2019-01-22 dieną Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko „Gerojo lašelio“ akcija. Visa mokyklos bendruomenė nusprendė prisidėti prie akcijos, kurią organizuoja Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“. Šią dieną į mokyklą visi atėjo pasipuošę žaliu drabužiu ar žaliu akcentu. Pamokų metu buvo kalbėta apie pagalbą, aukojimą, užuojautą. Į žalius „Gerojo lašelio“ vokus visi norintys galėjo paaukoti pinigų vėžiu sergantiems vaikams. Buvo surinkta ir paaukota asociacijai „Paguoda“ 480 Eur.

         Dėkojame visiems mokyklos bendruomenės nariams, kurie prisidėjo prie kilnios akcijos.

         Gerą darbą vėžiu sergantiems vaikams gali padaryti kiekvienas.

Ingrida Mačionytė,
Elektrėnų pradinės mokyklos Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

            Mokyklos bendruomenė per 10 dienų nuo ataskaitos paskelbimo gali pateikti pasiūlymus dėl jos vertinimo Mokyklos tarybai (Mokyklos tarybos pirmininkei Ingridai Mačionytei elektroniniu paštu ingaelek@yahoo.com).

             Sveikas ir laimingas vaikas – tai tėvų ir mokytojų svajonė. Ar vaikas toks užaugs priklauso nuo suaugusiųjų  kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. 

             Laimingas yra tas vaikas, kuris suklydęs sulaukia suaugusiojo paramos, pagalbos suprasti, kad kiekvieną klaidą galima ištaisyti, rasti būdų nesėkmę paversti sėkme. Kai vaikas patiria džiaugsmą, kad jis pats kažką išgyveno, išmoko, sukūrė, tada ir ateina pilnatvės ir laimės jausmas.

             Mes manome, kad vaikai gali daugiau: suvokti, sukurti, pasiekti, kai jiems padedi aktyvuoti savo galias ir gebėjimus, padedi išmokti juos valdyti, plėsti ir jais naudotis.

             Įgyvendinti mūsų siekius padėjo Elektrėnų pradinėje mokykloje vykdyti projektai.

             2018 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Sveikatos keliu žengiame kartu“.

           Projekto tikslas – įtraukti kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių į aktyvų dalyvavimą fizinio aktyvumo veikloje visose srityse (ugdymo, laisvalaikio, darbo ir kt.). 

         Įgyvendinant šį tikslą buvo organizuotos įvairios veiklos, joms įsigytos sporto priemonės. Šis projektas iš dalies finansuotas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, kurių buvo skirta 403 Eur.

          2019 m. sausio 11 dieną mokyklos bendruomenė paminėjo Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“.

         Mokyklos languose dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės. Tas kelias minutes degusi liepsna tapo mažu padėkos ir pagarbos simboliu žuvusiems laisvės gynėjams.

 

         Labai svarbu, kad mokiniai drąsiai klaustų, suformuluotų mintį, ją suprantamai išsakytų, rastų reikiamą informaciją nurodytuose šaltiniuose. Remdamiesi turima informacija formuluotų teiginius, apibendrintų gautą medžiagą, argumentuotų savo nuomonę. Antrokai to tik pradėjo mokytis. Buvo paskelbtas projektas Baltijos jūra“. Mokiniai gavo užduotį paieškoti medžiagos apie Baltijos jūrą internete, enciklopedijose, žinynuose. Šiam darbui buvo skirtos trys savaitės. Kiekvienas turėjo paruošti kūrybinį darbą ir jį pristatyti klasės draugams. Pakvietėme į šį projektą įsijungti ir tėvelius. Dėkojame tėveliams, noriai prisidėjusiems prie šio darbo.

