Aš myliu gintaro tėvynę,
Kurią kaip saulę branginu.
Su ja į laimę mano kelias,
Su ja džiaugiuos ir gyvenu.

      Vasario 15 diena. Tądien mokykloje buvo labai šviesu ir gera, nes paminėjome Lietuvai ir jos žmonėms svarbią datą – Valstybės atkūrimo dieną. Tą dieną mokyklos trečių klasių mokiniai skyrė vykdomo projekto „Gintaro laše – mano Lietuva“ apibendrinimui.

     Renginį pradėjome giedodami himną. Po to įžanginį žodį tarė mokyklos direktorė V. Stanislovaitienė. Ji mokyklos bendruomenę pasveikino su švente. Visus žavėjo skambios dainos apie gintarinį Lietuvos kraštą, smagūs lietuvių liaudies šokiai, eilės apie meilę gimtinei, filmuota medžiaga apie gražiausias ir svarbiausias Tėvynės vietas, Lietuvos auksą – gintarą, jo atsiradimo istoriją ir  reikšmę Lietuvai. Mokyklos bendruomenė grožėjosi trečiokų surengta piešinių ir gintaro bei jo dirbinių paroda.

       Vasario 13 dieną Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko 3-4 klasių matematikos olimpiados I etapas. Į jį susirinko gabiausi mokiniai, kuriems patinka mąstyti, skaičiuoti, siekti tikslo. Mokiniams buvo paruoštos įvairios užduotys, kurias jie kantriai gvildeno. Susumavus rezultatus,  išaiškėjo nugalėtojai. Tarp trečių klasių mokinių daugiausia taškų surinko: Lukas Kybartas  3d kl., Gintė Grigaliūnaitė 3a kl., Robertas Miskevič 3b kl., Dominykas Juozas Katulis 3a kl., Benediktas Davidavičius 3d kl.

      Tarp ketvirtų klasių mokinių geriausiai pasirodė: Vaidas Kaminskas 4c kl., Emilija Kochanskaitė 4d k., Tajus Zablockis 4d kl., Aleksandra Konkina 4b kl., Saulė Alimaitė 4c kl.

    Šie moksleiviai atstovaus mūsų mokyklą Elektrėnų savivaldybės organizuojamoje 3-4 klasių mokinių matematikos olimpiadoje. Linkime jiems sėkmės!

 

                                                                  Matematikos būrelio mokytoja – R. Bliujienė

       Vasario mėnesio pradžioje Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko paroda, skirta Bernardo Brazdžionio (Vytės Nemunėlio) 110-ųjų metinių sukakties paminėjimui. Buvo eksponuojamos rašytojo knygos, eilėraščiai, skirti vaikams. Po pamokų ir pertraukų metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su Bernardo Brazdžionio biografija ir kūryba, paskaityti knygutes ir eilėraščius.

         Smagu, kad parodos metu nestigo mažųjų lankytojų, kurie viskuo domėjosi.

 

Rymutė  Montvilienė, Marytė  Kuliešienė

     Užgavėnės  viena smagiausių ir visų labiausiai mėgstamų kalendorinių švenčių. Tai – paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo šventė. Pagrindiniai šventės atributai – Lašininis ir Kanapinis (jų kova), Morė (jos deginimas ant laužo), kaukės, blynai.

ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖS PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ
RAŠINIŲ KONKURSO „ŽIEMOS ETIUDAI“
NUGALĖTOJAI

                                                                                                               Justinas Plerpa, 3a klasė

Snaigės šoka

        Rytas. Pramerkiu akis, žvilgteliu pro langą. Snaigės šoka rateliu. Sukasi lyg pašėlę vaikai. Pagaliau atėjo tikra žiema… Snaigių šokis mane tiesiog užbūrė. Negaliu nuo jų atitraukti akių. Baltuolių būrys priminė šokėjas baltomis suknelėmis, mažomis kojytėmis straksinčias po sceną. Kilo noras pašokti su jomis kartu. Todėl apsirengiu ir išbėgu į kiemą.

 

                                                                                                            Jorė Adamavičiūtė, 3a klasė 

ELFAI IR ŽIEMOS AKMUO

      Kitą kartą miško gilumoje gyveno trys nedorėliai elfai: Pilkutis, Juodutis ir Rudutis. Jie nekentė žiemos ir Kalėdų.

      Vieną žvarbią žiemos dieną elfai nusprendė pamėginti sunaikinti žiemą. O kaip tai padaryti? To nežinojo. Elfai susiruošė vykdyti šį sumanymą. Keliavo per girias, kalnus ir pagaliau gilioje oloje išvydo baltą snaigėmis apibarstytą akmenį. Ant jo užrašas: ŽIEMOS AKMUO. Ilgai galvoti nereikėjo. Nedorėliai iškart suprato ką daryti. Jau ketino sudaužyti žiemos akmenį…, bet išgirdo silpną balselį:

   – Nedarykite to!

    Elfai sukluso. Balselis toliau kalbėjo:

    – Be žiemos nebus kitų metų laikų.

   Pilkutis, Juodutis ir Rudutis suglumo. Pagaliau drąsiausias Pilkutis prabilo:

   – Manau, kad jis teisus. Argi mums nepatinka vasarą šildytis saulutėje, pavasarį gaudyti drugelius ir rudenį rinkti įvairiaspalvius lapus?

    Elfai susimąstė. Rudutis net pravirko.

   – Tai tiesa,  sušnibždėjo Juodutis. – Manau ir žiemą susirasime sau veiklos.

    Nuo tos akimirkos elfai pamilo žiemą: statė sniego senius, tvirtoves, važinėjo rogutėmis, slidinėjo. O kai tingėjo, žiūrėdavo, kaip iš dangaus krinta baltos ir purios snaigės. 

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...