Minint 27-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11-osios metines, mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“.

      Tą dieną vaikai žaismingai paminėjo vieną svarbiausių mūsų valstybės istorinių datų. Visi draugiškai stojome į Gyvybės žiedą, giedojome himną, bibliotekoje vyko popietė, kurios metu buvo skaitomi eilėraščiai, dalijamasi prisiminimais.

      Džiugu, kad mūsų mokiniai yra aktyvūs pilietinių renginių dalyviai. 

       Kovo 3 d. mūsų mokykla virto neįprastai linksma vieta – čia šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė, skirta tautinio kostiumo metams paminėti.

     Jaunieji prekybininkai ant prekystalių išdėstė įvairiausių rankų darbų dirbinių: papuošalų iš karoliukų, siūlų, popieriaus. Buvo darbelių iš medžio, tapytų paveikslų. O ką jau bekalbėti apie kvapnius, gardžius kepinius: margaspalvius keksiukus, pyragus su obuoliais ar riešutais, bandeles, sausainius, vaflius, grybukus, meduolius ir dar galybę visokių gardumynų.

      Smagu, kad Kaziuko mugė sulaukė daug lankytojų: mamų, tėčių, senelių, svečių.

      Ilgai nerimo džiugus šurmulys, visus lydėjo pavasariška nuotaika.

      Gilučių skyriaus mokiniai mokėsi iš savo kaimo amatininkų. Vaikai patys bandė austi, pinti iš vytelių, megzti, piešti. Gilučių mokinukai Kaziuko mugėje susipažino su liaudiškais dirbiniais, sužinojo kaip jie gaminami, o darbščiausieji ir patys pasigamino darbelį.

„Aš rinkau po vieną raidę,

Po kelias namo nešiau...

Tau, bičiuli, keturgaidę

Abėcėlę parašiau...“

                             (M. Vainilaitis)

      Šiais žodžiais kovo 2 d.  Elektrėnų pradinės mokyklos pirmokai pradėjo abėcėlės šventę „100 dienų mokykloje“. Vaikai su mokytojomis J. Valantavičiene, E. Narakiene, S. Norviliene, R. Bliujiene, E. Sereikiene ilgai ir kruopščiai ruošėsi: atėję į mokyklą mokėsi rašyti raides, iš jų dėliojo žodžius, juos skaitė, įvairia technika piešė, su tėveliais namuose gamino erdvines raides. Išmokę gerai skaityti, pasipuošę raidžių karūnomis, visos penkios pirmokų klasės susirinko į šventę, kurioje deklamavo eilėraštukus, padainavo ir pašoko.

     Į šventę buvo atvykę ir svečių. Tai anglų kalbos mokytoja Aušra Kanapkienė.  Ji su vaikais pažaidė žaidimą ir padainavo anglų kalba dainelę.

      Užgavėnės – viena smagiausių ir visų labiausiai mėgstamų kalendorinių švenčių tiek visoje Lietuvoje, tiek ir mūsų mokykloje. Tai žaidybinio pobūdžio renginys. Čia daug erdvės žaismei, valiūkavimui, visokeriopai saviraiškai. Į lietuvių tradicinius Užgavėnių papročius įsipynę labai seni tikėjimai, susiję su žemės žadinimu naujam gyvybės ciklui. Tradicine švente džiaugiasi tiek vyresnės kartos žmonės, tiek vaikai. Šventė tebėra išlaikiusi natūralų ir spontanišką pobūdį, be to, visi žino, kas čia vyksta.

     Linksmas persirengėlių vaikštynių šurmulys mokykloje prasidėjo jau nuo ryto. Aplankyti visi: mokiniai, darbuotojai. Sudeginti žiemos pamėklę Morę ir žiemą išvaryti į mokyklos kiemą susirenko kaukėtos būtybės: Meška, Gervė, Giltinė, Ožys, Daktaras ir kitokie veikėjai: čigonai, vengrai, žydai, elgetos, velniai, raganos. 

Aš myliu gintaro tėvynę,
Kurią kaip saulę branginu.
Su ja į laimę mano kelias,
Su ja džiaugiuos ir gyvenu.

      Vasario 15 diena. Tądien mokykloje buvo labai šviesu ir gera, nes paminėjome Lietuvai ir jos žmonėms svarbią datą – Valstybės atkūrimo dieną. Tą dieną mokyklos trečių klasių mokiniai skyrė vykdomo projekto „Gintaro laše – mano Lietuva“ apibendrinimui.

     Renginį pradėjome giedodami himną. Po to įžanginį žodį tarė mokyklos direktorė V. Stanislovaitienė. Ji mokyklos bendruomenę pasveikino su švente. Visus žavėjo skambios dainos apie gintarinį Lietuvos kraštą, smagūs lietuvių liaudies šokiai, eilės apie meilę gimtinei, filmuota medžiaga apie gražiausias ir svarbiausias Tėvynės vietas, Lietuvos auksą – gintarą, jo atsiradimo istoriją ir  reikšmę Lietuvai. Mokyklos bendruomenė grožėjosi trečiokų surengta piešinių ir gintaro bei jo dirbinių paroda.

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...