Kažkur toli yra šalis.
Tokia graži, miela.
Tenai gyvena pasaka
Ir netgi ne viena.

 

- Aš garbioji ABĖCĖLĖ –

Visų raidžių karalienė…

     Tokiais žodžiais kovo 9 dieną prasidėjo Abėcėlės” šventė Elektrėnų pradinėje mokykloje. Tai tradicinė pirmokėlių šventė, kuri vyksta, kai mokiniai išmoksta visas raides. Nuo pat ryto pirmokėliai,  pasipuošę raidžių karūnomis, linksmai šurmuliavo mokyklos koridoriuose. Vėliau mokiniai ir jų mokytojos susirinko salėje. Šventės akcentu tapo vaikų deklamuojami eilėraštukai kiekvienai abėcėlės raidei.  Skambėjo dainelės apie mokyklą, draugystę, knygas, kurių išmokė mokytojos G. Takarauskaitė, J. Špikienė. Mokytoja A. Pačėsienė – linksmų šokių.

       Minint 28-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines ir šiemet švenčiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100 metų jubiliejų – mūsų mokykla dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. 

Garbė, kad gimus čia esu, Ji man – gražiausia iš visų
Ta paukštė giedanti, laisva Tėvynė mano – Lietuva.

„Kalba gimtoji lūposna įdėta“
                                                  Aldona Elena Puišytė

 

    Skatinant mokinių norą domėtis gimtąja kalba, literatūra, pasidalinant gerąją patirtimi, organizavome renginius, kurie buvo skirti paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-etį.

    Vasario 8 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai susirinko į viktoriną-konkursą „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Mokiniai turėjo prisiminti rašytojus, kalbos kultūros taisykles, sukurti akrostichą apie Lietuvą, surasti patarlių pabaigas, prisiminti abėcėlę ir taisyklingai atlikti gramatinę užduotį. Iš geriausiai pasirodžiusių mokinių buvo sudaryta mokyklos komanda: Radvilė Rakauskaitė (3c kl.), Mantvydas Vertelis (3a kl.), Danielė Dambrauskaitė (4a kl.), Robertas Miskevič (4b kl.), Justas Dalibaga (4e kl.) .

   Vasario 28 dieną į mūsų mokyklą nepabūgę šalčio atvyko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių komandos: „Ąžuolyno“ progimnazijos, Elektrėnų pradinės mokyklos ir Vievio pradinės mokyklos. 

       Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – tai sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės – mūsų seneliai, proseneliai ir tėvai.

          Elektrėnų pradinėje mokykloje sausio–vasario mėn. buvo vykdomas projektas „Aš – dalis Tavęs“, skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, mokykloje vyko įvairūs renginiai. Kiekvienas mokyklos mokinys įdėjo daug meilės ir šilumos rengiantis minėjimui.

           Vasario 12 d. mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje istorinėje pamokoje „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“, kurios metu praturtino teorines žinias, ugdė kūrybiškumą, pagarbą ir meilę savo krašto istorijai. Mokiniai buvo tarsi mini muziejuje su istoriniais rekonstruotais eksponatais.

            Aplankėme ir Elektrėnų profesinio mokymo centrą. Audėme tautinę juostą, pynėme trispalves apyrankes, taip pat dalyvavome VŠĮ „Aduta“ rekordinės šimtmečio žvakės liejime. Trečių klasių mokinių jungtinis choras dalyvavo Elektrėnų progimnazijos „Ąžuolynas“ renginyje „Chorų karai“.  

     Vasario 13 dieną mūsų mokykloje šurmuliavo viena nuotaikingiausių, pavasarį pranašaujančių švenčių – Užgavėnės. Svarbiausias jos akcentas – linksmumas, todėl jai mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi Užgavėnių dainų, šokių, žaidimų, gaminosi kaukes.

      Šventės persirengėliai aplankė kiekvieną klasę, linkėdami gražių dienų, gero derliaus ir sveikatos. Mokiniai „pasipuošę“ iš spintų ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, patraukė į mokyklos kiemą gąsdinti žiemos. Šokant ratelius nuo triukšmo dundėjo žemė. Nuo juoko ir dainų aidėjo visi aplinkiniai kiemai. O kad visus metus būtume sotūs, prisivalgėme blynų ir kitų skanėstų.

