Europos kalbų diena mokykloje

Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena, kuri buvo pradėta švęsti 2001-aisiais, Europos kalbų metais. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į Europos kalbų ir kultūrų  įvairovę ir paskatinti europiečius mokytis daugiau kalbų.

Šią dieną mokykloje vyko integruoto ugdymo pamokos, kurių metu visose klasėse mokiniai diskutavo apie kalbų svarbą, mokėsi pasisveikinti, padėkoti įvairiomis Europos šalių kalbomis.

2b (I. Mačionytė), 2d (G. Blažonienė), 4c (B. Surdokienė) klasių mokytojos pamokose panaudojo namų darbų atliktas užduotis, susietas su  Europos kalbomis ir atliktas kartu su tėveliais.

1b (mokyt. V.Rasiukevičienė), 2b (mokyt. I Mačionytė), 3a (mokyt. I. Stašaitienė, 3e (mokyt.E. Sereikienė) ir anglų kalbos mokytoja A.Kanapkienė pasinaudojo Europos kalbų centro interneto svetainėje pateikta ir atnaujinta mokymosi medžiaga, interaktyviais žaidimais: „Pažink Europos Sąjungos šalis“, „Labas“ 40 (ar daugiau) kalbų, „Gyvūnų skleidžiami garsai įvairiomis kalbomis“ ir kt.

Visų klasių mokiniai sukūrė plakatus, skirtus Europos kalbų dienai ir jais papuošė mokyklą:

•  „Europos kalbų jūra“-2a (mokytoja A.Cibulskienė);
  • „Europos mokyklų gatvė“- 3e (mokytoja E.Sereikienė);
  • „Pasisveikink ES kalba“(ant delnukų)- 1a (mokytoja Daiva Česonytė), ir 4a (mokyoja J.Baranovienė), 4d (mokytoja E. Volosevičienė);
  • „Europos kalbų gėlės“-1e (mokytojos R. Sendzikienė ir L.Čugunovienė);
  • „ES kalbos“- 4c (mokytoja B.Surdokienė);
  • „Skambiausias žodis“-2c (mokytoja R. Gervienė), 2b (mokytoja  I.Mačionytė);
  • „Europos kalbų medis“- 3c (mokytoja S. Norvilienė);
  • „Aplankytos ES šalys“- 3b (mokytoja E  Narakienė);
  • „Žodis „duona“ ES kalbomis“- 4b (mokytoja A. Levickienė);
  • „Gyvūnų pavadinimai ES kalba“- 2d (mokytoja G. Blažonienė);
  • „Europos kalbų diena“- 2d (mokytoja R .Bliujienė);
  • „Žodis „obuolys“ ES kalbomis“- 1c (mokyt. J.Valantavičienė).

Džiaugiamės prasminga diena ir tuo, kad mokytis kalbą gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu.