Angelų sodas

Gruodžio 14 dieną mokytojų Daivos Česonytės ir Genės Markevičiūtės kvietimu mokykloje svečiavosi dailininkė, knygų iliustratorė, leidyklos „Nieko rimto“ įkūrėja Sigutė Ach. Ji pravedė 4a ir 4b klasių mokiniams šventinį užsiėmimą – jaukią popietę gaminant popierinius angelėlius.

Šio gražaus užsiėmimo tikslas – sukurti instaliaciją „Angelų sodas“, primenančią mūsų protėvių kuriamus šiaudinius sodus. Dalyviai iš spalvoto ir balto popieriaus skiautelių iškarpė daug angelėlių pagal Sigutės Ach pateikiamas formeles. Mokėsi iškirpti angelėlį pagal senovinio karpinio pavyzdį. Iš daugybės spalvoto popieriaus, margų akvarelių  skiautelių iškarpyti angelėliai apgyvendinti  instaliacijoje ant lanko.

Įkvėpti Sigutės Ach pasakojimo, dalyviai sukūrė daug nuoširdžių frazių – lyg gėrio užkalbėjimų – ir juos surašė ant pagamintų angelų sparnų.  Šie nuostabūs kūrinėliai sukabinti į bendrą jungtį – ant rato kabantį sodą ir palikti siūbuoti erdvėje, kurioje buvo sukurti, kad galėtų skleisti Gėrį, Taiką, Skaistumą.

Po tokiu gražiu sodu gėrėme arbatą ir šnekučiavomės apie kūrybą, pasaulį, aptarėme Sigutės Ach iliustruotą knygą „Džiugę“. Sigutė  Ach atsakė į klausimus, dalino autografus.

Tai gražus, šventiškas bendrumo veiksmas.  Apjungiantis, nuteikiantis tvarumo linkme.

Mokytojos: Daiva Česonytė, Genė Markevičiūtė