Kovo 25d. – Gandro diena. Šią dieną į Lietuvą parskrenda gandrai. Gandras ant savo uodegos parskraidina kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus. Šia diena prasideda šiltasis metų sezonas. Gandras yra nacionalinis Lietuvos paukštis. Žmonės tikėjo, kad gandras gali perimti žmonių ligas, nunešti į nežinomas pelkes ir ten palikti.

Pradinėje mokykloje 1e ir 3 c klasės mokiniai smagiai paminėjo Gandro dieną. Vaikai šoko, dainavo, suko lizdus ir tupdė gandriukus.

Mokytojos L Česonienė ir B.Surdokienė

Kovo 7-10 d. mokykloje vyko dailyraščio konkursas „Rašau Lietuvai“. Tai antras renginys, kuris skirtas Lietuvių kalbos dienai paminėti. Dailyraščio konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, puoselėti pilietines ir tautines vertybes.

Kiekviena klasių grupė išsirinko po tekstą apie Lietuvą arba lietuvių kalbą. Mokiniai stengėsi kuo dailiau, tvarkingiau nurašyti tekstus, nes jie skirti Lietuvai ir jos kalbai.

Dėkojame mokytojoms ir visiems dalyvavusiems mokiniams.

Gražiausius mokinių darbus galima pamatyti paspaudus šią nuorodą: https://padlet.com/ingaelek1971/Bookmarks

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

Kovo 10 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 4d klasės mokiniai kartu su Panevėžio miesto „Šaltinio“ progimnazijos 4b mokiniais nuotolinėje pamokoje paminėjo šią svarbią Lietuvai dieną. Abi klasės kartu giedojo Lietuvos himną. Panevėžio progimnazijos istorijos mokytoja Ramunė Liesytė supažindino su svarbiausiais įvykiais, paskatinusiais atkurti Lietuvos nepriklausomybę. Po to abiejų miestų ketvirtokai galėjo pasitikrinti žinias protų mūšyje. Pamokos pabaigoje buvo pagerbti ir mūsų draugai ukrainiečiai, kovojantys už savo šalies nepriklausomybę.

4d klasės mokytoja Rigonda Kabelkienė

Kovo 9 dieną Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko ketvirtų-trečių klasių
mokinių matematikos olimpiados pirmasis etapas. Į jį susirinko 21 mokinys.
Olimpiados tikslas- sudominti mokinius matematika, lavinti loginį mąstymą,
skaičiavimo įgūdžius. Vaikams buvo paruoštos nelengvos užduotys. Jas
atlikus ir suskaičiavus balus, buvo išaiškinti nugalėtojai.
Į antrą Elektrėnų savivaldybės matematikos olimpiados etapą pateko
ketvirtų klasių mokiniai: Ugnius Janušaitis, Tomas Jasnauskas, Austėja
Bakanovaitė, Eimantas Rikteris, Dominykas Augūnas.
Trečių klasių nugalėtojai-Melisa Arslanovaitė, Emilija Lapinskaitė, Toma
Ruplytė, Pijus Vyšniauskas, Dovydas Oras.
Linkime jiems sėkmės!

R. Bliujienė
S. Norvilienė
E. Sereikienė

Šiemet Užgavėnės buvo kitokios – be persirengėlių linksmybių, be išdaigų.

Ir nuostabi kaukių paroda! Ja galima buvo grožėtis kelias dienas. Lašininio ir Kanapinio kova vyko sporto aikštėje. Jie galynėjosi traukdami virvę. Padedant vaikams, kovą laimėjo Kanapinis, kuris po to, visus vaišino riestainiais. O blynų buvo! Skanių, sočių, mūsų mokyklos virėjų prikeptų. Morė tapo blogio simboliu ir buvo sudeginta su visomis blogybėmis.

Laukiame pavasario. Tebūnie jis greičiau!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė

Vasario 11 d. mokykloje vyko netradicinė pamoka „Pirmoji lietuviška knyga“, kuri skirta Lietuvių kalbos dienai paminėti. Šios pamokos metu mokiniai kartu su mokytojomis kalbėjo apie Martyną Mažvydą ir jo parašytą lietuvišką knygą „Katekizmas“, žiūrėjo pateiktis (https://www.slideshare.net/ligitasutkiene/mavydas-katekizmas-4-klas).

Pamokos pabaigoje mokiniai užrašė savo mintis: vienus nustebino ilgas knygos pavadinimas, kiti svajojo nuvažiuoti į Vilnių ir pamatyti šią knygą, ją paliesti, daug mokinių norėjo išmokti ją perskaityti, stebėjosi knygos šriftu, apipavidalinimu.

Svarbiausia, kad mokiniai suprato, kad ši knyga yra svarbi Lietuvos istorijos dalis ir ją reikia saugoti (mokinių mintys: https://padlet.com/ingaelek1971/Mintys ).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

Susitikime su tautodailininke J. Trainyte mokiniai sužinojo apie savo krašto garbingą praeitį. Apie nepriklausomos Lietuvos valstybės vėliavą ir Vyti - raitelį, jojantį šuoliuojančiu žirgu.

Vaikučiai piešė, spalvino, pagamino vėliavos spalvų paukštelius ir jais papuošė savo klasę.

R. Jarockienė

4d klasės mokiniai dalyvavo šioje nuotolinėje pamokoje. Šią pamoką stebėjo ir joje dalyvavo labai daug klasių iš visos Lietuvos. Pamokos metu visi mokiniai kartu giedojo Lietuvos himną, mojavo vieni kitiems, žiūrėjo trumpus filmukus apie Lietuvos etnografinius regionus. Susipažino su Vilniaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Jono Basanavičiaus vardu pavadinta progimnazija.  Bandė minti mįsles. Kūrė sakinius apie Laisvę, Tėvynę.

• Laisvė -  kai gali išreikšti savo nuomonę ir būti nepriklausoma valstybe.
  • Laisvė yra, kai visi turi galimybę daryti ir sakyti ką galvoja.
  • Laisvė - tai džiaugsmas ir geras jausmas.
  • Laisvė - tai kai gali gyventi laisvai, kai niekas nenurodo ką daryti.

Mokytoja R. Kabelkienė