2015 m. rugsėjogruodžio mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko projektas, finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas  stiprinti pradinių klasių mokinių emocinę, psichinę, fizinę savijautą, taikant terapines, kūrybines, prevencines priemones. Projektą vykdėme bendradarbiaudami su VšĮ „Meda Project“. Projekte buvo taikomos dailės, kinetinio smėlio ir Ebru – tapymo ant vandens terapijos.

Lapkričio 27 d. prasidėjo adventas – didysis Šv. Kalėdų laukimas. Advento kalendorius – pirmas žingsnis pasikviesti Kalėdas į savo namus.

Šiais metais mūsų mokykloje adventinį kalendorių pavadinome „Žvaigždė – Betliejaus šviesa“. Kiekvieną rytą mokytojos su mokinukais „įžiebdavo“ eglutėje po laukimo žvaigždutę ir aptardavo advento prasmę, Šv. Kalėdų džiaugsmą.

Vis rečiau bepasirodant saulutei ir atėjus ramybės ir susikaupimo metui, Gilučių skyriaus mokinukai mielai dalyvavo projekte „Senosios seklyčios pasakojimai”.

Po pamokėlių vaikučiai skubėdavo į kaimo bendruomenės patalpose esančias amatų dirbtuvėles. Visą gruodžio mėnesį jų mažos rankutės minkė molį ir kūrė kalėdinę mozaiką iš žaislų. Baltus sparnus išskleidė angeliukai, įvairiais garsais suskambo margaspalviai varpeliai, o žvakidės  paskleidė artėjančių švenčių šviesą. Kūrybinės dvasios įkvėpėjos – mokytojos R. Jarockienė, A. Svioklienė ir R. Povilavičienė padedant S. Jarockytei, vaikučius  supažindino su lipdymo technika, dekoravimu.

Savo rankomis padaryti darbeliai visų mieliausi, o įdėtos svajonės – visų gražiausios.

Gruodžio 2 d. 1d klasės mokiniai lankėsi Vievio malūne. Dalyvavome edukacinėje pamokoje, kuri vyko Vievio UAB „Malsena Plius” mokomojoje kepyklėlėje. Vaikai mokėsi kepti vieną svarbiausių kalėdinių kepinių – kūčiukus. Mokiniai išmoko minkyti tešlą,  formuoti mažučius tešlos gabaliukus, sužinojo kūčiukų kepimo gudrybių. Visi pasijuto tikrais kepėjais. Kol kūčiukai kepė, vaikai dalyvavo viktorinoje, žaidė įvairius žaidimus. Pamokos pabaigoje ragavome savo pagamintus kūčiukus, sufasavome juos į maišelius ir, gavę  kūčiukų kepimo receptą, smagūs grįžome į mokyklą.

Mokytoja Elena Volosevičienė