Europos kalbų diena

Nuo 2001 metų kasmet rugsėjo 26 d. yra švenčiama Europos kalbų diena. Europa yra turtinga savo kalbomis – šiame žemyne yra daugiau nei 200 vietinių kalbų. Kalbų mokėjimas yra svarbus jų atpažinimui, naudojimui ir saugojimui. O kitų kalbų mokymasis yra būdas, padedantis mums geriau suprasti vieniems kitus ir išvengti kultūrinių skirtumų.

2019 m. rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena paminėta ir mūsų mokykloje. Jau prieš savaitę kiekviena klasė sužinojo su kokios šalies kalba šiemet susipažins. Ketvirtadienį šia kalba mokėsi pasisveikinti, padėkoti, skaičiuoti, plačiau susipažino su šalimi. Kiekvienos klasės mokiniai su savo mokytojomis pagamino skaičių knygeles. Visos knygelės keliaus po klases, kad visi mokiniai galėtų jas pavartyti, pabandyti paskaičiuoti įvairiomis kalbomis. Už nuoširdų darbą visoms klasėms buvo įteiktos padėkos.

„Jei kalbėsite su žmogumi jam suprantama kalba, jis įsidės jūsų žodžius į galvą. Jei kalbėsite jo gimtąja kalba, jis įsidės jūsų žodžius į širdį“ (Nelsonas Mandela).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Mačionytė