Norėdamos supažindinti moksleivius su įdomia, kūrybinga, išradinga konditerio profesija, mokytojos Jūratė, Vida ir Rigonda suorganizavo kelionę į Trakus.

     Gražią balandžio 3 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos  ketvirtokai skubėjo suvalgyti pietus, nes jų laukė „saldi“ kelionė į „Šokolado sostinę“. Trakuose mus pasitiko jaunas šokolado žinovas Irmantas Jablonskas. Visi pasipuošę baltomis prijuostėmis ir linksmomis kepuraitėmis, švariai nusiplovę rankas sugužėjome į šokolado gamybos cechą. Vadovas trumpai papasakojo, kaip gaunamas šokoladas , parodė didelę raudoną kakavos pupelę, pademonstravo, kaip atšaldoma šokolado masė, gaminami saldainiai. Irmantas Jablonskas papasakojo, kad šokoladą gamina jau 11 metų, o jo gamyba susidomėjo būdamas 13 metų. Vaikai mielai dalyvavo surengtoje viktorinoje ir džiaugėsi už teisingus atsakymus gautais saldžiaisiais prizais. Vėliau buvo praktinė užduotis – pasigaminti saldumynų. Vaikai su entuziazmu ėmėsi darbo: iš marcipanų lipdė įvairias figūras, gardino riešutais, mirkė šokolade, puošė saldainiukais. Toliau buvo renkami gražiausi saldumynai. Laimėtojai gavo apdovanojimus.

     Namo grįžome linksmi, pasimokę, apsalę nuo šokolado.

     Kitą dieną mokykloje vaikai dalinosi įspūdžiais iš viešnagės „Šokolado sostinėje“ ir kūrė planus sugrįžti į Trakus.

4b,4c,4d klasių mokytojos:
Vida Rasiukevičienė
Jūratė Valantavičienė
Rigonda Girnienė

     Balandžio 3 d. 1b ir 1d klasių mokiniai ir mokytojos skubėjo į meno mokyklą, kur vyko koncertas-susitikimas „Muzikos instrumentų pažinimas“. Meno mokyklos didžiojoje salėje laukė įdomus susitikimas su įvairiais muzikos instrumentais, kuriais grojo mažieji meno mokyklos mokiniai. Mokytoja V. Gumbienė pristatė ne tik atlikėjus ir muzikos kūrinėlius, bet trumpai supažindino ir su muzikos instrumentais. Vaikai labai atidžiai klausėsi draugų atliekamų muzikinių kūrinių, garsiai jiems plojo, noriai atsakinėjo į klausimus. Koncertą užbaigė dvi nuotaikingos dainelės. Parėjus į mokyklą vaikai dar ilgai dalijosi įspūdžiais ir svajojo taip pat mokytis groti arba dainuoti.
    
     Dėkojame meno mokyklos mokytojoms ir mokiniams už šią įdomią pamoką.
 

                                                            Mokytojos G. Blažonienė ir I. Mačionytė

     Kovo 24-30 dienomis mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai prisijungė prie visuotinės iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kuri skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Mūsų tikslas – prisijungti prie draugiškų tarpusavio santykių kūrimo. Su organizuojamomis veiksmo savaitės veiklomis buvo galima susipažinti mokyklos stende, taip pat pateiktos gairės vaikams ir suaugusiesiems „Kaip galime prisidėti prie patyčių mažinimo“, parengti lankstinukai „Patyčios“. Mokiniai ir mokytojai nuo pirmadienio ryto segėjo emblemas „Aš neskriaudžiu kitų! Prisijunk ir tu!”. Klasės valandėlių metu kartu su mokiniais buvo aptariama patyčių tema, mitai apie patyčias, pagalbos prašymo ir skundimosi skirtumai. Visos savaitės metu mokiniai kūrė „Draugystės knygas“: iliustravo, kūrė pasakojimus, eilėraščius ir draugystės receptus. Mokyklos galerijoje parengtas nuotaikingas mokinių nuotraukų stendas su mintimis apie draugus ir draugystę „Mes esame draugai“.

     „Savaitę BE PATYČIŲ“ akcentavo PARODA „Draugystės knyga”. Visus kviečiame apsilankyti mokyklos bibliotekoje veikiančioje parodėlėje. Lauksime Jūsų!

Tik veikdami kartu, mes galime daug!

     Nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei Virginijai Stanislovaitienei ir klasių mokytojoms už iniciatyvumą, išradingumą, geras emocijas ir bendradarbiavimą!

Psichologė Sandra Judickienė

Socialinė pedagogė Ramutė Mikalauskienė

Žali pušynėliai, beržynai,
Melsvi ežerai — ir arti, ir toli...
Prie Nemuno — mano tėvynė,
Dainų ir artojų šalis.
 

     Pirmų klasių mokiniai piešė tema „Mano Lietuva“. Jų piešinukai papuošė mokyklos koridorius. Pasigrožėkime pirmokų darbais.

„Šalis ta – Lietuva vadinas...“

   Kovo 10-ą dieną mokykloje vyko šventinis renginys, skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 24-ąsias metines. Visus pasveikino mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė.
   Mūsų mokyklos trečių klasių mokiniai ir mokytojos Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė vasario-kovo mėnesiais vykdė projektą „Šalis ta – Lietuva vadinas...“. Trečiokai rašė rašinius, kūrė eilėraščius, paruošė stendus tema „Keliaujame po Lietuvą“. Projektą vainikavo šventinis koncertas, kurio metu mokiniai deklamavo, dainavo, šoko. Mokytojos kartu su visais „keliavo“ po Lietuvą, aplankė žymiausias vietas ir miestus.
    Ruošiant programą trečiokams talkino šokio mokytoja Angelė Pačėsienė ir muzikos mokytojos Jūratė Špikienė ir Giedrė Takarauskaitė.

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...