Vargu, ar kas drįstų prieštarauti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio minčiai: „Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas.“

    Kovo 26 dieną mūsų mokykloje ir Gilučių skyriuje įvyko tradicinė Tėvų diena. Šiemet ji buvo skirta Žemės dienai paminėti.

    Nuo pat ryto į mokyklą rinkosi tėveliai, kurie vedė pamokas savo vaikų klasėse. Šiais mokslo metais mokytojo profesiją išbandė net 39 tėveliai, mamytės ir vienas senelis. Džiaugiamės, kad iš jų buvo net 8 vyrai, kurie vedė anglų kalbos, pasaulio pažinimo, kūno kultūros ir kitas pamokas. Supažindino vaikus su buriavimo sportu, sprendė matematikos užduotis, pasakojo apie verslininko profesiją, atliko bandymus ir gamino vėjo malūnėlius, sportavo. Tėčiams nenusileido ir mamytės. Daugelis vedė darbelių pamokas, gamino su vaikais darbelius iš modelino, siūlų, velykinius atvirukus, verbas, vėrė iš karoliukų papuošalus, suorganizavo išvyką į senelių namus, gamino floristines puokštes iš drožlių, mokėsi tvarkyti asmeninius finansus, prižiūrėti dantukus ir net įsisteigė Damų klubas. Vaikai buvo labai patenkinti, nes be įdomių pamokų gavo ir daug dovanų.

     Vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas, apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais, žūsta. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo. 

    Kovo 18 dieną vyko Elektrėnų savivaldybės IV klasių mokinių matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 12 geriausių ketvirtokų iš įvairių savivaldybės mokyklų: Vievio pradinės, Semeliškių gimnazijos, Kietaviškių pagrindinės, Elektrėnų mokyklos-darželio „Pasaka“ ir mūsų mokyklos.

       Džiaugiamės savivaldybės olimpiadoje dalyvavusių mūsų mokyklos 4d klasės mokinių pasiektais rezultatais (mokytoja metodininkė Elena Volosevičienė).

        Prizines vietas užėmė:   

         PATRICIJA KAZAKEVIČIŪTĖ – II VIETA

         MARKAS MATKEVIČIUS – III VIETA.

         Linkime šiems mokinukams ir ateityje domėtis bei gilinti savo žinias matematikos srityje!

  

                    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                                                Genė Markevičiūtė

     Kovo 11-ąją minime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-erių metų jubiliejų. Nuo 1990 metų ši diena kiekvieno lietuvio širdyje yra išskirtinė. Visada išliks sutelktumo, ypatingo bendrumo ir kilnių idėjų simboliu. Ta diena, kai lietuvių tauta savo dvasia ir ryžtu susigrąžino Valstybę ir laisvę.

      Vasario 27 d. mūsų mokykla virto neįprastai linksma vieta – čia šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė, skirta etnografininių regionų metams paminėti.

     Jaunieji prekybininkai ant prekystalių išdėstė įvairiausių rankų darbo dirbinių: papuošalų iš karoliukų, siūlų, popieriaus. Buvo darbelių iš medžio, tapytų paveikslų. O ką jau bekalbėti apie kvapnius, gardžius kepinius: margaspalvius keksiukus, pyragus su obuoliais ar riešutais, bandeles, sausainius, vaflius, grybukus, meduolius ir dar galybę visokių gardumynų.

    Vasario 26 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos salėje vyko pirmokų projekto „100 dienų mokykloje“ baigiamasis koncertas.

       Nuo metų pradžios pirmokai ir jų tėveliai ruošėsi šiai dienai. Šeimos, naudodamos įvairias medžiagas ir technologijas, gamino raides, kuriomis mokytojos papuošė salę.

       Pirmokėliai skirtinga technika sukūrė raides. Šiais darbais ir nuotraukomis, iš kiekvienos klasės gyvenimo,  papuošėme mokyklos koridorius. 

     Pradinės mokyklos vaikai draugauja su muzika – groja, dainuoja, šoka, klausosi ir analizuoja, tačiau kaip gimsta muzikos instrumentas? Ne kiekvienas gali pasakyti.

     Muzikos pamokoje papasakojau pradinukams apie netradincinius muzikos instrumentus, kuriais ne tik grojome, bet ir mokėmės pasigaminti „barškalus“.

     Naudingus ir gražius dalykus galima sukurti iš bet kokių atliekų: jogurto indelių, sagų, tualetinio popieriaus ritinėlių, šokoladinių kiaušinių dėklų.

      Todėl mes su Elektrėnų pradinės mokyklos 2b ir 4b klasės mokiniais sugalvojome pasigaminti muzikos instrumentus   „barškalus“. Jų gamybai reikėjo tualetinio popieriaus ritinėlio, įvairiausių sausų maisto produktų (grikių, ryžių, pupelių), flomasterių kamštelių, akmenukų, lipnios juostelės, balto popieriaus lapo, siūlo, tampomo popieriaus.

     Vasario 25 dieną į mūsų mokyklą susirinko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokyklų mokiniai išmėginti savo galimybes dailiojo rašto konkurse. Konkurso tema – „Lietuviški žodžiai: išdykę, išnykę ir nauji“. Juos pristatė mūsų mokyklos ketvirtokai: Rokas, Faustina, Kornelija, Markas ir Neda.