Amatai šiuolaikinėje Lietuvoje

Auksinį spalio 24 dienos rytą Elektrėnų pradinės mokyklos ketvirtokai sugūžėjo į Elektrėnų profesinio mokymo centrą (EPMC). Visus pasitiko šios mokyklos pavaduotoja ugdymui L. Ališauskienė, kuri pakvietė ketvirtokus į aktų salę. Pavaduotoja įtaigiai ir įdomiai pristatė savo mokyklos veiklą. Pradinukai klausė atidžiai, susidomėję. Vaikai pateikė klausimų apie profesijas, apie statomą saulės kolektorių, kaip bus panaudotas elektros perteklius.

Po pristatymo vaikus suskirstė į 12 grupelių. Juos išsivedė dėstytojai į savo darbo vietas supažindinti su amatais, kurių čia mokomasi.

Mes, ketvirtokų mokytojos, aplankėme auklėtinius pačiame darbo įkarštyje. Vieni jungė elektros grandinę, kiti kepė sausainius, darė lesyklas, darė atvirukus, ardė kompiuterius ir t.t.

Vaikai, grįžę į mokyklą, vieni su kitais pasidalino mintimis apie profesijas.

Mokinių mintys ir įspūdžiai iš viešnagės EPMC:

„Mes sprendėme įdomius uždavinius apie pinigų pervedimo operacijas ir pokštavome su mokytoja.“

„Mums parodė seną kompiuterį, kurį reikėjo atnaujinti, nes labai lėtai krovė informaciją. Viską išardėm, įdėjom naują atmintinę. Kompiuteris pradėjo veikti greičiau. Aš pagalvojau, kad mes irgi pavargstame, galvoje sukasi daug minčių, todėl reikia mums pamiegoti.“

„Būsimos sekretorės mokosi greitai rašyti visais rankų pirštais. To mus ir mokė. Dar mokėmės redaguoti dokumentus, rašėm laišką Kalėdų seneliui.“

„Man labai patiko, kad sužinojau, kaip toli keliauja kroviniai.“

„Man buvo nelabai lengva kalti vinis į lentą. O paskui „išsilavinau.“

„Mums labai patiko, kai davė formeles ir darėme sausainius. Labai džiaugėmės gautu receptu ir savo kepiniais.“

Labai džiaugiamės ir dėkojame EPMC kolektyvui už galimybę supažindinti vaikus su įvairiomis profesijomis, kurias galima įgyti šioje mokykloje.

Elektrėnų pradinės mokyklos mokytojos:

Vida Rasiukevičienė
Jūratė Valantavičienė