2016 m. vasario 24–26 dienomis vaikai mankštinosi kartu su Sveikatos Princu ir Grožio Princese.

   „Sveikatiada“ kartu su pozityvios animacijos projektu „Sveika ateitis“ pristatė ir vaikams pademonstravo animuotą programą.

     „Sveika ateitis" – pozityvios animacijos projektas, taikant kineziterapijos, menų terapijos ir psichoterapijos metodus. Tai prevencinės programos vaikams ir suaugusiems, naudojant intelektualinę idealistinę animaciją ir kineziterapijos metodus. Šio projekto misija – supažindinti ir išmokyti sveikatos palaikymo pagrindų.

     2016 m. vasario 26 d. į mūsų mokyklą atvyko edukatorė iš Vikingų kaimo su programa „Viduramžių Lietuvos žaidimai“. Šioje linksmoje pamokoje dalyvavo penkių klasių mokiniai. Senoviniais drabužiais pasipuošusi edukatorė papasakojo vaikams apie stalo žaidimų atsiradimo istoriją nuo senovės Egipto iki vėlyvųjų viduramžių, supažindino su stalo žaidimo taisyklėmis. Vaikai buvo aktyvūs programos dalyviai: galėjo žaisti įvairius senovinius stalo žaidimus, sužinojo, kaip pasigaminti sukutį, galėjo pūsti ragą, palenktyniauti, kuris pirmas susuks virvę.                 

   Vilniaus etninės kultūros centras ir ETNO arbata pakvietė vaikus piešti savo svajonių puodelius. Piešinyje turėjo atsispindėti tradiciniai lietuviški raštai, ornamentai, kalendorinių švenčių motyvai ar kiti tradicinės kultūros elementai.

       Savo svajonių puodelius nupiešė ir į konkursą išsiuntė vienuolika mūsų mokyklos mokinių.

       Kviečiame pasigrožėti jų darbais.

Visus konkurso darbus galima rasti ir balsuoti už labiausiai patikusį adresu:              

https://www.facebook.com/VilniausEtninesKulturosCentras                  

     2016 m. vasario 10 d. radijo stotis EXTRA FM, bendradarbiaujanti su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, pakvietė Elektrėnų pradinės mokyklos pirmokus į „Baltojo Zebriuko saugaus eismo pamokėlę“. 

     Užgavėnės – viena iš mėgstamiausių ir laukiamiausių švenčių. Žiema dar nepasibaigus – vis dar bando kandžiotis šaltuku, žvarbesniu vėju, tačiau dienos nenumaldomai ilgėja, vis primena, kad pavasaris nebe už kalnų.

      Pasigaminę baisias, tačiau simpatiškas kaukes, apsiginklavę parankiniais barškančiais ir tarškančiais instrumentais, lydimi etnografinio būrelio mokytojų Giedrės Blažonienės ir Birutos Surdokienės, vaikai leidosi į tradicinę Užgavėnių kelionę. Aplankė visus mokyklos mokinius ir mokytojus, nepamiršo ir valgyklos darbuotojų. Surinkę privalomą duoklę – saldainių, sausainių – persirengėliai grįžo į savo klases. Per 3-iąją pamoką visi susirinko į mokyklos kiemą.

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...