„Žmogus gražus tik tada, kada galvoja“

Gegužės 23 dieną Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko matematikos viktorina „Gudragalviai“. Į šį renginį atvyko komandos iš „Ąžuolyno“ progimnazijos,   Kietaviškių progimnazijos, Semeliškių gimnazijos. Svečius pasitiko mūsų mokyklos komanda.

Dalyvius ir jų mokytojas pasveikino Elektrėnų pradinės mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė ir palinkėjo geros nuotaikos, bei kūrybinių idėjų.

Mokiniai turėjo atlikti šešias užduotis: sugalvoti ir pristatyti komandos pavadinimą, atspindintį viktorinos temą,  apskaičiuoti komandos pavadinimo narių vardų vertę, išmatuoti ir apskaičiuoti lauko šachmatų lentos plotą, išspręsti galvosūkį, suprojektuoti ir „pastatyti“ virtualią „Gudragalvių“ mokyklą. Viena užduoti buvo skirta komandų kapitonams, kurie turėjo atsakyti į „Išminties dėžutės“ klausimus.

Viktorinos nugalėtojais tapo „Ažuolyno“ progimnazijos komanda. Komandoms buvo įteiktos padėkas ir atminimo dovanėles.

Dėkojame už pagalbą organizuojant viktoriną „Gudragalviai“ mokyklos direktorei Virginijai Stanislovaitienei ir Elektrėnų švietimo paslaugų centrui.

Mokytojos: Daiva Česonytė,

Ingrida Mačionytė,

Rasa Sendzikienė,

Elena Volosevičienė

Projektas „Vasara kartu II“ (tęsinys), skirtas vaikų vasaros užimtumui, iš dalies finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, įvairiapusiam ugdymui.

Mokiniams bus pasiūlyta daug įvairių, aktyvių veiklų. Stovyklos metu mokiniai atliks kūrybines užduotis, dalyvaus draugiškose futbolo, krepšinio varžybose, išbandys jėgas „Diskgolfo“ parke, susipažins su Karate taisyklėmis. Taip pat įgaus daug žinių ir praktinių įgūdžių edukaciniuose užsiėmimuose: „Vabzdžių karalystė zoologijos sode“, „Karamelinių saldainių gaminimas“, edukacija Trakų pilyje.

R. Mikalauskienė
Socialinė pedagogė

Balandžio 25  dieną 4d klasės mokiniai vyko į „Bio Circle Balticum” gamyklą, kurios pagrindinis veiklos tikslas – biologiškai aktyvių valymo priemonių, saugių aplinkai, gamtai ir žmogui, kūrimas.  Šią ekskursiją mokiniams organizavo chemikas-technologas Lukas Žarnauskas.

Atvykę vaikai klausėsi apie chemines medžiagas, jų ženklinimą ir poveikį, kodėl tai svarbu ir kaip save apsaugoti.

Mokiniai galėjo iš arti susipažinti su laboratorijos prietaisais, pažvelgti pro mikroskopą, pasijusti tikrais chemikais. Visiems labai patiko gaminti ekologišką skalbiklį, maišyti  įvairias spalvas ir išgauti įvairių atspalvių.

Keliaudami po įmonės patalpas vaikai pamatė, kaip atrodo automatizuotos gamyklinės linijos, kaip vyksta pakavimas bei kokia tvarka turi būti gamybinėse patalpose, kad būtų palaikoma tvarkinga ir saugi aplinka. Vaikai stebėjo, kaip robotas užsuka bakelius ir juos supakuoja. Smagu buvo ir patiems  pakuoti valančias servetelės, supilti valiklius ir kruopščiai užklijuoti etiketes ant buteliukų. Mokinių tarpe atsirado norinčių būti chemikais, o visi kartu sutarė, kad reikia saugoti gamtą ir naudoti tik ekologiškas buitines priemones.

Ekskursijos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis - parsivežė ekologiškų chemijos priemonių, kurias išbandė kartu su tėveliais.

Nuoširdžiai dėkojame už padovanotą išvyką ir atminimo dovanėles. Ši ekskursija paliko didžiulį įspūdį visai klasei!

Mokytoja         Elena Volosevičienė

Balandžio 20 d. mūsų mokyklos 1 d klasėje edukacinę pamokėlę vedė Elektrėnų savivaldybės literatų klubo „Strėva“ pirmininkė, poetė Vilija Dobrovolskienė. Mokiniai atidžiai klausė skaitomų eilių, aktyviai uždavė įvairius klausimus, minė mįsles, spalvino užduotėles, mielai vaidino.

R. Kabelkienė

Mūsų mokyklos dviejų ketvirtų klasių mokiniai balandžio 25 d. dalyvaus tarptautiniame matematikos
ir gamtos mokslų tyrime.