Jau treti metai mūsų mokyklos etnografinio būrelio, vadovaujamo mokytojų Giedrės Blažonienės ir Birutos Surdokienės, mokiniai dalyvauja Kaziuko mugėje, vykstančioje Elektrėnų profesinio mokymo centre. Vaikai su malonumu laukia šios šventės, pasirodymo joje: linksmai padainuoti, pašokti ir, žinoma, didelio torto. Na, o pasidairyti po mugę ir įsigyti lauktuvių taip pat smagu.

     Kovo 4 dieną siautulingai palydėta žiema žiemužė! Mūsų mokyklos mokiniai „užgavėniautojų“ sulaukė iš pat ryto. Persiren­gė­lių bū­rys kvie­tė pašokti, gand­rai, ožiai, velniai, čigonės ir ki­ti personažai linkėjo derlingų ir sveikų metų. Mokyklos kieme piršom Morę su Gavėnu, sulaukėm lemiamos Lašininio su Kanapinio kovos, kol galiausiai sudeginom Morę – palydėdami blogį, nelaimes ir žiemą!

Akys žibėjo, šypsenos švytėjo,
Stalai nuo prekių įvairovės braškėjo,
Pinigai žvangėjo, piniginės pilnėjo.
Prekeiviai savo išradimus vis įteikinėjo,
Pirkėjai vis stovėjo ir gerti norėjo.
Visą tai linksma muzika lydėjo...
Žinia – „Kaziukas“ Elektrėnų pradinėj mokykloj nuklegėjo!

     Vasario 26 dieną Elektrėnų pradinėje mokykloje integruotą klasikinės muzikos pamoką  I-II ir II-IV klasių mokiniams vedė originalus duetas smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir jaunasis gitaristas Simonas Bušma .
     Smuiko ir gitaros gyvo garso muzika neišdildomą įspūdį paliko mokiniams ir mokytojams. Smuikininkas ir gitaristas atliko kompozitoriaus Niccolo Paganini sonatas. Prieš kiekvieną kūrinį bendravo su mokiniais ir kiekvienam klausytojui padovanojo diskelį su šios puikios muzikos įrašais. Grįžę namo mokiniai šia muzika  galės džiaugtis kartu su tėveliais.

     Didžiajame Liertuvių kalbos žodyne rašoma:
     „riešinė, riešinės-      
     1.pirštinė su ilgu raštuotu riešu;
     2.ant rankos riešo maunamas megztas rankogalis
      Dažniausiai šis žodis vartojamas antra reikšme.
    Kaip per stebuklą išlikusios ir mūsų muziejuose išsaugotos riešinės - puošni aprangos detalė - šiandien iš naujo pradėtos dėvėti ne tik prie tautinio kostiumo, bet ir prie išeiginio klasikinių formų kostiumėlio, suknelės. 

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...