Vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Netekęs apie 12-20 procentų vandens, organizmas, apsinuodijęs savo paties apykaitos produktais, žūsta. Gyvybiniai procesai gali vykti tik tada, kai ląstelėse yra pakankamai vandens. Jokia kita medžiaga neatlieka tiek daug įvairiausių žmogaus organizmo funkcijų kaip vanduo.

Kovo 18 dieną vyko Elektrėnų savivaldybės IV klasių mokinių matematikos olimpiada. Joje dalyvavo 12 geriausių ketvirtokų iš įvairių savivaldybės mokyklų: Vievio pradinės, Semeliškių gimnazijos, Kietaviškių pagrindinės, Elektrėnų mokyklos-darželio „Pasaka“ ir mūsų mokyklos.

Džiaugiamės savivaldybės olimpiadoje dalyvavusių mūsų mokyklos 4d klasės mokinių pasiektais rezultatais (mokytoja metodininkė Elena Volosevičienė).

Prizines vietas užėmė:

PATRICIJA KAZAKEVIČIŪTĖ – II VIETA

MARKAS MATKEVIČIUS – III VIETA.

Linkime šiems mokinukams ir ateityje domėtis bei gilinti savo žinias matematikos srityje!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Genė Markevičiūtė

Kovo 11-ąją minime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-erių metų jubiliejų. Nuo 1990 metų ši diena kiekvieno lietuvio širdyje yra išskirtinė. Visada išliks sutelktumo, ypatingo bendrumo ir kilnių idėjų simboliu. Ta diena, kai lietuvių tauta savo dvasia ir ryžtu susigrąžino Valstybę ir laisvę.

Vasario 27 d. mūsų mokykla virto neįprastai linksma vieta – čia šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė, skirta etnografininių regionų metams paminėti.

Jaunieji prekybininkai ant prekystalių išdėstė įvairiausių rankų darbo dirbinių: papuošalų iš karoliukų, siūlų, popieriaus. Buvo darbelių iš medžio, tapytų paveikslų. O ką jau bekalbėti apie kvapnius, gardžius kepinius: margaspalvius keksiukus, pyragus su obuoliais ar riešutais, bandeles, sausainius, vaflius, grybukus, meduolius ir dar galybę visokių gardumynų.

Vasario 26 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos salėje vyko pirmokų projekto „100 dienų mokykloje“ baigiamasis koncertas.

Nuo metų pradžios pirmokai ir jų tėveliai ruošėsi šiai dienai. Šeimos, naudodamos įvairias medžiagas ir technologijas, gamino raides, kuriomis mokytojos papuošė salę.

Pirmokėliai skirtinga technika sukūrė raides. Šiais darbais ir nuotraukomis, iš kiekvienos klasės gyvenimo,  papuošėme mokyklos koridorius.

Pradinės mokyklos vaikai draugauja su muzika – groja, dainuoja, šoka, klausosi ir analizuoja, tačiau kaip gimsta muzikos instrumentas? Ne kiekvienas gali pasakyti.

Muzikos pamokoje papasakojau pradinukams apie netradincinius muzikos instrumentus, kuriais ne tik grojome, bet ir mokėmės pasigaminti „barškalus“.

Naudingus ir gražius dalykus galima sukurti iš bet kokių atliekų: jogurto indelių, sagų, tualetinio popieriaus ritinėlių, šokoladinių kiaušinių dėklų.

Todėl mes su Elektrėnų pradinės mokyklos 2b ir 4b klasės mokiniais sugalvojome pasigaminti muzikos instrumentus   „barškalus“. Jų gamybai reikėjo tualetinio popieriaus ritinėlio, įvairiausių sausų maisto produktų (grikių, ryžių, pupelių), flomasterių kamštelių, akmenukų, lipnios juostelės, balto popieriaus lapo, siūlo, tampomo popieriaus.

Vasario 25 dieną į mūsų mokyklą susirinko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokyklų mokiniai išmėginti savo galimybes dailiojo rašto konkurse. Konkurso tema – „Lietuviški žodžiai: išdykę, išnykę ir nauji“. Juos pristatė mūsų mokyklos ketvirtokai: Rokas, Faustina, Kornelija, Markas ir Neda.

Užgavėnių šventė – žiemos palydų diena. Po trumpų atostogų mokykloje vėl girdėjosi mažųjų šurmulys. Tik šį kartą jis buvo kitoks: etnografinio būrelio persirengėliai kartu su mokytojomis Giedre Blažoniene ir Biruta Surdokiene sveikino visus sutiktus draugus, mokytojus, tėvelius su žiemos pabaiga. Klasėse vaikai kalbėjo apie Užgavėnių šventės prasmę, tradicijas, piešė kaukes, dainavo dainas. Vėliau visi kartu susirinko mokyklos kieme, dainavo, šoko, varė „žiemą iš kiemo“, degino Morę ir visas susikaupusias blogybes, valgė pačius skaniausius blynus, kuriuos taip stengėsi kepti mokyklos virėjos. Gera nuotaika ir smagios emocijos lydėjo visą dieną. Kanapinio ir Lašininio „grumtynės“, virvės traukimas – ženklai, kad pavasaris jau greit...

Vasario 3 dieną Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko ketvirtų klasių mokinių matematikos olimpiada. Į ją susirinko 13 mokinių, kuriems šis mokomasis dalykas sekasi. Vaikams buvo paruoštos nelengvos užduotys. Atlikus ir suskaičiavus balus, buvo išaiškinti nugalėtojai.