Kai niekas nemato, kai niekas negirdi,
Tai angelo balsas ateina į širdį,
Kalėdinę naktį paguodžia mus tyliai
Ir laimins tuos, kurie laukia ir myli...

             Atėjus adventui mokyklos mokinukai drauge su tėveliais buvo pakviesti gaminti, kurti angelus  parodai „Ant angelo sparnų gerumas supas“. Džiaugėmės šeimų aktyvumu, išradingumu.

        Parodą aplankė mokytojai, tėveliai, močiutės, mokiniai. Sulaukėme šiltų, nuoširdžių atsiliepimų. Tikimės, kad kiekvienas grįžęs angelas į namus atneš jaukumo, šilumos, ramybės, džiugių šventės akimirkų.

              Nuoširdų ačiū tariame visiems „Angelams“, kurie papuošė biblioteką adventiniu laikotarpiu.

 

                                                                                    Mokytojos: Daiva Česonytė, Rymutė Montvilienė, Marytė Kuliešienė

Iš vaikystės ateina Kalėdos.
Paplotėlis, šienelis, Mama.
Verpia tylą naktis atsisėdus.
Kursto krosny ugnelė žiema.

      Kalėdos pati nuostabiausia šventė. Mes džiaugiamės bendryste, vieni kitų pagalba, jaukiomis dovanėlėmis.

       Prieš Kalėdas  mus aplanko advento metas. Tai susikaupimo, rimties, atleidimo metas.

      Gruodžio 18 dieną 1c klasės mokiniai su tikybos mokytoja M. Kuliešiene ir klasės mokytoja R. Gervienė pynė adventinį vainiką. Mokiniai tiesė su tėveliais šilumos, džiugesio, kantrybės, meilės kelius. Degė drąsos, atleidimo, draugystės, pagalbos žvakeles. Vainiką puošė eglių šakėlėmis, konkorėžiais, žaisliukais, obuoliukais, saldumynais, snaigėmis. Tai bendrystės, meilės, vienybės vainikas. Nupintu vainiku visi pasidžiaugėme.

         Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už nuoširdumą, šilumą.

        Gruodžio 9-oji   Tarptautinė antikorupcijos diena.

     Tą dieną mūsų mokyklos mokytojos su savo mokiniais diskutavo antikorupcijos tema. Diskusijų, valandėlių metu mokiniai išsakė savo mintis, kokią norėtų matyti savo gimtinę, todėl buvo surengta mokinių piešinių paroda „Myliu savo kraštą“.

          Mokinių mintys, nuomonės puikiai atsispindėjo ir jų darbuose.

Rita Bliujienė, Enrika Narakienė 

      Jau prasidėjo ypatingas švenčių laukimo periodas – adventas. Šiuo laikotarpiu kiekvienas susimąsto, ką gali nuveikti geriau ir prasmingiau.

     Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė įsijungė į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Elektrėnų skyriaus organizuotą gerumo akciją „Vaikai – vaikams“. Mokiniai, norėdami pradžiuginti draugus, kuriuos nuskriaudė likimas, dėjo po kalėdine eglute knygas, žaislus, mokymo priemones, saldainius. Visos šios dovanos buvo perduotos Raudonojo kryžiaus atstovei Birutei Grybauskienei, kuri nuoširdžiai padėkojo visai mokyklos bendruomenei ir patikino, kad visos dovanėlės pasieks tuos, kuriems jų labiausiai reikia.

          Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams, kurie jau ketvirti metai dalyvauja šioje akcijoje.

Elektrėnų pradinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ingrida Mačionytė

         4a klasės mokiniai (mokytoja Daiva Česonytė) rašė laišką adventui. Trys gražiausi laiškai (Viktorijos Česonytės, Simono Kalinausko, Austėjos Žukauskaitės) Kalėdiniu paštu iškeliavo į Tauragės Švč. Trejybės bažnyčią, kur bus „įpinti“  į  prasmingiausių laiškų advento vainiką.

Elektrėnų pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ingrida Mačionytė

Mažais žingsneliai,
          keliais keleliais,
                    tiltais tilteliais keliaujame
                            į nuostabų knygų pasaulį…

         Mokyklos bibliotekoje lapkričio 14–24 d. vyko 4a klasės mokinių darbų paroda, skirta minint Astridos Lindgren(1907– 2002) 110 metų gimimo sukaktį.

         Astrida Lindgren žymi švedų rašytoja kūrusi vaikams. Viena žymiausių vaikų rašytoja pasaulyje. Ji parašė daugiau kaip 70 vaikiškų knygų, jos kūriniai išversti daugiau nei į 86 kalbas, pagal A. Lindgren kūrinius sukurta 41 filmas, statomi spektakliai.

           Rašytoja sukūrė legendinius personažus, kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas bei Emilis iš Lionebergos.

           Gimtajame rašytojos Vimberbiu miestelyje įkurtas parkas vaikams pagal A. Lindgren kūrinius.

       Su ketvirtokais „keliavome“ tiltais tilteliais rašytojos knygų miesteliu. Visi nutarėme perskaityti jos kūrinį „Emilis iš Lionebergos“.

Mokytoja Daiva Česonytė

Bibliotekininkės Rymutė Montvilienė, Marijona Kuliešienė

 

       Šių metų lapkričio 16 dieną, kaip ir kasmet, Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo minima Tolerancijos diena.

