Nijolė Baltrušaitienė;

Roberta Ratkevičiūtė, Trakų rajono Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“. Mokytoja Jolanta Žilionienė;

Emilija Šimonytė, Trakų rajono Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“.

Mokytoja Roma Pašinskienė;

Laimis Švabauskas, Trakų rajono Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“.

Mokytoja DalytėLaukaitienė;

Evita Tamošiūnaitė, Kaišiadorių šventosios Faustinos mokykla.

Mokytoja Jolita Pavasarytė.

 

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems jauniesiems fotografams bei jų mokytojams ir kviečia į virtualią parodą „Gaudau vasarą laukuose“https://padlet.com/rasasend/9d4msvh3g5mku2hj

 

Daiva Česonytė

Ingrida Mačionytė

Rasa Sendzikienė

Elena Volosevičienė

 Mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje „Gyvybės medis“, skirtoje Gedulo ir Vilties dienai paminėti. Iniciatyvos tikslas - puoselėti istorinę atmintį. Ta proga visų klasių mokiniai gamino atvirukus su Gyvybės medžiu. Atvirukai skirti buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams. Tikime, kad tokia kūrybinė dovana bus geriausiai parodytas dėmesys.

Birželio 8 d. mokykloje vyko antrų klasių mokinių dailyraščio konkursas, kurio tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.Vertinant dailiojo rašto darbus, buvo atsižvelgiama į teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką.  Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname konkurso nugalėtojus!

Nugalėtojais tapo  Kornelija  Gudonytė  2a kl.,  Luknė Liaukevičiūtė 2a kl., Smiltė Šumskaitė  2b kl., Gretė Gulbinaitė 2b kl., Gabija Baltrūšaitytė 2c kl., Tomas Sprindžiukas 2c kl., Timas Žarnauskas  2d kl.,  Meda Bliujūtė 2d kl.,  Ieva Neverdauskaitė 2e kl., Melita Mažuolė 2e kl.

 

                                                                                                                     Antrų klasių mokytojos