Užgavėnės  viena smagiausių ir visų labiausiai mėgstamų kalendorinių švenčių. Tai – paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo šventė. Pagrindiniai šventės atributai – Lašininis ir Kanapinis (jų kova), Morė (jos deginimas ant laužo), kaukės, blynai.

ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ
RAŠINIŲ KONKURSO „ŽIEMOS ETIUDAI“
NUGALĖTOJAI

                                                                                                               Justinas Plerpa, 3a klasė

Snaigės šoka

        Rytas. Pramerkiu akis, žvilgteliu pro langą. Snaigės šoka rateliu. Sukasi lyg pašėlę vaikai. Pagaliau atėjo tikra žiema… Snaigių šokis mane tiesiog užbūrė. Negaliu nuo jų atitraukti akių. Baltuolių būrys priminė šokėjas baltomis suknelėmis, mažomis kojytėmis straksinčias po sceną. Kilo noras pašokti su jomis kartu. Todėl apsirengiu ir išbėgu į kiemą.

 

                                                                                                            Jorė Adamavičiūtė, 3a klasė 

ELFAI IR ŽIEMOS AKMUO

      Kitą kartą miško gilumoje gyveno trys nedorėliai elfai: Pilkutis, Juodutis ir Rudutis. Jie nekentė žiemos ir Kalėdų.

      Vieną žvarbią žiemos dieną elfai nusprendė pamėginti sunaikinti žiemą. O kaip tai padaryti? To nežinojo. Elfai susiruošė vykdyti šį sumanymą. Keliavo per girias, kalnus ir pagaliau gilioje oloje išvydo baltą snaigėmis apibarstytą akmenį. Ant jo užrašas: ŽIEMOS AKMUO. Ilgai galvoti nereikėjo. Nedorėliai iškart suprato ką daryti. Jau ketino sudaužyti žiemos akmenį…, bet išgirdo silpną balselį:

   – Nedarykite to!

    Elfai sukluso. Balselis toliau kalbėjo:

    – Be žiemos nebus kitų metų laikų.

   Pilkutis, Juodutis ir Rudutis suglumo. Pagaliau drąsiausias Pilkutis prabilo:

   – Manau, kad jis teisus. Argi mums nepatinka vasarą šildytis saulutėje, pavasarį gaudyti drugelius ir rudenį rinkti įvairiaspalvius lapus?

    Elfai susimąstė. Rudutis net pravirko.

   – Tai tiesa,  sušnibždėjo Juodutis. – Manau ir žiemą susirasime sau veiklos.

    Nuo tos akimirkos elfai pamilo žiemą: statė sniego senius, tvirtoves, važinėjo rogutėmis, slidinėjo. O kai tingėjo, žiūrėdavo, kaip iš dangaus krinta baltos ir purios snaigės. 

    Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir šiais metais sausio 13-ąją pakvietė Lietuvos mokyklas, Tolerancijos ugdymo centrus bei visas Lietuvos institucijas, įstaigas prisijungti prie kasmetinės, jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

    2017 m. sausio 13 d. 8.00 valanda, pirma pamoka skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Visoje mokykloje užgęsta šviesos. Susikaupimas ir rimtis kviečia visus pagalvoti, ką šiandieną mums reiškia žodis LAISVĖ ir, ką šis žodis reiškė tiems žmonėms, atėjusiems 1991 metų šaltą sausio 13 naktį prie Parlamento, Radijo ir televizijos komiteto pastato, televizijos bokšto. Su dideliu skausmu gyvena visi, kieno artimieji, draugai, pažįstami žuvo ar buvo sužeisti. Jų skausmo niekuo neišmatuosi. O kaip gyvena tie, likusieji, kuriems „pasisekė“ daugiau? Manau, kad ir jiems skauda ir dar ilgai skaudės.

       Sveikas ir laimingas vaikas – tai visų tėvų ir mokytojų svajonė. Ar vaikas toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų, kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys. Didelę įtaką tinkamai vaiko raidai turi tėvai ir mokytojai, todėl jie turi bendradarbiauti, vieni kitiems padėti. Jie su vaiku praleidžia daug laiko, rodo pavyzdį, perteikia žinias, gebėjimus ir įpročius. Vaikas laimingas yra tada, kai yra saugus, kai tobulėja, ir kai turi artimus žmogiškus ryšius. Žinoma, mokykla negali užtikrinti, kad visi vaikai būtų visiškai laimingi. Tačiau mokykla gali padaryti labai daug, kad vaikai būtų laimingesni.

      2016 m. rugsėjo–gruodžio mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje buvo vykdomi projektai, dalinai finansuoti Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos,  Vaikų socializacijos programų, Pilietinio ir tautinio ugdymo  programų, Gabių vaikų ir jaunimo ugdymo programų rėmimo lėšomis. 

