Ruduo – tai vitaminų gausos metas. Soduose, daržuose ir miškuose užderėjo įvairių vaisių, daržovių ir grybų derlius. Dauguma augalų yra žali, raudoni, geltoni, todėl mes pirmų klasių mokytojos nusprendėme supažindinti su oranžinės spalvos vaisiais ir daržovėmis, kurie auga ne tik Lietuvoje.

„Reikia išmokti sveikam išlikti.“

Vydūnas

      Elektrėnų pradinėje mokykloje nuosekliai ir sistemingai ugdomi mokinių sveikos gyvensenos įgūdžiai. Mokykla ir VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė bendradarbiaudama ugdo vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius. Šiai mokslo metais Abromiškių reabilitacijos ligoninės specialistai mokiniams pasakojo apie fizinį aktyvumą.

         Elektrėnų pradinės mokyklos trečiokai su savo mokytojomis I. Stašaitiene, E. Narakiene, S. Norviliene, R. Bliujiene, E. Sereikiene  nutarė pasidžiaugti rudens teikiamomis gėrybėmis ir surengė integruoto ugdymo dieną  „Obuoliuko šonas – skaisčiai  raudonas“. Visų pamokų metu džiaugėmės obuoliais  ir jų nauda sveikatai.

     Spalio 9 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre (toliau-EPMC). EPMC pavaduotoja ugdymui Lina Ališauskienė supažindino su mokyklos kūrimosi istorija ir jos veikla. Vaikus ypač sudomino naujasis modernus EPMC pastatas.

      Pradinukai buvo supažindinti su 12 profesijų. Vaikai buvo suskirstyti į 14 grupelių, kurios ėjo į atskirus kabinetus, kad galėtų „pasimatuoti profesiją“.

     Elektrėnų pradinės mokyklos 2a klasės mokinukai sveikina policininkus su Angelų sargų diena.

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...