Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.

         Ši diena buvo paminėta ir Elektrėnų pradinėje mokykloje. Mokytojos su mokiniais diskutavo korupcijos tema, analizavo įvairias korupcines situacijas, piešė plakatus. 

               Tikimės, kad auganti karta žinos korupcijos pasekmes ir korupcijos apraiškų jų aplinkoje mažės.

                   Mokytojos: A. Pačėsienė, E. Sereikienė, R. Sendzikienė

        2019 m. gruodžio 5 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos ir Gilučių skyriaus mokiniai aplankė Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten jiems plačiai papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, apie rizikas ir pavojus šiame darbe.  

         Mokiniai apžiūrėjo ten esančią techniką, spec. drabužius, gaisro gesinimo bei nelaimės atveju žmonėms gelbėti skirtą įrangą.

      Pažiūrėjo filmukus apie tai, kaip elgtis gaisro metu, kokie pavojai tyko žiemą ant ledo, kaip saugiai elgtis su pirotechnika. 

        Dovanų gavo po knygutę Bebriuko Ugniaus patarimai“, kurią skaitė, spalvino, atsakinėjo į klausimus ir dar kartą pakartojo, kaip elgtis gaisro ir nelaimės atvejais. 

                                         Mokytoja Rasutė Jarockienė

           Elektrėnų pradinės mokyklos trečiokai su savo mokytojomis A. Cibulskiene, R. Gerviene, L. Česoniene, R. Venckiene ir A. Kumeliauskaite surengė integruoto ugdymo dieną  „Vaisiai ir daržovės – vitaminų šaltinis“. 

                  Raktas į sveikatą slypi daržovių ir vaisių įvairovėje, kuri yra tokia pat svarbi, kaip ir jų kiekis, nes skirtingos rūšies vaisiai arba daržovės teikia skirtingų maistinių medžiagų. Vaisiai ir daržovės – vieni svarbiausių maisto produktų, suteikiančių mūsų organizmui labai reikalingų vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų.

             Visų pamokų metu džiaugėmės į klases atsineštais vaisiais, daržovėmis ir kalbėjome apie jų naudą sveikatai. Mokiniai labai noriai įsitraukė į įvairias veiklas: gamino vaisių ir daržovių salotas, ruošė pristatymus apie pasirinktos daržovės ar vaisiaus naudą žmogaus organizmui, visi trečiokai lipdė jiems pačius skaniausius vaisius, daržoves bei juos komponavo lipdytose lėkšelėse, patys spaudė apelsinų sultis, dalinosi savo patyrimais, kaip dažnai valgo įvairias salotas, vaisius, juos piešė. Buvo smagu dalyvauti viktorinoje, mokiniai rado daugybę įdomių mįslių, kurios praplėtė vaikų vaizduotę, lavino atmintį ir suteikė daug gerų emocijų. 

            O vaisių ir daržovių kvapas klasėse buvo toks stiprus, jog bent akimirkai galėjai užuosti jau pasiilgtą vasaros dvelksmą arba pajusti artėjančių Kalėdų nuotaiką... Mandarinai, apelsinai, vynuogės, obuoliai buvo dažniausi svečiai ant trečiokų vaišių stalo.

                 Vaikai ir mokytojos dėkoja tėveliams, kurie padėjo surengti skanią ir įsimintiną integruoto ugdymo dieną.

Elektrėnų pradinės mokyklos trečių klasių mokytojos

        Lapkričio 14 d. Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko lituanistės ir etnomuzikologės Rūtos Vyšnios knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ muzikinis pristatymas. „Vandenynas ir Žaliamėlė“ – poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė, ir kuri tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygos pristatymo metu skambėjo archajiškos lietuvių liaudies dainos, o vandenyno ošimą ir Žaliamėlės giesmę palydėjo muzikos garsai. Knygos pristatyme dalyvavo ir mūsų mokyklos 3b klasės mokinės bei jų mokytoja. Žiūrovėms labai patiko autorės pasakojimai apie save, knygos gimimą, gyrė ir stebėjosi nuostabiu Rūtos Vyšnios balsu. Ačiū organizatoriams ir Rūtai!

3b kl. Mokytoja Andra Kumeliauskaitė

        Lapkričio 7 d. Elektrėnų pradinės mokyklos  sporto salėje vyko Elektrėnų savivaldybės 2009 m. gimusių ir jaunesnių mokinių kvadrato varžybos. Aikštelėje varžėsi Elektrėnų pradinės mokyklos, Kietaviškių pagrindinės mokyklos ir Semeliškių gimnazijos pradinių klasių komandos. Įveikusi visus varžovus, pirmąją vietą ir kelialapį į zonines kvadrato varžybas iškovojo Elektrėnų pradinės mokyklos komanda. Varžybose dalyvavusias komandas pasveikino ir apdovanojo diplomais bei taurėmis direktorė Virginija Stanislovaitienė ir  pavaduotoja Angelė Pačėsienė.

         Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos komanda, savivaldybės kvadrato varžybų nugalėtoja, išvyko į Kauną dalyvauti zoninėse kvadrato varžybose ir atstovauti Elektrėnų savivaldybei. Čia susirungė Elektrėnų, Prienų savivaldybių ir Kauno miesto mokyklų nugalėtojų komandos. Žaisdami su Kauno Milikonių progimnazijos komanda mūsų sportininkai šauniai kovojo ir  nugalėjo. Deja, Prienų savivaldybės Išlaužo pagrindinės mokyklos ketvirtokų komanda buvo stipresnė ir mums teko jiems nusileisti. Tačiau tai nuotaikos nesugadino, juk iškovojome garbingą antrąją vietą.

        Sveikiname mokyklos komandos žaidėjus puikiai žaidusius Elektrėnų savivaldybės mokinių olimpinio festivalio pradinių klasių kvadrato varžybose,  atkakliai ir ryžtingai kovojusius zoninėse varžybose ir laimėjusius 2-ąją vietą.

 

                                                                      Mokytoja Elena Volosevičienė

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...