       Šiais metais tolerancijos dienos simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos gali kurti, bet rankos gali ir sugriauti. Akcentuota, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų – skirtingos rankos.

      Klasėse, mokiniai su savo mokytojais, aptarė tolerancijos reikšmę ir įtaką žmonių tarpusavio bendravimui, tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.

       Kiekvienas mokinys išsikirpęs po ranką, ant jos rašė gerus darbus, įvairiomis technikomis ją dekoravo.

      Mūsų mokykla, kaip ir kasmet, prisidėjo prie šios akcijos linkėdama, kad tolerancija apsigyventų mūsų širdyse, o mūsų rankos tegul ją išreiškia gerais darbais. Į šios dienos minėjimą įsitraukė visa mokyklos bendruomenė.

       Susitikę mokyklos aktų salėje, gėrėjomės mūsų visų sukurta „Tolerancijos ranka“.

Psichologė Sandra Judickienė

Socialinė pedagogė Ramutė Mikalauskienė

         Šie mokslo metai kaip niekada sėkmingi mūsų pradinės mokyklos mokinių kvadrato komandai.

         Vaikai mėgsta šį žaidimą ir dažnai žaidžia jį per kūno kultūros pamokas. Tai puikus žaidimas, kurio metu vaikai mokosi bendrauti tarpusavyje, mokosi suburti komandą, greitai reaguoti, bėgti, šokinėti, gaudyti kamuolį ir iškirsti kitą žaidėją.

      Lapkričio 14 d. Elektrėnų savivaldybės  sporto centre vyko Elektrėnų savivaldybės mokyklų 2007 m. gimusių ir jaunesnių mokinių kvadrato varžybos. Varžėsi Elektrėnų ir Vievio pradinių mokyklų, Kietaviškių pagrindinės mokyklos pradinių klasių komandos.

      Varžybos buvo įdomios ir azartiškos. Po atkaklių kovų susumavus rezultatus nugalėtoja tapo Elektrėnų pradinės mokyklos komanda. Mokiniai, iškovoję pirmąją vietą, gavo taurę, buvo apdovanoti diplomais ir iškovojo teisę dalyvauti  zoninėse kvadrato varžybose Kaune. 

        Šiais laikais profesinis orientavimas, ugdymas karjerai – viena svarbiausių švietimo funkcijų.

        Dažnai apie būsimą profesiją daugiau galvoti pradedama vyresnėse klasėse, kuomet ne už kalnų mokyklos baigimas ir nori nenori reikės apsispręsti, ką veikti toliau, kuo būti ir kur studijuoti.

       Kai paklausiau pradinukų, ar jie jau žino, kuo norėtų būti užaugę, dažnas atsako, kad dar apie tai negalvojo, kad dar per anksti, dar suspės. Žinoma, atsirado nemažai tokių, kurie teigė, kad jau tvirtai žino, kuo norės būti (nes turi pomėgių, užsiėmimų, kurie jiems labai patinka, arba turi ypatingų gabumų kažkurioje konkrečioje srityje).

     Viename tėvams skirtame leidinyje teigiama: „Iš tiesų profesijos pasirinkimas prasideda nuo pat gimimo, tai ilgai trunkantis ir daug vaiko amžiaus tarpsnių bei jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Šio proceso metu visuomet šalia vaiko yra tėvai, kurie vaikiškuose žaidimuose, sąveikoje su bendraamžiais ar suaugusiais žmonėmis, gali pastebėti vaiko polinkius, gabumus ir padėti vaikams juos puoselėti, įgyti meistriškumo. Taigi tėvai gali padėti vaikui ruoštis profesijai nuo pat vaikystės. Tuomet profesijos ar karjeros pasirinkimas vyks palaipsniui, nuosekliai, sklandžiai, ir šis procesas vėliau nekels įtampos nei vaikams, nei jų tėvams, o galutiniai sprendimai bus teisingi – vaikas įgys profesiją, pagal kurią jis su pasitenkinimu dirbs“ (Vadovas tėvams. Kaip padėti vaikui renkantis karjerą, Švietimo mainų paramos fondas, 2011). Vadinasi, kuo anksčiau pradėsime apie būsimą karjerą kalbėtis, tuo jiems bus lengviau ateityje.

         Mūsų mokyklos trečių klasių mokiniai labai mėgsta sportuoti, todėl  spalio mėnesį organizavome Elektrėnų sporto centro salėje šventę „Judėkime kartu“.

        Mokinukams linksmą aerobikos užsiėmimą pravedė Elektrėnų sporto centro trenerė Kristina Žamoit. Skambant muzikai vaikai noriai kartojo judesius ir buvo gerai nusiteikę.

            Renginyje taip pat dalyvavo dziudo sporto šakos treneriai Gintautas Akelis, Milda Bočkovė ir Ramūnas Žemaitaitis. Gintautas Akelis papasakojo apie dziudo sporto šaką, o Milda Bočkovė ir Ramūnas Žemaitaitis su savo auklėtiniais pademonstravo įvairius dziudo veiksmus ant tatamio. Vaikai sužinojo, kad sportas ir fizinis aktyvumas stiprina sveikatą, todėl sportuoti būtina.  Mokiniai  pasisėmė teigiamų emocijų ir išmoko naujų pratimų.

              Dėkojame Elektrėnų sporto centro darbuotojams už malonų bendradarbiavimą ir pagalbą. 

Mokytojos Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė.