Garbė, kad gimus čia esu, Ji man – gražiausia iš visų
Ta paukštė giedanti, laisva Tėvynė mano – Lietuva.

„Kalba gimtoji lūposna įdėta“
                                                  Aldona Elena Puišytė

Skatinant mokinių norą domėtis gimtąja kalba, literatūra, pasidalinant gerąją patirtimi, organizavome renginius, kurie buvo skirti paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-etį.

Vasario 8 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai susirinko į viktoriną-konkursą „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Mokiniai turėjo prisiminti rašytojus, kalbos kultūros taisykles, sukurti akrostichą apie Lietuvą, surasti patarlių pabaigas, prisiminti abėcėlę ir taisyklingai atlikti gramatinę užduotį. Iš geriausiai pasirodžiusių mokinių buvo sudaryta mokyklos komanda: Radvilė Rakauskaitė (3c kl.), Mantvydas Vertelis (3a kl.), Danielė Dambrauskaitė (4a kl.), Robertas Miskevič (4b kl.), Justas Dalibaga (4e kl.) .

Vasario 28 dieną į mūsų mokyklą nepabūgę šalčio atvyko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių komandos: „Ąžuolyno“ progimnazijos, Elektrėnų pradinės mokyklos ir Vievio pradinės mokyklos.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – tai sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės – mūsų seneliai, proseneliai ir tėvai.

Elektrėnų pradinėje mokykloje sausio–vasario mėn. buvo vykdomas projektas „Aš – dalis Tavęs“, skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, mokykloje vyko įvairūs renginiai. Kiekvienas mokyklos mokinys įdėjo daug meilės ir šilumos rengiantis minėjimui.

Vasario 12 d. mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje istorinėje pamokoje „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“, kurios metu praturtino teorines žinias, ugdė kūrybiškumą, pagarbą ir meilę savo krašto istorijai. Mokiniai buvo tarsi mini muziejuje su istoriniais rekonstruotais eksponatais.

Aplankėme ir Elektrėnų profesinio mokymo centrą. Audėme tautinę juostą, pynėme trispalves apyrankes, taip pat dalyvavome VŠĮ „Aduta“ rekordinės šimtmečio žvakės liejime. Trečių klasių mokinių jungtinis choras dalyvavo Elektrėnų progimnazijos „Ąžuolynas“ renginyje „Chorų karai“.

Vasario 13 dieną mūsų mokykloje šurmuliavo viena nuotaikingiausių, pavasarį pranašaujančių švenčių – Užgavėnės. Svarbiausias jos akcentas – linksmumas, todėl jai mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi Užgavėnių dainų, šokių, žaidimų, gaminosi kaukes.

Šventės persirengėliai aplankė kiekvieną klasę, linkėdami gražių dienų, gero derliaus ir sveikatos. Mokiniai „pasipuošę“ iš spintų ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, patraukė į mokyklos kiemą gąsdinti žiemos. Šokant ratelius nuo triukšmo dundėjo žemė. Nuo juoko ir dainų aidėjo visi aplinkiniai kiemai. O kad visus metus būtume sotūs, prisivalgėme blynų ir kitų skanėstų.

Smagiausia šventės dalis – Morės deginimas ant laužo. Mokyklos kieme liepsnojanti Morė kėlė susižavėjimo šūksnius.

Mokiniai žiemą išvijo! Tačiau dar žiema labai graži. O tai norėtųsi, kad ji užleistų vietą pavasariui!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė

Pagaliau sulaukėme žiemos!

3a ir 3b klasių mokiniai lipdė besmegenius, žaidė sniego mūšį ir... gamino žvakes.

Sausio 19 dieną trečiokams VŠĮ „Arduta“ vadovė I. Čižienė pravedė edukacinę žvakių liejimo pamoką. Vaikai  gamindami žvakes primaišė sniego. Žvakės tapo neįprastos  porėtos.

Džiaugiamės savo pagamintais darbeliais ir dėkojame VŠĮ „Arduta“.

Mokytojos J. Baranovienė ir A. Levickienė

Mokyklos bibliotekoje vyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Akcijos metu vaikučiai susipažino su sausio 13-osios įvykiais, vartė albumus, piešinius, domėjosi surinkta istorine medžiaga. Gera ir šilta buvo stebėti vaikus, kuriems įdomi Lietuvos istorija.

Bibliotekos darbuotojos:
Rymutė Montvilienė, Marytė Kuliešienė