BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVŲ (GLOBĖJŲ) DĖMESIUI

Informuojame, kad nuo 2021 m. sausio 4 d. iki 2021 m. balandžio 15 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje priimami prašymai į pirmas klases:

  • Pirmenybė teikiama gyvenantiems Elektrėnų seniūnijoje;
  • Į Gilučių skyrių priimami mokiniai, gyvenantys Gilučių seniūnijoje

KARANTINO LAIKOTARPIU prašymai teikiami TIK elektroniniu paštu elektrenupradine@gmail.comarba gali būti įdedami į mokyklos pašto dėžutę (prie pagrindinio įėjimo į mokyklą). 

Pasibaigus karantinui prašymai teikiami elektroniniu paštu elektrenupradine@gmail.com arba mokykloje darbo dienomis nuo 13.00 iki 17.00 val. Prie prašymo pridedama vaiko gimimo liudijimo kopija.

Atkreipiame dėmesį, kad priėmimas į mokyklas vykdomas vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės tarybos nustatytomis tvarkomis. 

Prašymų formas ir daugiau informacijos galite rasti mokyklos interneto svetainėje www.pradine.elektrenai.lm.lt / Veiklos sritys / Mokinių priėmimas. 

Maloniai Jūsų laukiame

Spartėjantis mūsų gyvenimo tempas ir informacijos srautai didina įtampą ne tik suaugusiems, bet tai neigiamai veikia ir vaikus. Daugelis mato, kad patyčios neretai yra įprasta realybė, tačiau mokiniai vis tiek ieško tų vietų, kur jie bus suprasti, išgirsti. Jiems reikia to sveiko bendravimo, kurį galima sukurti ir toje pačioje mokykloje, klasėje.

Mes manome, kad vaikai gali daugiau suvokti, sukurti, pasiekti, kai jiems padedi aktyvuoti savo galias ir gebėjimus, padedi išmokti juos valdyti, plėsti ir jais naudotis.

Įgyvendinti mūsų siekius padėjo Elektrėnų pradinėje mokykloje vykdyti projektai.

2019 m. rugsėjo–gruodžio mėn. mokyklos bendruomenė įgyvendino projektą „Vaiko sėkmė – emocinė sveikata“. 

Projekto tikslas – stiprinti vaikų psichikos sveikatą, vykdant patyčių, smurto prevenciją, taikant ankstyvosios intervencijos priemones, kartu įtraukiant tėvus į pozityvios tėvystės ugdymą.   

Įgyvendinant šį tikslą buvo siekiama gerinti mokinių emocinę savijautą, įtraukiant juos į kūrybines/prevencines veiklas, plėsti socialinį vaiko patyrimą, sudarant saugią ir sveiką ugdymosi aplinką mokykloje ir už jos ribų. Veiklos buvo organizuotos taip, kad vaikai galėtų tobulėti ir atskleisti turimus gebėjimus, įgytų naujų. 

Mokiniai susitiko su psichologu Evaldu Karmaza. Susitikimo tema „Nuo patyčių link bendravimo“. Lektorius kartu su mokiniais diskutavo apie mokykloje kylančius konfliktus, kaip patyčias pakeisti gražiu bendravimu. Buvo organizuotos psichologo Evaldo Karmazos paskaitos tėvams „Pradinukai ir ribos: iššūkis tėvams“. Paskaitų metu užmegztas artimesnis ryšys su tėvais padėjo pamatus efektyvesniam komandiniam darbui vaiko labui.

          Kalėdos – tai laukimo, geros nuotaikos, vilties ir dovanų metas. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai jaunesniems savo draugams padovanojo skaitymo dovanų – pakvietė juos į skaitymo pertraukėles „Šventų Kalėdų belaukiant“. Mokiniai skaitė kalėdinę istoriją apie keturis angeliukus, kuriuos įsileidę į širdį mes tapsime geresniais, draugiškesniais, gerbsime aplinkinius ir skleisime jiems šilumą. Jeigu sugebėsime juos įsileisti, tai ir visos mūsų svajonės išsipildys.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

           Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.

