Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautinio olimpinio komitetas 2019 m. organizavo sveikatingumo projektą pradinių klasių mokiniams „Olimpinis mėnuo“. Tai projektas, skatinantis pradinių klasių moksleivius nesveiką elgseną keisti į  sveiką, t.y. daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų, ekranų. 

         Elektrėnų pradinės mokyklos  mokiniai priėmė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto kvietimą ir užsiregistravo  dalyvauti „Olimpinio mėnesio“ projekte. Kiekvieną savaitę mokiniai gaudavo sporto, sveikos mitybos, mankštos, bendradarbiavimo užduotis, žiūrėdavo video reportažus apie sportą, daug sužinojo apie žymius sportininkus, jų gyvenimą ir pasiekimus. 

       Spalio 21 dieną visi mūsų mokyklos ketvirtokai lankėsi Elektrėnų profesinio mokymo centre ir dalyvavo projekte „Pasimatuok profesiją“. 

        Vaikai praktiškai išbandė daug Elektrėnų profesinio mokymo centro siūlomų profesijų: kūrė interjero dizainą, kepė picas ir sausainius, išardė ir vėl surinko kompiuterį, kūrė muziką, mokėsi masažo subtilybių, pasigamino įvairių medžio dirbinių, remontavo automobilį. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų.

           Dėkojame EPMC kolektyvui už nuoširdų ir ilgalaikį bendradarbiavimą su mūsų mokykla.

 

          2019 m. spalio 16 d. 4e klasėje svečiavosi Vilniaus apskrities mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento III skyriaus vyriausiosios specialistės Ana Zakševska ir Irena Tracevičiūtė. Netradicinės pamokos tema - „Mokesčiai mūsų gyvenime“. Ketvirtokai turėjo galimybę pasidomėti ir suvokti, kam reikalingi mokesčiai, pagilinti ekonomikos žinias.  Mokiniai susipažino su mokesčių atsiradimo istorija, sužinojo kokie buvo unikalūs ir įvairūs mokesčiai pasaulyje. Vaikus nustebino ir pralinksmino senovėje buvę „barzdos“, „šešėlio“, „oro“, net „langų“ mokesčiai. Plačiau išsiaiškinti mokesčių svarbą pagelbėjo mikroklipas „Ar turiu naudos iš mokesčių? Kaip?“.  Susitikimo pabaigoje mokiniai buvo pavaišinti saldainiais ir apdovanoti rašikliais. 

                          4e klasės mokytoja Elona Sereikienė                         

          Poetas Gintaras Grajauskas yra pasakęs, kad „Poezija – o ir apskritai visos geros ir teisingos knygos – pasaulio vienu ypu nepakeis. Tačiau ją skaitantys ir rašantys – pamažėle keičiasi. Ima kiek skeptiškiau vertinti visuotinai priimtą pasaulio, žmogiškojo gyvenimo modelį. Pradeda jausti, jog po visa ta švytinčia tuštybės muge slypi šis tas daugiau – absoliutusis grožis, universali tvarka.”  

             Spalio 11-ą dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas. Jo dalyviai, kurių šiais metais buvo net 25 mokiniai, klausėsi bei deklamavo skambius lietuviškos poezijos žodžius, o komisija išrinko geriausius skaitovus. Komisija juos vertino atsižvelgdama į sceninę laikyseną, į gebėjimą emociškai paveikti klausytojus, aiškiai, natūraliai ir garsiai kalbėti, taisyklingai tarti, kirčiuoti žodžius.

           Geriausiai pasirodė Andrius Stankevičius, Vakarė Černiauskaitė, Ugnė Karpičiūtė ir Augustė Daniūnaitė. Linkime jiems sėkmės kitame meninio skaitymo konkurso etape.

                                                               Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

 

          Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų.

          2019 m. rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Jau prieš savaitę kiekviena klasė sužinojo su kokios šalies kalba šiemet susipažins. Ketvirtadienį šia kalba mokėsi pasisveikinti, padėkoti, skaičiuoti, plačiau susipažino su šalimi. Kiekvienos klasės mokiniai su savo mokytojomis pagamino skaičių knygeles. Visos knygelės keliaus po klases, kad visi mokiniai galėtų jas pavartyti, pabandyti paskaičiuoti įvairiomis kalbomis. Už nuoširdų darbą visoms klasėms buvo įteiktos padėkos.

        „Jei kalbėsite su žmogumi jam suprantama kalba, jis įsidės jūsų žodžius į galvą. Jei kalbėsite jo gimtąja kalba, jis įsidės jūsų žodžius į širdį“ (Nelsonas Mandela).

                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

 

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...