Elektrėnų pradinės mokyklos bendruomenė įsitraukė į respublikinį švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektą „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“.

Kodėl oranžinį? Nes tai – šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Mes, pedagogai, kartu su šeima pabandėme nušviesti kelią vaikams į platų gamtos pasaulį.

Ši kelionė prasidėjo balandžio 7 d., kai minime Pasaulinę sveikatos dieną. Padedant mokytojoms, vaikai pasodino mažas moliūgo sėklytes. Daigelio iš sėklos pasirodymo laukimas skatino vaikų smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdė pagarbą gyvybei.

Per Šeimos šventę (gegužės 15 d.) išpuoselėtą moliūgo daigą mokytojai perdavė į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais per vasarą jį augino sode, kaimo lysvėje ir net balkone. Vaikai stebėjo lapų didumą, žiedų spalvą, pirmas vaisių užuomazgas. Patirtis įgyta laistant, ravint, tręšiant moliūgus, mokė juos nuoseklumo, ištvermingumo ir, svarbiausia, stiprino šeimos ryšius.

Kuprinė  ištikima mokinio ar keliautojo palydovė. Mūsų mokyklos mokiniai piešė mėgstamiausią kuprinę, kurią jau turi arba dar svajoja įsigyti. Trylika įdomiausių darbų išsiųsti į respublikinį piešinių konkursą „Svajonių kuprinė". Pasigrožėkime šiais darbais.

Mūsų mokykla įsitraukė į Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos organizuojamą projektą „Europos judrioji savaitė“.

Rugsėjo 1622 dienomis mokykloje pertraukų metu mokiniai buvo kviečiami į salę, kur šoko ir sportavo. Mokiniai dalyvavo akcijoje „Apibėk aplink mokyklą“.

Labai gerai besimokantiems ir iniciatyviems 1-4 klasių mokiniams gegužės 25 dieną mokykla padovanojo išvyką į Vikingų kaimą.

Aštuoniolika gabiausių vaikų linksmai praleido laiką nuostabiame Vikingų kaime. Mokiniams labai patiko kepti blynus, virti bei skanauti įvairių žolelių arbatą, kurstyti aukurą. Visi kartu linksmai žaidė senovinius žaidimus, matavosi vikingų drabužius bei šalmus. Teko išbandyti ir vikingų ginklus linksmose kovose.

Išvyka paliko neišdildomų įspūdžių visai vasarai!

Projektas finansuojamas iš  2015–2017 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Programos įgyvendinamo trukmė - nuo  rugsėjo iki gruodžio mėnesio.

Projekto tikslas  skatinti mokinių fizinį aktyvumą ir stiprinti sveikatą, organizuojant įvairias fizines, kūrybines veiklas, įtraukiant ir mokyklos bendruomenę.

Planuojamas projekto rezultatas – daugės įtrauktų mokinių į įdomią, aktyvią sportinę veiklą, stiprinsime jų sveikatą, skatinsime mokinius, atsakingiau rūpinsis savo sveikata.

R. Mikalauskienė

Socialinė pedagogė

Projektas finansuojamas Vaikų socializacijos rėmimo programos lėšomis.

Programos tikslas – stiprinti  mokinių emocinę, psichinę, fizinę savijautą taikant terapines, kūrybines, prevencines priemones, organizuojant kryptingą užimtumą. Programos įgyvendinamo trukmė – nuo birželio iki gruodžio mėnesio.

Projekto metu, mokiniams vyks grupiniai užsiėmimai po pamokų, kartą į savaitę. Užsiėmimų metu  bus taikomos dailės, smėlio terapija, lipdymas iš modelino.

Pasiūlytoje veikloje mokiniai,  mokysis darbo komandoje, draugiškumo, supratimo, pagarbos sau ir kitiems. Sudarysime galimybę, išbandyti smėlio terapiją,  mokiniams, pertraukų metu.

Vasaros poilsio  stovyklos metu pagal numatytą planą, tęsime numatytas veiklas.

R. Mikalauskienė

Socialinė pedagogė

2016 m. gegužės 18 d. Elektrėnų pradinės mokykloje vyko „Sveikatingumo diena”. 4e ir 1d klasės mokiniams ši diena buvo netradicinė, nes jie šią dieną praleido kartu su Vievio pradinės mokyklos mokiniais.

4e klasės mokiniai laukė svečių iš Vievio pradinės mokyklos. Į draugiškas varžybas atvyko 4a klasės mokiniai ir mokytoja Virginija Davidavičienė. Vaikus susitikimo pradžioje pasveikino mokyklos pavaduotoja Angelė Pačėsienė, palinkėjo smagios Sporto šventės. Oras buvo puikus ir po ritminės mankštos, kurią vedė ketvirtokai, visi išskubėjo į naują mokyklos aikštyną žaisti kvadrato, įvairių žaidimų, šoko linksmoje diskotekoje. Prisišokę, prisižaidę ir kupini gerų emocijų ketvirtokai išlydėjo svečius.