Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. švenčiama Europos kalbų diena. Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais.

Šią dieną mūsų mokykloje vyko netradicinė ugdymosi diena, skirta paminėti Europos kalbų dieną. Jau prieš kelias dienas kiekvienos klasės atstovai susirinko į aktų salę ir ištraukė šalies pavadinimą, su kuria jų klasė susipažins plačiau. Trečių klasių mokiniai su mokytojomis paruošė pažintinius stendus. Klasėse vyko įvairiausia veikla, skirta pažinčiai su pasirinkta valstybe: mokiniai žemėlapiuose ieškojo šalies, susipažino su šalies simboliais, klausėsi šios šalies kalbos, mokėsi ištarti žodžius, lygino su lietuvių kalba, aptarinėjo tautinius rūbus, sprendė kryžiažodžius, dalyvavo viktorinose, žiūrėjo skaidres, piešė vėliavas, pagamino obuoliukus, kuriuose buvo parašyti keturi svarbiausi posakiai ir jais papuošė mokyklos galerijas.

Kalbų dienos veiklose įgyvendinti tikslai – ugdyti pasididžiavimą savo gimtąja kalba ir literatūra, skiepyti toleranciją kitoms kalboms bei kultūroms, skatinti domėtis savo kraštu bei įvairiomis Europos šalimis.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui I. Mačionytė ir A. Pačėsienė