         Ši diena buvo paminėta ir Elektrėnų pradinėje mokykloje. Mokytojos su mokiniais diskutavo korupcijos tema, analizavo įvairias korupcines situacijas, piešė plakatus. 

               Tikimės, kad auganti karta žinos korupcijos pasekmes ir korupcijos apraiškų jų aplinkoje mažės.

                   Mokytojos: A. Pačėsienė, E. Sereikienė, R. Sendzikienė

        2019 m. gruodžio 5 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos ir Gilučių skyriaus mokiniai aplankė Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Ten jiems plačiai papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją, apie rizikas ir pavojus šiame darbe.  

         Mokiniai apžiūrėjo ten esančią techniką, spec. drabužius, gaisro gesinimo bei nelaimės atveju žmonėms gelbėti skirtą įrangą.

      Pažiūrėjo filmukus apie tai, kaip elgtis gaisro metu, kokie pavojai tyko žiemą ant ledo, kaip saugiai elgtis su pirotechnika. 

        Dovanų gavo po knygutę Bebriuko Ugniaus patarimai“, kurią skaitė, spalvino, atsakinėjo į klausimus ir dar kartą pakartojo, kaip elgtis gaisro ir nelaimės atvejais. 

                                         Mokytoja Rasutė Jarockienė

           Elektrėnų pradinės mokyklos trečiokai su savo mokytojomis A. Cibulskiene, R. Gerviene, L. Česoniene, R. Venckiene ir A. Kumeliauskaite surengė integruoto ugdymo dieną  „Vaisiai ir daržovės – vitaminų šaltinis“. 

                  Raktas į sveikatą slypi daržovių ir vaisių įvairovėje, kuri yra tokia pat svarbi, kaip ir jų kiekis, nes skirtingos rūšies vaisiai arba daržovės teikia skirtingų maistinių medžiagų. Vaisiai ir daržovės – vieni svarbiausių maisto produktų, suteikiančių mūsų organizmui labai reikalingų vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų.

             Visų pamokų metu džiaugėmės į klases atsineštais vaisiais, daržovėmis ir kalbėjome apie jų naudą sveikatai. Mokiniai labai noriai įsitraukė į įvairias veiklas: gamino vaisių ir daržovių salotas, ruošė pristatymus apie pasirinktos daržovės ar vaisiaus naudą žmogaus organizmui, visi trečiokai lipdė jiems pačius skaniausius vaisius, daržoves bei juos komponavo lipdytose lėkšelėse, patys spaudė apelsinų sultis, dalinosi savo patyrimais, kaip dažnai valgo įvairias salotas, vaisius, juos piešė. Buvo smagu dalyvauti viktorinoje, mokiniai rado daugybę įdomių mįslių, kurios praplėtė vaikų vaizduotę, lavino atmintį ir suteikė daug gerų emocijų. 

            O vaisių ir daržovių kvapas klasėse buvo toks stiprus, jog bent akimirkai galėjai užuosti jau pasiilgtą vasaros dvelksmą arba pajusti artėjančių Kalėdų nuotaiką... Mandarinai, apelsinai, vynuogės, obuoliai buvo dažniausi svečiai ant trečiokų vaišių stalo.

                 Vaikai ir mokytojos dėkoja tėveliams, kurie padėjo surengti skanią ir įsimintiną integruoto ugdymo dieną.

Elektrėnų pradinės mokyklos trečių klasių mokytojos

Skanus ir naudingas užkandis - į mokyklą ar darželį

     Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų suka galvą, kokį maistingą ir skanų užkandį įdėti vaikui į darželį ar mokyklą. Vyresnių klasių mokiniams taip pat iškyla klausimas, kuo būtų galima pakeisti bulvių traškučius, bandeles ir gazuotus gėrimus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kokie produktai tinkamiausi įsidėti į užkandžių dėžutę.

Skaityti plačiau...