Išvyka į „Bio Circle Balticum” gamyklą

Balandžio 25  dieną 4d klasės mokiniai vyko į „Bio Circle Balticum” gamyklą, kurios pagrindinis veiklos tikslas – biologiškai aktyvių valymo priemonių, saugių aplinkai, gamtai ir žmogui, kūrimas.  Šią ekskursiją mokiniams organizavo chemikas-technologas Lukas Žarnauskas.

Atvykę vaikai klausėsi apie chemines medžiagas, jų ženklinimą ir poveikį, kodėl tai svarbu ir kaip save apsaugoti.

Mokiniai galėjo iš arti susipažinti su laboratorijos prietaisais, pažvelgti pro mikroskopą, pasijusti tikrais chemikais. Visiems labai patiko gaminti ekologišką skalbiklį, maišyti  įvairias spalvas ir išgauti įvairių atspalvių.

Keliaudami po įmonės patalpas vaikai pamatė, kaip atrodo automatizuotos gamyklinės linijos, kaip vyksta pakavimas bei kokia tvarka turi būti gamybinėse patalpose, kad būtų palaikoma tvarkinga ir saugi aplinka. Vaikai stebėjo, kaip robotas užsuka bakelius ir juos supakuoja. Smagu buvo ir patiems  pakuoti valančias servetelės, supilti valiklius ir kruopščiai užklijuoti etiketes ant buteliukų. Mokinių tarpe atsirado norinčių būti chemikais, o visi kartu sutarė, kad reikia saugoti gamtą ir naudoti tik ekologiškas buitines priemones.

Ekskursijos pabaigoje mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis - parsivežė ekologiškų chemijos priemonių, kurias išbandė kartu su tėveliais.

Nuoširdžiai dėkojame už padovanotą išvyką ir atminimo dovanėles. Ši ekskursija paliko didžiulį įspūdį visai klasei!

Mokytoja         Elena Volosevičienė