Aktyvioji klasė Elektrėnų pradinėje mokykloje

2015 m. gruodžio 15 d. Elektrėnų pradinėje mokykloje atidaryta AKTYVIOJI KLASĖ.

Mokykla kasdien juda pirmyn, nes didžiausias šios pažangos variklis – vaikai. Jie visada pirmieji susidomi naujovėmis, naujais pasaulio pažinimo ir žinių įgijimo būdais. Mums, mokytojams, belieka tik spėti su jais. Todėl penkios mūsų mokyklos mokytojos Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Snieguolė Norvilienė, Rasa Sendzikienė ir Elena Volosevičienė dalyvavo projekto „Aktyvi klasė“ mokymuose.

Norėdami pasidalinti savo dar nedidele, bet džiugia patirtimi surengėme „Aktyvios klasės“ atidarymą, į kurį pakvietėme šio projekto koordinatorę ir konsultantę Švietimo sistemos projektų vadovę Liną Sergejevienę, Elektrėnų savivaldybės merą Kęstutį Vaitukaitį, Švietimo skyriaus, Švietimo paslaugų centro atstovus, savivaldybės mokyklų vadovus ir, žinoma, vaikus, nes jie čia juk patys svarbiausi. Buvo pristatyta situacija Lietuvoje, pasidžiaugta, kad kasmet vis daugiau mokyklų įsteigia Aktyviąsias klases. Projekto koordinatorė perkirpo virtualų kaspiną ir mokyklos direktorei Virginijai Stanislovaitienei įteikė šios klasės iškabą su pavadinimu. Įrengta „Aktyvi klasė“, kurioje vaikai, naudodamiesi pažangiausiomis technologijomis, gali žengti pirmyn.

Mokytojos Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Snieguolė Norvilienė, Rasa Sendzikienė ir Elena Volosevičienė parengė skaitmeninę pamoką ir visus dalyvius įtraukė į aktyvią veiklą šioje netradicinėje pamokoje „Vakar, šiandien ir rytoj“. Atlikdami užduotis neįprastu būdu, galėjome matyti, kaip mūsų gyvenimą keičia visuomenės pažanga, išradimai. Mokiniai ir svečiai lentoje pieštuku rašė, tada tikrinosi naudodami magišką rašalą, stumdė paveiksliukų detales, dėliodami dėlionę, naudodami virtualų kauliuką išsiaiškino, kieno pirmenybė atlikti užduotį, spalvino grupuodami teisingus atsakymus. Veikla buvo įdomi, todėl pamoka neprailgo, visų nuotaika buvo džiugi.

„Aktyviosios klasės“ privalumus panoro išbandyti ir mūsų kolegos. Vievio pradinės mokyklos direktorė Alma Reklaitienė atvyko dar kartą, tik jau su visu gausiu mokytojų kolektyvu. Tad 2016 m. sausio 7 d. Naujus metus pradėjome dalindamosios gerąja interaktyvių technologijų patirtimi. Mokytojos dalyvavo „Aktyvios klasės“ pamokoje, atliko nuotaikingas užduotis prie išmaniosios lentos, klausė, domėjosi, balsavo, naudodamos apklausos pultelius.

„Aktyvi klasė“ siūlo kompleksinį mokymo ir mokymosi sprendimą, kuris tenkina tiek šiuolaikinio mokinio, tiek moderniai dirbti besistengiančio mokytojo poreikius. Čia vienoje vietoje sujungtas skaitmeninis mokomasis turinys, mokymo ir vertinimo metodikos bei pažangios išmaniosios technologijos. Todėl įprastos pamokos tampa įdomesnės, žaismingesnės, labiau motyvuojančios ir įtraukiančios mokinius, leidžia jiems geriau įsiminti dėstomą medžiagą, įsivertinti tai, ko mokosi.

Elektrėnų pradinės mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė