Bandėm išvaryti žiemą!

Vasario 13 dieną mūsų mokykloje šurmuliavo viena nuotaikingiausių, pavasarį pranašaujančių švenčių – Užgavėnės. Svarbiausias jos akcentas – linksmumas, todėl jai mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, mokėsi Užgavėnių dainų, šokių, žaidimų, gaminosi kaukes.

Šventės persirengėliai aplankė kiekvieną klasę, linkėdami gražių dienų, gero derliaus ir sveikatos. Mokiniai „pasipuošę“ iš spintų ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis, kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, patraukė į mokyklos kiemą gąsdinti žiemos. Šokant ratelius nuo triukšmo dundėjo žemė. Nuo juoko ir dainų aidėjo visi aplinkiniai kiemai. O kad visus metus būtume sotūs, prisivalgėme blynų ir kitų skanėstų.

Smagiausia šventės dalis – Morės deginimas ant laužo. Mokyklos kieme liepsnojanti Morė kėlė susižavėjimo šūksnius.

Mokiniai žiemą išvijo! Tačiau dar žiema labai graži. O tai norėtųsi, kad ji užleistų vietą pavasariui!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Angelė Pačėsienė