Pagaliau sulaukėme žiemos!

3a ir 3b klasių mokiniai lipdė besmegenius, žaidė sniego mūšį ir... gamino žvakes.

Sausio 19 dieną trečiokams VŠĮ „Arduta“ vadovė I. Čižienė pravedė edukacinę žvakių liejimo pamoką. Vaikai  gamindami žvakes primaišė sniego. Žvakės tapo neįprastos  porėtos.

Džiaugiamės savo pagamintais darbeliais ir dėkojame VŠĮ „Arduta“.

Mokytojos J. Baranovienė ir A. Levickienė

Mokyklos bibliotekoje vyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Akcijos metu vaikučiai susipažino su sausio 13-osios įvykiais, vartė albumus, piešinius, domėjosi surinkta istorine medžiaga. Gera ir šilta buvo stebėti vaikus, kuriems įdomi Lietuvos istorija.

Bibliotekos darbuotojos:
Rymutė Montvilienė, Marytė Kuliešienė

Vieni suaugusieji ir su rimtomis problemomis susidoroja nesunkiai, kiti panikuoja dėl kiekvienos smulkmenos. Tokie problemų sprendimo pagrindai atkeliauja iš vaikystės.

Kai kurie tėvai stengiasi atžalas nuo sunkumų apsaugoti kuo ilgiau. Tačiau taip neugdomi problemų sprendimo įgūdžiai, kurie formuojasi dar vaikystėje. Nuo mažens mokydami vaikus protingai spręsti problemas, pasieksime, kad užaugę jie su jomis susidorotų daug lengviau.

Kai vaikai mato, kad tėvai ramiai aptaria jiems kylančias problemas, gerai apgalvoja ir pasveria įvairius sprendimus, jie ima mėgdžioti tokį elgesį. O jeigu suaugusiuosius problemos erzina, liūdina, gniuždo, verčia pyktis tarpusavyje, kaip galima išmintingo elgesio tikėtis iš atžalų?

Ką daryti, kad mūsų vaikai problemas spręstų ne verksmingai, o išmintingai?

Dramos būrelio mokiniai visus mokytojus ir mokinius pakvietė į savo kalėdinį sveikinimą. Atvykęs Kalėdų senelis visus džiaugsmingai pasveikino su artėjančiom šventėm. Su juo kartu atvyko snaigės, gudruolės lapės, linksmieji nykštukai, darbštuoliai ežiukai, septyntaškės boružėlės. Skambėjo eilėraščiai apie baltą žiemą, Kalėdas, o boružėlės visus pradžiugino dainele.

Skambant kalėdinei muzikai, visi pasidžiaugėme artėjančiomis šventėmis.

Gruodžio 14 dieną mokytojų Daivos Česonytės ir Genės Markevičiūtės kvietimu mokykloje svečiavosi dailininkė, knygų iliustratorė, leidyklos „Nieko rimto“ įkūrėja Sigutė Ach. Ji pravedė 4a ir 4b klasių mokiniams šventinį užsiėmimą – jaukią popietę gaminant popierinius angelėlius.

Šio gražaus užsiėmimo tikslas – sukurti instaliaciją „Angelų sodas“, primenančią mūsų protėvių kuriamus šiaudinius sodus. Dalyviai iš spalvoto ir balto popieriaus skiautelių iškarpė daug angelėlių pagal Sigutės Ach pateikiamas formeles. Mokėsi iškirpti angelėlį pagal senovinio karpinio pavyzdį. Iš daugybės spalvoto popieriaus, margų akvarelių  skiautelių iškarpyti angelėliai apgyvendinti  instaliacijoje ant lanko.

Kai niekas nemato, kai niekas negirdi,
Tai angelo balsas ateina į širdį,
Kalėdinę naktį paguodžia mus tyliai
Ir laimins tuos, kurie laukia ir myli...

Atėjus adventui mokyklos mokinukai drauge su tėveliais buvo pakviesti gaminti, kurti angelus  parodai „Ant angelo sparnų gerumas supas“. Džiaugėmės šeimų aktyvumu, išradingumu.

Parodą aplankė mokytojai, tėveliai, močiutės, mokiniai. Sulaukėme šiltų, nuoširdžių atsiliepimų. Tikimės, kad kiekvienas grįžęs angelas į namus atneš jaukumo, šilumos, ramybės, džiugių šventės akimirkų.

Nuoširdų ačiū tariame visiems „Angelams“, kurie papuošė biblioteką adventiniu laikotarpiu.

Mokytojos: Daiva Česonytė, Rymutė Montvilienė, Marytė Kuliešienė

Iš vaikystės ateina Kalėdos.
Paplotėlis, šienelis, Mama.
Verpia tylą naktis atsisėdus.
Kursto krosny ugnelė žiema.

Kalėdos pati nuostabiausia šventė. Mes džiaugiamės bendryste, vieni kitų pagalba, jaukiomis dovanėlėmis.

Prieš Kalėdas  mus aplanko advento metas. Tai susikaupimo, rimties, atleidimo metas.

Gruodžio 18 dieną 1c klasės mokiniai su tikybos mokytoja M. Kuliešiene ir klasės mokytoja R. Gervienė pynė adventinį vainiką. Mokiniai tiesė su tėveliais šilumos, džiugesio, kantrybės, meilės kelius. Degė drąsos, atleidimo, draugystės, pagalbos žvakeles. Vainiką puošė eglių šakėlėmis, konkorėžiais, žaisliukais, obuoliukais, saldumynais, snaigėmis. Tai bendrystės, meilės, vienybės vainikas. Nupintu vainiku visi pasidžiaugėme.

Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už nuoširdumą, šilumą.

Gruodžio 9-oji   Tarptautinė antikorupcijos diena.

Tą dieną mūsų mokyklos mokytojos su savo mokiniais diskutavo antikorupcijos tema. Diskusijų, valandėlių metu mokiniai išsakė savo mintis, kokią norėtų matyti savo gimtinę, todėl buvo surengta mokinių piešinių paroda „Myliu savo kraštą“.

Mokinių mintys, nuomonės puikiai atsispindėjo ir jų darbuose.

Rita Bliujienė, Enrika Narakienė

Jau prasidėjo ypatingas švenčių laukimo periodas – adventas. Šiuo laikotarpiu kiekvienas susimąsto, ką gali nuveikti geriau ir prasmingiau.

Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė įsijungė į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Elektrėnų skyriaus organizuotą gerumo akciją „Vaikai – vaikams“. Mokiniai, norėdami pradžiuginti draugus, kuriuos nuskriaudė likimas, dėjo po kalėdine eglute knygas, žaislus, mokymo priemones, saldainius. Visos šios dovanos buvo perduotos Raudonojo kryžiaus atstovei Birutei Grybauskienei, kuri nuoširdžiai padėkojo visai mokyklos bendruomenei ir patikino, kad visos dovanėlės pasieks tuos, kuriems jų labiausiai reikia.

Dėkojame mokiniams ir jų tėveliams, kurie jau ketvirti metai dalyvauja šioje akcijoje.

Elektrėnų pradinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ingrida Mačionytė

4a klasės mokiniai (mokytoja Daiva Česonytė) rašė laišką adventui. Trys gražiausi laiškai (Viktorijos Česonytės, Simono Kalinausko, Austėjos Žukauskaitės) Kalėdiniu paštu iškeliavo į Tauragės Švč. Trejybės bažnyčią, kur bus „įpinti“  į  prasmingiausių laiškų advento vainiką.

Elektrėnų pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ingrida Mačionytė