Aš – dalis Tavęs

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – tai sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės – mūsų seneliai, proseneliai ir tėvai.

Elektrėnų pradinėje mokykloje sausio–vasario mėn. buvo vykdomas projektas „Aš – dalis Tavęs“, skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti. Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, mokykloje vyko įvairūs renginiai. Kiekvienas mokyklos mokinys įdėjo daug meilės ir šilumos rengiantis minėjimui.

Vasario 12 d. mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje istorinėje pamokoje „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“, kurios metu praturtino teorines žinias, ugdė kūrybiškumą, pagarbą ir meilę savo krašto istorijai. Mokiniai buvo tarsi mini muziejuje su istoriniais rekonstruotais eksponatais.

Aplankėme ir Elektrėnų profesinio mokymo centrą. Audėme tautinę juostą, pynėme trispalves apyrankes, taip pat dalyvavome VŠĮ „Aduta“ rekordinės šimtmečio žvakės liejime. Trečių klasių mokinių jungtinis choras dalyvavo Elektrėnų progimnazijos „Ąžuolynas“ renginyje „Chorų karai“.

Pasitikdami Lietuvos šimtmetį mokiniai kartu su mokytojomis šventiškai papuošė mokyklą: suklijavo Lietuvos žemėlapį iš žodžių „Aš – dalis Tavęs“, „išaudė“ tautines juostas iš spalvoto popieriaus, mokyklos langus papuošė trispalvėmis tulpėmis, galerijose galėjome pasigrožėti pradinių klasių mokytojos metodininkės Ingridos Mačionytės karpinių paroda.

Projektą vainikavo šventinis koncertas „Aš – dalis Tavęs“. Mokykloje vyravo šventinė nuotaika. Renginį pradėjome giedodami himną. Mokyklos direktorė Virginija Stanislovaitienė bendruomenę pasveikino su švente. Skambėjo gyvos muzikos garsai, gražiausios Lietuvai skirtos dainos, eilėraščiai.

Šimtmetis – svarbi šventė, prie kurios pradinukai prisidėjo savo gerais darbais Lietuvai ir taip įteikė simbolinę dovaną mūsų šaliai – filmą „100 gerų darbų Lietuvai“.

Švęskime ne tik šiemet, ir ne tik vasario 16-ąją, švęskime, liudykim kasdien ir bet kur, kad esame tauta – laisva, garbinga ir vieninga.

Mokytojos Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė