Vasario 14 d. Elektrėnų pradinės mokyklos 2d klasės mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Elektrėnų miesto bibliotekoje. Ten vaikus supažindino su interaktyviu žaidimu „Lietuva – mano šalis“. Kol vieni žaidė šį žaidimą, kiti susėdę dainavo daineles, išmoktas mokykloje. Po to bibliotekos darbuotoja aptarė su mokiniais Lietuvos valstybės svarbiausius įvykius. Parodė Lietuvos nepriklausomybės akto kopiją. Pravedė viktoriną apie Lietuvą. Iš atsakymų vaikai sudėliojo Lietuvos vėliavą. Pabaigoje vaikai buvo pavaišinti saldainiais ir linksmi grįžo į mokyklą. 

Mokytoja Rigonda Kabelkienė

           Vasario 11 d. mūsų mokyklos ketvirtokų komanda: Akvilė Ivanovaitė, Simonas Ščiuka, Eglė Tarailaitė, Matas Lazar ir Augustas Selecis dalyvavo Elektrėnų savivaldybės mokyklų 4 klasių mokinių anglų kalbos „Happy birthday, Elektrėnai!“ viktorinoje. Ją organizavo Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos anglų kalbos mokytoja. Visi viktorinos dalyviai žaismingai buvo suskirstyti į spalvų komandas. Smagiai atlikinėjo įvairias užduotys anglų kalba. Dirbdami tarpusvyje dalinosi jau turimomis anglų kalbos žiniomis, patirtimi. Mokiniams buvo įteikti padėkos raštai, prisiminimo dovanėlės. Viktorina baigėsi bendryste prie sotaus vaišių stalo.

                                                                                 Anglų kalbos mokytoja Aušra Visockė

         Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) inicijavo projektą pradinių klasių moksleiviams „Olimpinis mėnuo“, kuriame dalyvavo 850 pradinių klasių iš daugiau kaip 300 mokyklų, 54 savivaldybių. Pirmajame etape keturiolikoje atsitiktinai atrinktų visos Lietuvos pradinių klasių lankėsi olimpinėse žaidynėse jau dalyvavę arba Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantys atletai. Elektrėnų pradinės mokyklos 1d klasės mokiniai buvo atrinkti ir susitiko su baidarininku Ričardu Nekrošiumi, kuris atvyko į mūsų mokyklą.

        Antrajame etape mus ir vėl lydėjo sėkmė. Tautiniame olimpiniame komitete spaudos konferencijos metu ministrai Aurelijus Veryga ir Algirdas Monkevičius drauge su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte burtų keliu išrinko 30 klasių, kurios laimėjo fizinį aktyvumą skatinančius specialius prizus. Mes, 1d klasės mokiniai, patekome į laimingųjų sąrašą. Prizas, kurį laimėjome  tai sveikos mitybos pamoka Kaune!  

Spartėjantis mūsų gyvenimo tempas ir informacijos srautai didina įtampą ne tik suaugusiems, bet tai neigiamai veikia ir vaikus. Daugelis mato, kad patyčios neretai yra įprasta realybė, tačiau mokiniai vis tiek ieško tų vietų, kur jie bus suprasti, išgirsti. Jiems reikia to sveiko bendravimo, kurį galima sukurti ir toje pačioje mokykloje, klasėje.

Mes manome, kad vaikai gali daugiau suvokti, sukurti, pasiekti, kai jiems padedi aktyvuoti savo galias ir gebėjimus, padedi išmokti juos valdyti, plėsti ir jais naudotis.

Įgyvendinti mūsų siekius padėjo Elektrėnų pradinėje mokykloje vykdyti projektai.

2019 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Vaiko sėkmė – emocinė sveikata“. 

Projekto tikslas – stiprinti vaikų psichikos sveikatą, vykdant patyčių, smurto prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones, kartu įtraukiant tėvus į pozityvios tėvystės ugdymą.   

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant juos į kūrybines/prevencines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų. Veiklos buvo organizuotos taip, kad vaikai galėtų tobulėti ir atskleisti turimus gebėjimus, įgytų naujų. 

Mokiniai susitiko su psichologu Evaldu Karmaza. Susitikimo tema „Nuo patyčių link bendravimo“. Lektorius kartu su mokiniais diskutavo apie mokykloje kylančius konfliktus, kaip patyčias pakeisti gražiu bendravimu. Buvo organizuotos psichologo Evaldo Karmazos paskaitos tėvams „Pradinukai ir ribos: iššūkis tėvams“. Paskaitų metu užmegztas artimesnis ryšys su tėvais padėjo pamatus efektyvesniam komandiniam darbui vaiko labui.

          Kalėdos – tai laukimo, geros nuotaikos, vilties ir dovanų metas. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai jaunesniems savo draugams padovanojo skaitymo dovanų – pakvietė juos į skaitymo pertraukėles „Šventų Kalėdų belaukiant“. Mokiniai skaitė kalėdinę istoriją apie keturis angeliukus, kuriuos įsileidę į širdį mes tapsime geresniais, draugiškesniais, gerbsime aplinkinius ir skleisime jiems šilumą. Jeigu sugebėsime juos įsileisti, tai ir visos mūsų svajonės išsipildys.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...