Spalio 26 dieną Elektrėnų bibliotekos salėje vyko meninio skaitymo konkursas. Jame dalyvavo 14 pradinukų iš visos Elektrėnų savivaldybės.

              Mūsų mokyklą atstovavo keturi mokiniai. Trys pirmokėliai ir ketvirtokė.

              Justinas Brazys 1 f klasės mokinys buvo apdovanotas padėka už puikų dalyvavimą.

              Aniceta Vilčinskaitė 4 e klasės mokinė laimėjo trečią vietą.

              Gabija Bisikirskaitė 1f klasės mokinė užėmė antrą vietą.

             Anelė Vilčinskaitė 1c klasės mokinė laimėjo pirmąją vietą.

              Džiaugiamės vaikų puikiu pasiruošimu ir linkime jiems sėkmės. Mokinius konkursui paruošė mokytojos -  Rima Gervienė, Jurgita Stasiūnaitė ir Rasa Sendzikienė. Ačiū joms už parinktus kūrinius ir nuoširdų darbą.

 

                                                                           Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė

                                                                 

   Mokyklos bibliotekoje vyksta 3 – 4 klasių moksleivių piešinių parodėle, skirta mokyklos 30 –mečiui.

   Vaikų  piešiniuose atsispindi  akimirkos iš mokyklos gyvenimo. Mokiniai piešiniuose džiaugėsi nauja sporto sale, aikštynu, rudens moliūgų labirintu, foto sesija, pamokomis...

    Parodėlę vaikai lanko pertraukų metu su klasės draugais ir mokytojais.

    Už aktyvų dalyvavimą dėkojame 3 – 4 klasių mokiniams.

 

                                                                                                                         Bibliotekininkės:   R. Montvilienė

                                                                                                                                                      M. Kuliešienė

Antrokų darbai - vėjo varpeliai

             Spalio 21-oji mokyklos antrokams įsimins ilgam. Šią dieną vaikai dalyvavo Kultūros paso finansuojamoje edukacijoje „Vėjo varpelių gamyba“. Mokiniai, piešdami dažais ant stiklo, pasigamino unikalius ir savitus spalvingus vėjo varpelius – drugelius, boružes, debesėlius. Apžiūrėję savo darbus, pasidžiaugė draugų kūryba. Linksmai nusiteikę, nešini spalvotais darbeliais, antrokai iškeliavo puošti namų aplinkos.

                                                                                                                                       Antrų klasių mokytojos

Keliaujame rudens labirintais

Atskubėjęs spalvotas ruduo dovanoja mums daug nuostabių akimirkų ir rudens
gėrybių – tik spėk viskuo grožėtis ir rinkti, kas po kojomis šnara, čeža. Pasitelkę rudens spalvų ir
gėrybių gausybę, savo išmonę bei kūrybingumą, visi kartu kūrėme cukinijų labirintą.

Nuo pat ankstaus ryto, klasės keisdamos klases, vaikai, vaikus, nešė moliūgus,
cukinijas, aguročius, patisonus. Pamažu tarp medžių, mokyklos pievoje pradėjo ryškėti daromo
rudens labirinto kelias. Mokiniai smalsavo: kada gi bus galima juo keliauti? Ir......pirmieji labirinto
kelią išbandė mūsų pirmokai. Mokytojos Jurgitos vedami, vaikai vorele judėjo labirintu. Buvo
smalsu ir įdomu. Vaikai skaičiavo gėrybes, susipažino su daržovių pavadinimais ir džiaugėsi juo
keliaudami. Rezultatas buvo nuostabus! Labirinto „statyboms“ buvo panaudotos 366 rudens
gėrybės.

Klasėse mokiniai taip pat turėjo darbo. Kūrė receptus, kuriuos žaismingai
apipavidalino ir iš kurių buvo sukurta receptų knyga. Nepamainoma ir informatyvi receptų knyga!
Ją dabar gali skaityti visi.

Kitą dieną rudens labirinto kelią bandė ir visi kiti vaikai ir mokytojai. Labirintas –

tikras džiaugsmas ne tik vaikams.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui I. Mačionytė
A. Pačėsienė

Vasarai įsibėgėjus 2021 m. birželio 17–25 dienomis Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko dienos vasaros poilsio stovykla. Tai puiki proga mokiniams pasidžiaugti vasaros malonumais būryje draugų jau pažįstamoje aplinkoje, nes vaikystė  – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupina nuolatinių ieškojimų, atradimų ir tobulėjimų.

Projektas „Vasara kartu“, skirtas vaikų vasaros užimtumui, iš dalies finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Švietimo ir ugdymo programos lėšomis.

