2015 m. gruodžio 15 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje atidaryta AKTYVIOJI KLASĖ.

Mokykla kasdien juda pirmyn, nes didžiausias šios pažangos variklis – vaikai. Jie visada pirmieji susidomi naujovėmis, naujais pasaulio pažinimo ir žinių įgijimo būdais. Mums, mokytojams, belieka tik spėti su jais. Todėl penkios mūsų mokyklos mokytojos Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Snieguolė Norvilienė, Rasa Sendzikienė ir Elena Volosevičienė dalyvavo projekto „Aktyvi klasė“ mokymuose.

Norėdami pasidalinti savo dar nedidele, bet džiugia patirtimi surengėme „Aktyvios klasės“ atidarymą, į kurį pakvietėme šio projekto koordinatorę ir konsultantę Švietimo sistemos projektų vadovę Liną Sergejevienę, Elektrėnų savivaldybės merą Kęstutį Vaitukaitį, Švietimo skyriaus, Švietimo paslaugų centro atstovus, savivaldybės mokyklų vadovus ir, žinoma, vaikus, nes jie čia juk patys svarbiausi. Buvo pristatyta situacija Lietuvoje, pasidžiaugta, kad kasmet vis daugiau mokyklų įsteigia Aktyviąsias klases. Projekto koordinatorė perkirpo virtualų kaspiną ir mokyklos direktorei Virginijai Stanislovaitienei įteikė šios klasės iškabą su pavadinimu. Įrengta „Aktyvi klasė“, kurioje vaikai, naudodamiesi pažangiausiomis technologijomis, gali žengti pirmyn.

2015 m. rugsėjogruodžio mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko projektas, finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas  stiprinti pradinių klasių mokinių emocinę, psichinę, fizinę savijautą, taikant terapines, kūrybines, prevencines priemones. Projektą vykdėme bendradarbiaudami su VšĮ „Meda Project“. Projekte buvo taikomos dailės, kinetinio smėlio ir Ebru – tapymo ant vandens terapijos.

Lapkričio 27 d. prasidėjo adventas – didysis Šv. Kalėdų laukimas. Advento kalendorius – pirmas žingsnis pasikviesti Kalėdas į savo namus.

Šiais metais mūsų mokykloje adventinį kalendorių pavadinome „Žvaigždė – Betliejaus šviesa“. Kiekvieną rytą mokytojos su mokinukais „įžiebdavo“ eglutėje po laukimo žvaigždutę ir aptardavo advento prasmę, Šv. Kalėdų džiaugsmą.

Vis rečiau bepasirodant saulutei ir atėjus ramybės ir susikaupimo metui, Gilučių skyriaus mokinukai mielai dalyvavo projekte „Senosios seklyčios pasakojimai”.

Po pamokėlių vaikučiai skubėdavo į kaimo bendruomenės patalpose esančias amatų dirbtuvėles. Visą gruodžio mėnesį jų mažos rankutės minkė molį ir kūrė kalėdinę mozaiką iš žaislų. Baltus sparnus išskleidė angeliukai, įvairiais garsais suskambo margaspalviai varpeliai, o žvakidės  paskleidė artėjančių švenčių šviesą. Kūrybinės dvasios įkvėpėjos – mokytojos R. Jarockienė, A. Svioklienė ir R. Povilavičienė padedant S. Jarockytei, vaikučius  supažindino su lipdymo technika, dekoravimu.

Savo rankomis padaryti darbeliai visų mieliausi, o įdėtos svajonės – visų gražiausios.