Poetas Gintaras Grajauskas yra pasakęs, kad „Poezija – o ir apskritai visos geros ir teisingos knygos – pasaulio vienu ypu nepakeis. Tačiau ją skaitantys ir rašantys – pamažėle keičiasi. Ima kiek skeptiškiau vertinti visuotinai priimtą pasaulio, žmogiškojo gyvenimo modelį. Pradeda jausti, jog po visa ta švytinčia tuštybės muge slypi šis tas daugiau – absoliutusis grožis, universali tvarka.”

Spalio 11-ą dieną mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas. Jo dalyviai, kurių šiais metais buvo net 25 mokiniai, klausėsi bei deklamavo skambius lietuviškos poezijos žodžius, o komisija išrinko geriausius skaitovus. Komisija juos vertino atsižvelgdama į sceninę laikyseną, į gebėjimą emociškai paveikti klausytojus, aiškiai, natūraliai ir garsiai kalbėti, taisyklingai tarti, kirčiuoti žodžius.

Geriausiai pasirodė Andrius Stankevičius, Vakarė Černiauskaitė, Ugnė Karpičiūtė ir Augustė Daniūnaitė. Linkime jiems sėkmės kitame meninio skaitymo konkurso etape.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Pačėsienė

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų.

2019 m. rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Jau prieš savaitę kiekviena klasė sužinojo su kokios šalies kalba šiemet susipažins. Ketvirtadienį šia kalba mokėsi pasisveikinti, padėkoti, skaičiuoti, plačiau susipažino su šalimi. Kiekvienos klasės mokiniai su savo mokytojomis pagamino skaičių knygeles. Visos knygelės keliaus po klases, kad visi mokiniai galėtų jas pavartyti, pabandyti paskaičiuoti įvairiomis kalbomis. Už nuoširdų darbą visoms klasėms buvo įteiktos padėkos.

„Jei kalbėsite su žmogumi jam suprantama kalba, jis įsidės jūsų žodžius į galvą. Jei kalbėsite jo gimtąja kalba, jis įsidės jūsų žodžius į širdį“ (Nelsonas Mandela).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

Projektas finansuojamas Vaikų socializacijos projekto lėšomis.

Projekto tikslas – plėtoti vaikų pozityvios socializacijos galimybes, sudarančias sąlygas ugdymuisi, saviraiškai, bendravimui, dalyvavimui ir įtraukimui į prasmingą veiklą.

Projekto įgyvendinimo metu:

1. Ugdyti savęs ir emocinio pasaulio pažinimą per kūrybines ir išvykstamąsias turiningas edukacines veiklas.
  2. Ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, sutelkiant vaikus į grupines ir prevencinių programų įgyvendinimo veiklas.
  3. Organizuosime užimtumą pertraukų metu, skatinant vaikų pozityvų bendravimą per įvairias veiklas.

Socialinė pedagogė R. Mikalauskienė

Saugaus eismo komisijos protokoliniu sprendimu nutarta privažiavimo kelyje prie Elektrėnų pradinės mokyklos darbo dienomis nuo 7.00 iki 8.00 val. organizuoti vienpusį eismą.

Saugaus eismo komisijos informacija