Projekto tikslas – skatinti turiningą vaikų vasaros užimtumą, sudarant sąlygas vaikų saviraiškai, fiziniam aktyvumui, sveikai gyvensenai, įvairiapusiam ugdymui. 

 Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama padėti vaikams kryptingai augti bei tobulėti, per kūrybines, praktines ir pažintines veiklas dalyviams pristatant sveikatos, sporto, mokslo išskirtinumą. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas gerinti mokinių emocinei savijautai, įtraukiant į įvairias prevencines veiklas orientuotas į smurto ir patyčių prevenciją.

Mokiniams buvo pasiūlyta daug ir įvairių užsiėmimų. Stovyklos metu mokiniai atliko kūrybines užduotis, sportavo, žaidė, piešė, iš modilino kūrė įvairias gyvūnų figūrėles, papuošalus, gamino knygos skirtukus,dalyvavo draugiškose kvadrato varžybose, žaidė šaškėmis, šachmatais tiek lauke, tiek mokykloje, keliavo į Elektrėnų savivaldybės viešąją biblioteką, kurioje dalyvavo edukaciniame užsiėmime.Taip pat smagiai laiką leido žaisdami ir susipažindami su Diskgolfo žaidimu.

Stovyklos dalyviai buvo mokomi gražiai, kultūringai elgtis draugų būryje, prie stalo, taip pat kaip gražiai stalą padengti namuose, kaip taisyklingai laikyti šakutę ir peilį, kaip elgtis svečiuose, jei jūsų lėkštėje – spagečiai ar žuvis, o šalia – ne viena, o keletas šakučių. Visa tai vaikai sužinojo edukaciniame užsiėmime „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“. Literatūrinės-edukacinės pamokos metu moksleiviai per eiliuotą tekstą įžengia į stalo etiketo akademijos paskaitą, kuri skatina vaikų kūrybiškumą ir leidžia kitokiu formatu, nekasdieniškai mokytis stalo etiketo taisyklių.

Taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Apie medų ir bites,, , kuriame sužinojo daug naudingos informacijos, kaip bitės surenka nektarą ir kaip iš jo atsiranda medus, ką dar bitės gamina, kokie yra bičių produktai, kuo bitės maitinasi, kad būtų greitos, kur bitės laiko medų? Vaikai galėjo pažvelgti į pasaulį pro bitės akinius. Patikrinti rankų miklumą ir akių žvitrumą – gamino tikro vaško žvakutes, atliko pastabumo ir vikrumo reikalaujančią užduotį.

Ačiū pedagogams, dirbusiems stovykloje bei projekto partneriamsElektrėnų savivaldybės viešąjai bibliotekai, Elektrėnų diskgolfo parkui,sugalvojusiems ir suorganizavusiems vaikams daug įvairių ir įdomių veiklų, kuriose jie galėjo save išbandyti ir atrasti.

        Apibendrindami veiklą pasidalijome nuotykiais, įspūdžiais, patirtimis vasaros poilsio stovykloje „Vasara kartu“. Atsisveikindami vieni kitiems palinkėjome šiltos, smagios vasaros.

A. Kumeliauskaitė,

R. Mikalauskienė

R. Sendzikienė

Elektrėnų pradinė mokykla

                             Su savo pirmokėliais  daug laiko  paskyrėme savo šeimai. Mokiniai piešė  save, savo šeimos narius, savo augintinius  ir sudarė savo giminės medį. Daug pamokų vyko integruotai. Pažiūrėję mokomąją medžiagą apie tai, kaip atsiranda knyga, kaip piešiamos iliustracijos knygai, kaip ji  įrišama, rašomas tekstas,  vaikai panoro patys pasigaminti savo knygelę. Kaip gi viskas vyko?

                             Pirmiausiai mokiniai per dailės pamoką piešė save , o per lietuvių kalbos pamokas aprašė, ką jie mėgsta veikti laisvalaikiu.  Taip piešė ir aprašė kiekvieną savo šeimos narį. Per matematikos, pasaulio pažinimo  pamokas skaičiavo savo šeimos ir giminės narius. Nupiešė giminės medį. Tada  lapuose sužymėjo puslapius, apgalvoję, kaip turėtų atrodyti jų knygelė, pradėjo kurti ir iliustruoti savo knygos viršelį. Užrašė autorių, pavadinimą, sukūrimo datą ir įrišo arba susegė savo knygelę.

Mokiniai skaitė klasės draugams savo sukurtas knygeles apie save,  šeimos narius  ir augintinius.  Buvo smagu ir gera klausytis. Taip gimė jų pirmoji knygelė „Mano šeima“.

                                                                                   1b klasės  mokytoja Enrika Narakienė