Sausio 24-28 dienomis kiekviena klasė pasirinko dienos spalvą, veiklą. Rytais mokiniai aptardavo spalvos nuotaiką, pastebėdavo spalvą ir jos atspalvius mokykloje, klasėje. Veiklose vyravo džiugi, pakili ir spalvinga nuotaika. Mokiniai kūrė eiles, klasės emblemą, ragavo spalvingus patiekalus ir vaisius.

 

 • Bėga mažas, juodas katinukas,
 • O lauke pučia žvarbus šaltukas.
 • Šerkšnas papuošė baltai medžius,
 • Šaltis nudažė raudonai skruostus.
 • Užsidėjus mėlyną kepurę,
 • Eisiu grožėtis  žalia eglute.
 • Gintarė, 4d kl.

 

 • Balta spalva
 • Balta spalva – gražiausia spalva,
 • Galima matyti ant paukščių ir sniego.
 • Kai ateina žiema – ji tokia balta,
 • Ant medžių užsninga ir jie balti, balti...
 • 4e kl.

 

 

 • Baltas tai popieriaus lapas
 • Baltas tai sniegas iš giedro dangaus
 • Balta tu žiemą nupiešti gali
 • Ir baltą sniegą matyti gali
 • Namai pilni laimės ir šilumos
 • Girdi iš namų juoką
 • Ar liūdesį
 • Guli ir filmą žiūri
 • O gal miegi ir sapnuoji
 • Kaip žaidžia sniego mūšį
 • Maudosi baltam sniege
 • Ar stato sniego pilis su draugais
 • Ar  smagiai leidžia laiką savo šeimoje
 • Ignas, 4a kl.

Jau 13 savaičių tęsiasi akcija ,,30 pertraukų kitaip". Vaikai su dideliu noru į ją jungiasi ir dalyvauja: šoka, sportuoja, sprendžia įvairius galvosūkius ir visada nekantriai laukia naujų ateinančios savaitės veiklų.

Mokytojos Rimutė Miseliūnienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevicienė

                      Žvaliai nusiteikę didesni ir mažesni, nešini rogutėmis, čiuožynėmis,  skubėjo vaikai į mokyklą. Pramogų žiemą gausu: sniego kamuolių ridenimas, rogučių varžybos, įvairūs lipdiniai. O koks gražus sniegas jį nudažius! Žaidimų rytmetis ,,Nuspalvink žiemą‘‘ įvairiausiomis spalvomis padabino mokyklos teritoriją. Vaikams suteikta laisvė leido atsiskleisti kūrybingumui, skatino patirti bendrą džiaugsmą, naujus įgūdžius. Mokyklos kiemas pasipuošė nuostabiais besmegeniais ir visus nudžiugino 4c klasės nulipdytu draugystės suoleliu. Išsiruošė vaikai ir į mišką,  nešini lesyklėlėmis ir daržovėmis žvėreliams. O kiek džiaugsmo suteikė rogučių varžybos nuo kalnelių!

                      Sugrįžę į mokyklą gėrė vaistažolių arbatą paskanintą medumi ir vis dar dalijosi įspūdžiais apie puikiai praleistą dieną. O, kad jų būtų daug daugiau! Smagių, džiugių žiemiškų akimirkų ir pramogų.    

                                 Direktoriaus pavaduotojos ugdymui I.Mačionytė

                                                                                           A. Pačėsienė

2021 m. gruodžio mėnesį Elektrėnų pradinėje mokykloje tradiciškai veikė Kalėdinis paštas, kuriame šiemet slypėjo net 347 sveikinimai, atvirukai, laiškai. Patys aktyviausi – 3 ir 4 klasių mokiniai. Džiugu, jog sveikinimus gavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, mokyklos darbuotojai.Nykštukai išdalino laiškelius adresatams dar iki Šv. Kalėdų. Kiek šypsenų, gražių akimirkų ir džiaugsmo. Juk taip smagu dalintis gerumu.  

Tęsime šią gražią ir prasmingą tradiciją kitąmet.1 b ir 1 e klasių mokytojos

Andra Kumeliauskaitė Lina Česonienė

Mūsų mokykloje lapkričio-gruodžio mėn. vyko akcija „Mano gražiausia prakartėlė“.

 Prasidėjus adventui mokykla pasipuošė jūsų gamintomis prakartėlėmis, kurios bylojo apie ateinančias gražiausias metų šventes – Kalėdas.

  Išradingomis ir gražiomis prakartėlėmis džiaugėsi visi: mokiniai, mokytojai, svečiai.

   Gruodžio 16 d. mus aplankė Elektrėnų parapijos vikaras kun. Tadas, kuris su vaikučiais kalbėjosi apie Kalėdų šventes, dovanas, prakartėlių prasmę. Nepamiršome ir maldos, po kurios kunigas pašventino prakartėles.

   Vaikučiai į namučius parsineš prakatėles – šventinį Kalėdų džiaugsmą, viltį ir tikėjimą.

Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams kurie neabejingi ir dalyvavo prasmingoje akcijoje.

                                                                                                                          Organizatoriai

Pertraukėle, tu smagi !

Pailsėti mus kvieti.

Kelkim kojas ir rankas,

Sukim sukim galveles.

