VšĮ „Meda projekt“ sėkmingai įgyvendina unikalius socialinius projektus, prisidedančius prie aktualiausių problemų sprendimo. Jau antrus metus mūsų mokykloje vykdomas šis projektas, kuris siekia bendro tikslo – vaiko ir jo šeimos emocinės gerovės. Projekto metu siekiama skatinti dalyvių kūrybiškumą, kelti savivertę, gerinti tarpusavio santykius šeimoje, lavinti socialinius ir bendradarbiavimo įgūdžius, ugdyti dėmesio koncentraciją, meninį pojūtį.                    

     Spalio 22 dieną mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre ir dalyvavo projekte „Pasimatuok profesiją“.

        Vaikai praktiškai išbandė visas Elektrėnų profesinio mokymo centro siūlomas profesijas, patyrė daug teigiamų emocijų.  

     Spalio 21 d. trečių klasių mokiniai vyko į Vievyje esantį Lietuvos kelių muziejų.

     Muziejuje sukaupta daug didelę vertę turinčių eksponatų nuo senovės Romos laikų iki šių dienų.

    Eksponuojami senieji Lietuvos žemėlapiai, nuotraukų albumai, sukaupta daug knygų, žurnalų apie kelių tiesimą. Įdomu buvo pamatyti mineralų ir uolienų kolekciją, medžiotojų trofėjų kambarį. Eksponuojami senovinių tiltų, sankryžų, autobusų stočių maketai, seniausi kelių tiesimo bei tvarkymo įrankiai, mašinos, vežimai, kelių ženklai. Mokiniai galėjo pasėdėti prie galingų, jau dabar nenaudojamų, traktorių, sunkvežimių, sniego valymo mašinų vairo. 

     Spalio 7–9 d. mūsų mokykloje vyko renginiai, skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Stende pateikta informacija apie vaikų psichikos sveikatą ir ją stiprinančius bei silpninančius veiksnius, apie psichologinės pagalbos galimybes. Vyko rašinio konkursas „Kokiame pasaulyje noriu augti?“, momentinė apklausa „Kaip jautiesi mokykloje?“, „Geltonoji diena“. Geltona spalva simbolizuoja šviesą, saulės spindulius, gintarą, javų lauką, darną, brandą, kilnumą. Šią dieną mokinių apranga arba aprangos detalės buvo geltonos.

     Šie renginiai puikiai priminė, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus.

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...