       Nepastebimai prabėgo keturios advento savaitės. Gruodžio 21 dieną 4c klasės mokiniai rinkosi į mokyklos aktų salę netradicinei dorinio ugdymo pamokai „Kalėdų žvaigždė“. Paprastais, nuoširdžiais žodžiais pamoką pradėjo tikybos mokytoja Marytė Kuliešienė. Klasės mokytoja Rima Gervienė pasidžiaugė, kad ši pamoka bus kupina šventinio džiugesio, bendrystės, laukimo džiaugsmo. Pamokos metu mokiniai su mokytojomis atrado Kalėdų žvaigždės prasmę. Kiekvienas turėjo galimybę ir džiaugsmą sukurti savo šventinę Kalėdinę žvaigždę. Vaikai buvo supažindinti su Kalėdiniais simboliais, jų prasme. 

      Atėjus adventui, Elektrėnų pradinėje mokykloje tradicija tapo mokyklą puošti adventiniu kalendoriumi. Šiais metais mokytojos Marytė Kuliešienė ir Daiva Česonytė su 3a klasės mokiniais gamino Sniego Senių adventinį kalendorių, kuris pakvietė mokyklos bendruomenę į Šv. Kalėdų laukimą. Laukimas tapo džiaugsmingesnis ir įdomesnis, geriau supratome bėgantį laiką. Kiekvieną dieną mokytojos su mokiniais rašydavo, kurdavo sveikinimus, eilėraščius, linkėjimus. Jais puošdavo Sniego Senio pirštinaitę.

         Ačiū klasių bendruomenėms už nuostabias ir išradingas dienos mintis ir darbelius.

         Kviečiame pasidžiaugti adventinio kalendoriaus akimirkomis.

Mokytojos: Marytė Kuliešienė, Daiva Česonytė 

        Įgyvendinant sveikos aplinkos kūrimo ir sveikos gyvensenos nuostatas, gruodžio 9 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 3 klasių mokiniai ir mokytojos į mokyklą atėjo pasipuošę žalia spalva. Šią dieną jie dovanojo žaliaskarei eglutei: gamino įvairių atspalvių žalius apdarus, iš kurių mokyklos aktų salėje sukomponavo stilizuotą eglutę. Pamokų metu mokinukai rašė žalia spalva, vyko viktorinos, diskusijos apie žalios spalvos atspalvius (sužinojome, jog jų yra apie 950!). Po pietų visi vaišinosi žaliosiomis vaišėmis: želės tortais, obuoliais, vynuogėmis, saldainiais, pyragu su špinatais, džiovintais žalios spalvos vaisiais. Už šias vaišes nuoširdų ačiū tariame mamytėms.

         Netradicinės pamokos mokiniams įdomesnės, kūrybiškesnės ir atnešančios naujų žinių ir patyrimo.

                                   Mokytojos Daiva Česonytė, Genė Markevičiūtė,

Rigonda Kabelkienė ir Rasa Sendzikienė

          Gruodžio 8 d. mokykloje vyko antrų klasių kalėdinės „Linksmųjų estafečių“ varžybos. Vaikus renginio pradžioje pasveikino mokyklos pavaduotoja Ingrida Mačionytė ir į taikinį metė pirmąją „sniego“ gniūžtę, paskelbdama varžybų pradžią.
         Dalyviai rungėsi kalėdinėse estafetėse: „Sniego gniūžtė“, „Kalėdinė pirštinė“,  „Pasigamink eglutę“,  „Surink saldainius“.
            Komandas palaikyti atėjo gausus sirgalių būrys. Renginio metu visus lydėjo puiki nuotaika, azartas.  O nugalėjo draugystė. Visos komandos buvo apdovanotos diplomais. Smagu sportuoti būryje gerų draugų!

Mokytojos Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė,

Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė

      Lapkričio 21 d. Elektrėnų sporto mokykloje vyko Elektrėnų savivaldybės mokinių olimpinio festivalio pradinių klasių  kvadrato varžybos. Aikštelėje varžėsi Elektrėnų ir Vievio pradinių mokyklų komandos. Mūsų mokyklos mokiniai įveikė  priešininkus ir iškovojo pirmąją vietą.  Buvome apdovanoti  diplomais ir taure. 

        Lapkričio 26 d. mūsų mokyklos komanda dalyvavo zoninėse Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kvadrato varžybose Kaune. Čia susirungė Elektrėnų, Prienų savivaldybių ir Kauno miesto mokyklų nugalėtojų komandos.  Po atkaklios kovos ir pratęsimų, mūsų komanda iškovojo trečiąją vietą. Sveikiname sportininkus!

                                                                     Sporto būrelio mokytoja Elena Volosevičienė