Ebru – mažytis stebuklas pilkoje kasdienybėje

2015 m. rugsėjogruodžio mėn. Elektrėnų pradinėje mokykloje vyko projektas, finansuojamas Elektrėnų savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas  stiprinti pradinių klasių mokinių emocinę, psichinę, fizinę savijautą, taikant terapines, kūrybines, prevencines priemones. Projektą vykdėme bendradarbiaudami su VšĮ „Meda Project“. Projekte buvo taikomos dailės, kinetinio smėlio ir Ebru – tapymo ant vandens terapijos.

Ebru – puiki terapijos priemonė vaikams, turintiems dėmesio sutelkimo sunkumų, dvasinių ar savivertės problemų. Vanduo žmogų veikia raminančiai, o abstraktūs, tarsi savaime gimstantys kūriniai, pašalina piešti nepratusių vaikų baimę suklysti, todėl šią techniką, kaip terapinę priemonę, galima naudoti dirbant su įvairaus amžiaus vaikų grupėmis. Ebru paveikslų kūrimas juos stipriai paveikia: vaikai greičiau atsiskleidžia, pradeda pasitikėti pedagogu, uždariems tampa lengviau bendrauti, o neramiems – sutelkti dėmesį ir pasitikėti savimi. Greitai gaunamas piešimo rezultatas džiugina tuos vaikus, kurie turi dėmesio sutelkimo ir išlaikymo problemų. Kūrybos dinamiškumas, nuolat besikeičiantis vaizdas, skatina smalsumą ir norą sužinoti, kas bus toliau, eksperimentuoti.

Visą tai patyrė ir išbandė projekte „Vaikų emocinės savijautos gerinimas per meninių, kūrybinių veiklų taikymą“ dalyvavę 40 mūsų mokyklos mokinių, kurie savo išgyventus jausmus aptarė su psichologais.

Smagu buvo stebėti, kaip keičiasi vaikų elgesys ir nuotaikos, bendravimas užsiėmimų metu. Dailės ir kinetinio smėlio terapijos ir toliau taikomos individualiuose ir grupiniuose užsiėmimuose su mokyklos socialiniu pedagogu ir psichologu.

Elektrėnų pradinės mokyklos

socialinė pedagogė Ramutė Mikalauskienė