Elektrėnų pradinėje mokykloje – kartu kūrėme TOLERANCIJOS KNYGĄ!

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra KNYGA, todėl bendrojo ugdymo mokykloms, neformaliojo švietimo įstaigoms buvo pasiūlyta kartu paminėti šią datą bei kurti TOLERANCIJOS KNYGĄ. Knyga yra nepaprastas daiktas, kurioje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“.

Mūsų mokyklos bendruomenė taip pat aktyviai įsijungė į Tolerancijos dienos renginių maratoną. Visą savaitę (lapkričio 14–21 d.) mokytojai klasės valandėlių metu diskutavo apie draugiškumą, pagarbą ir pakantumą kitos rasės, tautybės, socialinio sluoksnio žmonėms.

Visų klasių mokiniai padedami klasių vadovų, tėvelių kūrė tolerancijos knygos puslapius. Juose – mintys apie toleranciją, pagarbą draugystei. Knygos lapai išmarginti mokinių piešiniais,  iškarpomis, asmeniniais patyrimais, pojūčiais, lūkesčiais….

Mokinių darbai buvo suklijuoti į gražią, didelę Tolerancijos knygą, kuri eksponuojama mokyklos aktų salėje

Džiugu, kad visi bendruomenės nariai  su gera nuotaika prisijungė prie Tolerancijos dienos paminėjimo.

Socialinė pedagogė

Ramutė Mikalauskienė