      Smagiausia šventės dalis – Morės deginimas ant laužo. Mokyklos kieme liepsnojanti Morė kėlė susižavėjimo šūksnius.

      Mokiniai žiemą išvijo! Tačiau dar žiema labai graži. O tai norėtųsi, kad ji užleistų vietą pavasariui!              

                                                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė

          Pagaliau sulaukėme žiemos!

          3a ir 3b klasių mokiniai lipdė besmegenius, žaidė sniego mūšį ir... gamino žvakes.

     Sausio 19 dieną trečiokams VŠĮ „Arduta“ vadovė I. Čižienė pravedė edukacinę žvakių liejimo pamoką. Vaikai  gamindami žvakes primaišė sniego. Žvakės tapo neįprastos  porėtos.

          Džiaugiamės savo pagamintais darbeliais ir dėkojame VŠĮ „Arduta“.

                                              Mokytojos J. Baranovienė ir A. Levickienė

        Mokyklos bibliotekoje vyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

     Akcijos metu vaikučiai susipažino su sausio 13-osios įvykiais, vartė albumus, piešinius, domėjosi surinkta istorine medžiaga. Gera ir šilta buvo stebėti vaikus, kuriems įdomi Lietuvos istorija.

Bibliotekos darbuotojos:
Rymutė Montvilienė, Marytė Kuliešienė

          Vieni suaugusieji ir su rimtomis problemomis susidoroja nesunkiai, kiti panikuoja dėl kiekvienos smulkmenos. Tokie problemų sprendimo pagrindai atkeliauja iš vaikystės.

        Kai kurie tėvai stengiasi atžalas nuo sunkumų apsaugoti kuo ilgiau. Tačiau taip neugdomi problemų sprendimo įgūdžiai, kurie formuojasi dar vaikystėje. Nuo mažens mokydami vaikus protingai spręsti problemas, pasieksime, kad užaugę jie su jomis susidorotų daug lengviau.

            Kai vaikai mato, kad tėvai ramiai aptaria jiems kylančias problemas, gerai apgalvoja ir pasveria įvairius sprendimus, jie ima mėgdžioti tokį elgesį. O jeigu suaugusiuosius problemos erzina, liūdina, gniuždo, verčia pyktis tarpusavyje, kaip galima išmintingo elgesio tikėtis iš atžalų?

            Ką daryti, kad mūsų vaikai problemas spręstų ne verksmingai, o išmintingai?

      Dramos būrelio mokiniai visus mokytojus ir mokinius pakvietė į savo kalėdinį sveikinimą. Atvykęs Kalėdų senelis visus džiaugsmingai pasveikino su artėjančiom šventėm. Su juo kartu atvyko snaigės, gudruolės lapės, linksmieji nykštukai, darbštuoliai ežiukai, septyntaškės boružėlės. Skambėjo eilėraščiai apie baltą žiemą, Kalėdas, o boružėlės visus pradžiugino dainele.

       Skambant kalėdinei muzikai, visi pasidžiaugėme artėjančiomis šventėmis.

        Gruodžio 14 dieną mokytojų Daivos Česonytės ir Genės Markevičiūtės kvietimu mokykloje svečiavosi dailininkė, knygų iliustratorė, leidyklos „Nieko rimto“ įkūrėja Sigutė Ach. Ji pravedė 4a ir 4b klasių mokiniams šventinį užsiėmimą – jaukią popietę gaminant popierinius angelėlius.

       Šio gražaus užsiėmimo tikslas – sukurti instaliaciją „Angelų sodas“, primenančią mūsų protėvių kuriamus šiaudinius sodus. Dalyviai iš spalvoto ir balto popieriaus skiautelių iškarpė daug angelėlių pagal Sigutės Ach pateikiamas formeles. Mokėsi iškirpti angelėlį pagal senovinio karpinio pavyzdį. Iš daugybės spalvoto popieriaus, margų akvarelių  skiautelių iškarpyti angelėliai apgyvendinti  instaliacijoje ant lanko.