          Mokiniai labai džiaugėsi savo darbais, pristatė juos, papasakojo, ką naujo sužinojo, kur ieškojo medžiagos, kokie rasti faktai buvo patys įdomiausi. Visi darbai buvo iškabinti klasėje. Mokiniai pertraukų metu, po pamokų apžiūrėjo draugų darbus, dalijosi įspūdžiais. Suprato, kad labai svarbu pasitikėti savimi, būti žingeidžiam, drąsiai išsakyti savo mintis. Visų akyse mačiau džiaugsmą. Smagu, kad tai pirmasis blynas, bet neprisvilęs“.

                                                             2c klasės mokytoja Rima Gervienė

        Gruodžio 9 d. minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Mūsų mokykloje ši diena buvo paminėta vedant klasės valandėles tema: „Korupcija  kas tai?“. Vaikai, išsiaiškinę korupcijos sąvoką, piešė plakatus „Aš prieš...“. Pertraukų metu norintys mokiniai dalyvavo sportinėse varžybose „Draugystė nugali“, po kurių pabrėžėme draugystės reikšmę kiekvieno žmogaus gyvenime.

                          Rasa Sendzikienė, Elona Sereikienė

       Visi laukiame šv. Kalėdų. Geriausias būdas sutrumpinti ilgą švenčių laukimą – daryti gerus darbus.

     Mūsų mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai pakvietė jaunesniuosius draugus į kalėdines skaitymo pertraukėles – „Pasidalink su draugu gerumu“. Pertraukų metu mokiniai skaitė kalėdinę istoriją apie svajonių išsipildymą. Klausytojai įsitikino, kad prieš Kalėdas vyksta stebuklai, tik jais reikia labai tikėti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

         Lapkričio paskutinę savaitę vyko projektas  „Spalvų savaitė". Rinkome mįsles apie daržoves, vaisius, spalvas. Lapkričio 30 dieną pirmokėliai, pasipuošę penkių spalvų drabužėliais: raudonais, oranžiniais, geltonais, mėlynais, žaliais, sugūžėjo į mokyklą. Šią dieną vykdėme integruotą veiklą: gaminome, spalvinome, kirpome įvairias daržoves ir vaisius. Susirinkę į aktų salę pasidžiaugėme vaisių ir daržovių spalvų gausa pintinėse. Aptarėme daržovių ir vaisių naudą mūsų sveikatai. Klausėme nuotaikingų dainelių apie spalvas, šokome, dainavome.

                                                                                                                                  Pirmų klasių mokytojos 

      Išlydėdami rudenį, Elektrėnų pradinės mokyklos trečių klasių mokiniai su mokytojomis sugalvojo vesti integruoto ugdymo dieną „Obuoliuko šonas  skaisčiai raudonas“. Šios dienos tikslas  ugdyti mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo sveikatą, įgyti daugiau žinių apie mūsų sodų karalių  obuolį ir jo naudą sveikatai. Vaikai namuose turėjo užduotį surinkti kuo daugiau medžiagos apie šį vaisių, todėl pamokų metu mes jau rašėme obuolių pyragų receptus ir iš jų sudarėme knygeles. Vaikai skaitė tekstus, kūrė dialogus šia tema. Per matematikos pamokas trečiokai svėrė, dalijo obuolius į lygias dalis, skaičiavo sodų perimetrus ir darė panašias užduotis. Dailės ir technologijų pamokų metu gamino obuoliukus iš popieriaus, o juose, įtvirtinant įgytas žinias, rašė tai, ką naujo sužinojo apie šį vaisių. 

   Užbaigiant šią dieną visi vaišinosi senelių ir tėvelių paruoštomis vaišėmis. Skanavo gardžiuosius obuolių pyragus, keksiukus, sūrius, valgė blynus su obuoliais, gėrė sultis. Ši diena paįvairino mūsų pamokas, suteikė nemažai naujų žinių ir labai patiko mūsų trečiokams.

 

                          Trečių klasių mokytojos: J. Valantavičienė, E. Narakienė, 

                                              S. Norvilienė, R. Bliujienė, E. Sereikienė