 

Mokytojos Rasa S. Jolanta, Ana, Rigonda kvietė mokinius įsijungti į akciją „30 pertraukų kitaip“.

Akcija „30 pertraukų kitaip“(lapkričio 8-26 d.)

 

   Šį laikotarpį pertraukų metu mokėmės žaisti, sukti galveles, šokti. Užduotys įtraukė ir subūrė mokinius pertraukų metu. Mokiniai  rodė savo gebėjimus. Šios linksmosios pertraukos labai sudomino vaikus.

                                                                                                                            Daiva Česonytė

                                                                                                                            Danguolė Barusevičienė

                                                                                                                            Inga Stašaitienė         

Akivaizdus 2020-2021 m. pandemijos dėl COVID-19 suvaržymų ir karantino poveikis fizinei sveikatai, bet ne mažiau reikšminga neigiama įtaka ir psichikos sveikatai. Vaikai tapo gana pažeidžiama grupe, nes pandemijos metu įvestas karantinas padidino socialinį atsiribojimą, judėjimo apribojimus ir tai lėmė jų vienatvės jausmo atsiradimą dėl nepatenkintų socialinių, bendravimo poreikių. Socialinio konteksto trūkumas svarbus mokinių motyvacijai mokytis ir mokymosi sėkmei. Tačiau santykiai su bendraamžiais, realus, „gyvas“ bendravimas yra ir svarbus psichikos sveikatos veiksnys. Jų dėka ne tik formuojamas tapatumas, bet ir savivaizdis, savivertė.

Elektrėnų pradinė mokykla įgyvendino projektus, kuriais siekė, kad mokiniai lengviau adaptuotųsi juos supančių žmonių bendruomenėje, priimtų jų patirtį taip kurdami savo asmenybės individualybę, kad išliktų savimi tarp kitų.

2021 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Vaiko sėkmė – emocinė sveikata III“(tęstinis). 

Projekto tikslas – stiprinti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, šalinant Covid-19 pandemijos pasekmės.    

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama stiprinti vaikų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus bei gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant juos į kūrybines/prevencines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų. Veiklos buvo organizuotos taip, kad vaikai stiprintų socialinius ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, įgytų naujų. 

3-4 klasės mokiniai susitiko su psichologu Evaldu Karmaza. Susitikimo tema „Nuo patyčių link bendravimo“. Lektorius kartu su mokiniais diskutavo apie mokykloje kylančius konfliktus, kaip patyčias pakeisti gražiu bendravimu. 1-2 klasių mokiniai dalyvavo praktinėje edukacijoje „Draugystė: emocijos ir jų valdymas“. Mokiniai dalyvavo organizuotose švietėjiškose, prevencinėse veiklose: akcijoje skirtoje Pasaulinei psichikos sveikatos dienai, iniciatyvoje „Tolerancijos miestas“.

Šis projektas finansuotas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

2021 m. birželio–gruodžio mėn. įgyvendinome projektą „Padėk sau ir kitiems“. 

Šio projekto tikslas – formuoti ir tobulinti mokinių socializacijos įgūdžius; suteikti galimybes vaikų saviraiškai dalyvauti prasmingoje, įdomioje ir įvairioje veikloje, stiprinti emocinę gerovė bei psichinė sveikatą, kurią paveikė karantino laikotarpis.

Projekto lėšomis įsigytų priemonių pagalba ugdytas savęs ir emocinio pasaulio pažinimas per kūrybines veiklas, stiprinamas bendravimas ir bendradarbiavimas bei lavinamas emocinis intelektas. Vaikai dalyvavo:  psichologo E. Karmazos užsiėmimuose, edukacinėse veiklose Elektrėnų savivaldybės Viešojoje bibliotekoje, vyko į Lietuvos liaudies buities muziejų, kuriame susipažinos su krašto įstorija ir supančia aplika.

Mokykloje įgyvendintas projektas „Padėk sau ir kitiems“finansuotas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos projektų lėšomis. 

A. Kumeliauskaitė,

I. Mačionytė,
R. Mikalauskienė,
R. Sendzikienė,
Elektrėnų pradinė mokykla

     Gruodžio mėnesį antrų klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Cukraus pasaka“. Šios edukacijos metu vaikai buvo supažindinti su cukraus savybėmis. Viena iš jų yra puiki statybinė medžiaga namelių statybai. Vaikai galėjo apžiūrėti jau padarytus namelius. Edukatorė pademonstravo, kaip galima pakaitinus cukrų išlydyti ir supylus į formas, išgauti norimos formos daiktą. Antrokai gavo jau pagamintų įvairių formų kalėdinių žaisliukų: širdelių, žvaigždučių, arkliukų. Šiuos žaisliukus vaikai margino įvairiomis maistinių dažų spalvomis. Vėliau klausėsi pasakos. Edukacijos pabaigoje visi mėgavosi iš cukraus išlietais skanumynais. Numargintus cukrinius žaisliukus nešėsi namo, kuriais papuošė savo namus. Antrokams saldžioji edukacija buvo smagi ir įsimintina.

Mokytojos       J. Valantavičienė

                          E. Narakienė

                          S. Norvilienė

                          R. Bliujienė

                          E. Sereikienė