Drauge pažinkime paukščius

      Pavasaris – paukščių grįžimo iš šiltųjų kraštų metas... Skatindamos vaikų domėjimąsi gamta, antrų klasių mokiniams organizavome popietę „Drauge pažinkime paukščius“.  O kas geriau apie paukščius gali papasakoti, jei ne ornitologas Gediminas Petkus.

        Vaikai iš ornitologo pasakojimo sužinojo, kad geniai gali praplatinti inkilų skyles, todėl geriau aplink jas prikalti skardos. Išgirdo, kad bukučiai gali laipioti žemyn galva, kad zylių patelės ant pilvo turi ploną, o patinai – storą juodą juostą. Svečias iš Vilniaus nustebino, kad liputis kiaušinius deda po medžio žieve, o inkilus jam geriausia gaminti su stačiakampe skyle šone. 

      Antrokai išsiaiškino, kodėl varnėnai visada parskrenda dideliais būriais ir niekada nesusiduria. Daugeliui buvo staigmena, jog apleistuose inkiluose apsigyvena šikšnosparniai ir per naktį jie sugauna apie tris šimtus uodų. Vaikai galėjo apžiūrėti inkilėlius drugeliams, boružėms, zylutėms, sužinojo, kad inkilėlius reikia valyti, todėl jie turi būti atidaromi ir uždaromi.

            Renginio pabaigoje iškėlėme pagamintus inkilus, kad visi paukščiai turėtų savo namus. Dėkojame antrokų tėveliams ir seneliams už pagamintus inkilus įvairiems paukščiams. Tikimės, kad vaikai, artimiau susipažinę su paukščiais, jų gyvenimo būdu, stengsis juos globoti ir saugoti.

                               Mokytojos: Jolanta Baranovienė, Ana Levickienė, Biruta Surdokienė, Elena Volosevičienė.