Nuo lapkričio 18 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia mūsų mokyklos 4a ir 4b klasės mokinių darbų paroda „Tiltai“. Kviečiame apsilankyti.

                                                                        Mokytojos: A. Cibulskienė ir I. Mačionytė

       Lapkričio 11 d. mokykloje vyko tarpklasinės kvadrato varžybos. Savo jėgas išbandė ketvirtų klasių komandos. Pirmą ginčo kamuolį išmetė mokyklos direktorė V. Stanislovaitienė. Varžybas stebėjo ir audringai palaikė savo komandas klasės draugai. Vyko atkakli kova, kuri suteikė vaikams džiaugsmo ir daug emocijų. O nugalėjo draugystė! Visos komandos buvo apdovanotos diplomais.

         Sveikiname visas komandas dalyvavusias varžybose. Dėkojame mokytoja L. Čugunovienei už teisėjavimą.

Mokytojos: G. Blažonienė, A. Cibulskienė, R. Gervienė, I. Mačionytė

     Elektrėnų pradinė mokykla įgyvendindama bendradarbiavimo sutartį su Elektrėnų profesinio mokymo centru kasmet vykdo ankstyvojo profesinio orientavimo projektą „Pasimatuok profesiją“. 2016 m. spalio 20 d. mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre. EPMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Ališauskienė mokinius supažindino su mokyklos kūrimosi istorija ir veikla. Vaikams buvo labai smagu sėdėti naujoje, modernioje auditorijoje.

    Pradinukai buvo supažindinti su 14 profesijų. Vaikai buvo suskirstyti į grupeles. Juos pasitiko atitinkamų profesijų mokytojai ir nusivedė „pasimatuoti profesiją“.

    Mes, ketvirtokų mokytojos, aplankėme auklėtinius pačiame darbo įkarštyje. Vieni kepė blynus, sausainius, bandeles, mokėsi serviruoti stalą, kiti jungė elektros grandinę, ardė kompiuterius, mokėsi tvarkyti bankines operacijas. Vaikai apsidžiaugė, kad patys galėjo pasigaminti lesyklėles, dovanų maišelius, atvirukus. 

      Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė įsitraukė į respublikinį švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“.

     Kodėl oranžinį? Nes tai – šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Mes, pedagogai, kartu su šeima pabandėme nušviesti kelią vaikams į platų gamtos pasaulį.

       Ši kelionė prasidėjo balandžio 7 d., kai minime Pasaulinę sveikatos dieną. Padedant mokytojoms, vaikai pasodino mažas moliūgo sėklytes. Daigelio iš sėklos pasirodymo laukimas skatino vaikų smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdė pagarbą gyvybei.

         Per Šeimos šventę (gegužės 15 d.) išpuoselėtą moliūgo daigą mokytojai perdavė į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais per vasarą jį augino sode, kaimo lysvėje ir net balkone. Vaikai stebėjo lapų didumą, žiedų spalvą, pirmas vaisių užuomazgas. Patirtis įgyta laistant, ravint, tręšiant moliūgus, mokė juos nuoseklumo, ištvermingumo ir, svarbiausia, stiprino šeimos ryšius.

        Kuprinė  ištikima mokinio ar keliautojo palydovė. Mūsų mokyklos mokiniai piešė mėgstamiausią kuprinę, kurią jau turi arba dar svajoja įsigyti. Trylika įdomiausių darbų išsiųsti į respublikinį piešinių konkursą „Svajonių kuprinė". Pasigrožėkime šiais darbais.

       Mūsų mokykla įsitraukė į Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos organizuojamą projektą „Europos judrioji savaitė“.

    Rugsėjo 1622 dienomis mokykloje pertraukų metu mokiniai buvo kviečiami į salę, kur šoko ir sportavo. Mokiniai dalyvavo akcijoje „Apibėk aplink mokyklą“.      

      Labai gerai besimokantiems ir iniciatyviems 1-4 klasių mokiniams gegužės 25 dieną mokykla padovanojo išvyką į Vikingų kaimą.

        Aštuoniolika gabiausių vaikų linksmai praleido laiką nuostabiame Vikingų kaime. Mokiniams labai patiko kepti blynus, virti bei skanauti įvairių žolelių arbatą, kurstyti aukurą. Visi kartu linksmai žaidė senovinius žaidimus, matavosi vikingų drabužius bei šalmus. Teko išbandyti ir vikingų ginklus linksmose kovose.

          Išvyka paliko neišdildomų įspūdžių visai vasarai!

     Projektas finansuojamas iš  2015–2017 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Programos įgyvendinamo trukmė - nuo  rugsėjo iki gruodžio mėnesio.

       Projekto tikslas  skatinti mokinių fizinį aktyvumą ir stiprinti sveikatą, organizuojant įvairias fizines, kūrybines veiklas, įtraukiant ir mokyklos bendruomenę.

      Planuojamas projekto rezultatas – daugės įtrauktų mokinių į įdomią, aktyvią sportinę veiklą, stiprinsime jų sveikatą, skatinsime mokinius, atsakingiau rūpinsis savo sveikata.

R. Mikalauskienė

Socialinė pedagogė