19 mūsų mokyklos mokinių darbų 2020 m. gruodžio mėnesį dalyvauja Elektrėnų savivaldybės mokinių kūrybinių atvirukų konkurse „Kalėdinis paštas“.

           Linkime jiems sėkmės! Pasidžiaukime jų darbais.

           Informaciją pateikė Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

        Mūsų mokykla, kaip ir daugelis Lietuvos mokyklų, dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“, kurio tikslas didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą, modernizuojant gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką. Šio projekto įgyvendinimo metu mokykla aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonėmis ir įranga, skirta 1–4 klasėms. Mokytojai turi galimybę naudotis parengta metodine medžiaga, kaip naudoti priemones pamokose.

          Rugsėjo–spalio mėn. 1e, 3d, 3e, 4a klasėse vyko projektas „Užsiaugink drugelį pats“. Kiekviena klasė įsigijo po tris vikšrus. Po dviejų savaičių maitinimo kanų lapais, vikšrai virto kokonais ir spalio mėnesį vaikai sulaukė nuostabių tropinių drugelių. Džiaugėsi ir grožėjosi jų dydžiu, spalvomis, vaišino vaisiais. Vaikai rinko vardus vikšrams, juos piešė, žiūrėjo edukacinius filmukus apie drugelius. 

       Mokiniai, jų tėveliai ir mokytojos džiaugėsi pavykusiu projektu, kurio metu pradinukai stebėjo drugelio vystymosi stadijas. 

Mokytojos:
A. Cibulskienė,
R. Kabelkienė,
E. Sereikienė,
R. Sendzikienė 

         2020 m. spalio 23 dieną pirmų klasių mokiniai dalyvavo integruoto ugdymo dienoje, skatinančioje gyventi sveikai, aktyviai, linksmai. Netradicinių pamokų metu vaikai daugiau sužinojo apie vaisių, daržovių, grūdinių kultūrų naudą žmogaus organizmui. 

           Didžiausią dėmesį tą dieną skyrėme Lietuvos sodų karaliui – obuoliui. Vaikai vaišinosi šiais vaisiais, gėrė jų sultis. Per dailės ir technologijų pamokas pirmokai spalvino, klijavo, aplikavo obuolius ir sukūrė daug gražių darbelių.

       Mokiniai sportavo mokyklos stadione, kieme, išmoko naujų ryto mankštos pratimų. Judriuosius žaidimus žaidė bendradarbiaudami su savo komandos draugais, akcentuodami taisyklių laikymąsi ir pagalbą draugui.  Pirmokų akys švietė džiaugsmu, rausvi skruostai dar kartą įrodė  judėti ne tik sveika, bet ir smagu!

 

                                                      Pirmų klasių mokytojos  

       Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia pažinti kitas šalis ir jų kultūras, taip pat didina mokymosi, pažinimo galimybes.

       2020 m. rugsėjo 25 d. Europos kalbų diena tradiciškai paminėta ir mūsų mokykloje. Šiemet mokiniai mokėsi spalvų pavadinimus įvairiomis Europos kalbomis. Kiekvienos klasės mokiniai su mokytoja sukūrė plakatą su vaivorykšte ir ant jos užrašė spalvų pavadinimus tos šalies kalba, su kurios papročiais, kultūra šią dieną susipažino. Kūrybiniais darbeliais papuošė mokyklos erdves.

         Kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir pažinsime pasaulį!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

          Ruduo – pats turtingiausias metų laikas: vaismedžių šakos linksta nuo gausybės vaisių, lysvėse pilna įvairiausių daržovių, miško paklotas pasipuošęs grybų kepurėlėmis ir uogų karoliais, lapai dažosi nuostabiausiomis spalvomis.

          Pasinaudoję rudens gėrybėmiskiekvienos klasės mokiniai su savo mokytojomis sukūrė po puokštę dėdei Rudenėliui. Darbeliais papuošė mokyklos kiemą.

          Dėkojame mokiniams ir mokytojoms už jų kūrybiškumą, o tėveliams – už rudens gėrybes.   

 

Pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė

 

       Rugsėjo 15 d. mokykloje vyko sveikatingumo diena.

      Jos tikslas – parodyti teigiamą sporto poveikį augančiam organizmui, priminti mokiniams, kad ir nedidelis fizinis krūvis yra naudingas. 

        Diena prabėgo greitai, nes veikla vijo veiklą. Buvo įdomu ne tik mokiniams. Mokykla šurmuliavo, liejosi geros emocijos. Patirta naujų veiklų, kurių prasmingumas, apčiuopiama nauda suteikė šiai dienai naujų spalvų.

       1a, 1c, 2c, 2d klasių mokiniai mokėsi žaisti diskgolfą su profesionaliu treneriu Mykolu ir trenere Daiva. 1b, 1d, 1e klasės mokinius aplankė ledo ritulio treneriai ir pravedė pamokas su sportinėmis priemonėmis. 2a, 2b klasių mokiniai Šarkinės aikštyne žaidė krepšinį, įvairias estafetes, mokėsi žaisti „Aklą vištą“. Mokyklos trečiokai žaidė kvadratą, keliavo dviračių taku aplink Elektrėnus, darė mankštą, įveikė greičio ruožus, bėgo krosą, šoko, važiavo dviračiais, susipažino su Elektrėnų nematytomis vietovėmis, sportavo su treniruokliais. Ketvirtokai dieną praleido miške. Žaidė sportinius žaidimus, bėgo krosą ir dienos pabaigoje pasidalijo patirtais įspūdžiais, aptarė sveikos mitybos ir judėjimo reikšmę sveikatai.

       Sveikatingumo diena – tai puikus laikas mokiniams stiprinti sveikatą, atrasti patinkančią ir priimtiną sportinę veiklą, geruoju pavyzdžiu pasidalinti su kitais.

         Ačiū mokytojoms už sugalvotas įdomias, žaismingas veiklas.

         Rudenį linkime visiems sveikai gyventi, daug laiko praleisti gamtoje ir aktyviai judėti.

 

                                                                          Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė