Vasario 26 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos salėje vyko pirmokų projekto „100 dienų mokykloje“ baigiamasis koncertas.

       Nuo metų pradžios pirmokai ir jų tėveliai ruošėsi šiai dienai. Šeimos, naudodamos įvairias medžiagas ir technologijas, gamino raides, kuriomis mokytojos papuošė salę.

       Pirmokėliai skirtinga technika sukūrė raides. Šiais darbais ir nuotraukomis, iš kiekvienos klasės gyvenimo,  papuošėme mokyklos koridorius. 

     Pradinės mokyklos vaikai draugauja su muzika – groja, dainuoja, šoka, klausosi ir analizuoja, tačiau kaip gimsta muzikos instrumentas? Ne kiekvienas gali pasakyti.

     Muzikos pamokoje papasakojau pradinukams apie netradincinius muzikos instrumentus, kuriais ne tik grojome, bet ir mokėmės pasigaminti „barškalus“.

     Naudingus ir gražius dalykus galima sukurti iš bet kokių atliekų: jogurto indelių, sagų, tualetinio popieriaus ritinėlių, šokoladinių kiaušinių dėklų.

      Todėl mes su Elektrėnų pradinės mokyklos 2b ir 4b klasės mokiniais sugalvojome pasigaminti muzikos instrumentus   „barškalus“. Jų gamybai reikėjo tualetinio popieriaus ritinėlio, įvairiausių sausų maisto produktų (grikių, ryžių, pupelių), flomasterių kamštelių, akmenukų, lipnios juostelės, balto popieriaus lapo, siūlo, tampomo popieriaus.

     Vasario 25 dieną į mūsų mokyklą susirinko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių mokyklų mokiniai išmėginti savo galimybes dailiojo rašto konkurse. Konkurso tema – „Lietuviški žodžiai: išdykę, išnykę ir nauji“. Juos pristatė mūsų mokyklos ketvirtokai: Rokas, Faustina, Kornelija, Markas ir Neda.  

          Užgavėnių šventė – žiemos palydų diena. Po trumpų atostogų mokykloje vėl girdėjosi mažųjų šurmulys. Tik šį kartą jis buvo kitoks: etnografinio būrelio persirengėliai kartu su mokytojomis Giedre Blažoniene ir Biruta Surdokiene sveikino visus sutiktus draugus, mokytojus, tėvelius su žiemos pabaiga. Klasėse vaikai kalbėjo apie Užgavėnių šventės prasmę, tradicijas, piešė kaukes, dainavo dainas. Vėliau visi kartu susirinko mokyklos kieme, dainavo, šoko, varė „žiemą iš kiemo“, degino Morę ir visas susikaupusias blogybes, valgė pačius skaniausius blynus, kuriuos taip stengėsi kepti mokyklos virėjos. Gera nuotaika ir smagios emocijos lydėjo visą dieną. Kanapinio ir Lašininio „grumtynės“, virvės traukimas – ženklai, kad pavasaris jau greit...

         Džiugu, kad ketvirtus metus vasario mėnesį mokykloje vyksta dailyraščio konkursas. Šiais mokslo metais dalyvavo 36 pirmųketvirtų klasių mokiniai. Elektrėnų savivaldybės dailyraščio konkurse mūsų mokyklą atstovaus šie mokiniai:

ELEKTRĖNŲ PRADINĖS MOKYKLOS

DAILIOJO RAŠTO KONKURSO

 NUGALĖTOJAI

2015-02-04

Vieta

Vardas pavardė

Klasė

Mokytoja

 

I

Aušrinė Rakauskaitė

1 e

Rasa Sendzikienė

II

Dominykas Juozas Katulis

1 a

Daiva Česonytė

III

Jorė Adamavičiūtė

1 a

Daiva Česonytė

III

Augustas Batisa

1 d

Rigonda Girnienė

III

Ema Gelčytė

1 c

Jūratė Valantavičienė

I

Gabrielė Zablockytė

2 d

Giedrė Blažonienė

II

Brigida Bliujūtė

2 d

Giedrė Blažonienė

III

Augustė Grinevičiūtė

2 c

Rima Gervienė

III

Lėja Stončiūtė

2 b

Ingrida Mačionytė

I

Kamilė Kijanskaitė

3 c

Snieguolė Norvilienė

II

Emilija Petrauskaitė

3 d

Rita Bliujienė

III

Meida Ratkevičiūtė

3 b

Enrika Narakienė

III

Simona Morkūnaitė

3b

Enrika Narakienė

III

Kamilė Kneižytė

3e

Elona Sereikienė

I

Monika Rimkutė

4 d

Elena Volosevičienė

II

Arnita Radžiūnaitė

4 a

Jolanta Baranovienė

III

Pijus Kalinauskas

4 d

Elena Volosevičienė

III

Paulina Malinovskytė

4 b

Ana Levickienė

 

      3c klasės mokinės Kamilės Kijanskaitės, 4d klasės mokinių Monikos Rimkutės ir Pijaus Kalinausko darbai bus siunčiami į Nacionalinį Vinco Kudirkos dailyraščio konkursą „Rašom! 2015“. Tai kasmetinis renginys, kurio tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Linkime sėkmės!

                                                                     Daiva Česonytė, Elena Volosevičienė

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...