Išvyka ? LRT ir Pinig? muziej?

Išvyka į LRT ir Pinigų muziejų

Rugsėjo 21 d. 3d klasės mokiniai lankėsi Vilniuje  Lietuvos nacionalinėje  televizijoje ir pabuvojo Pinigų muziejuje.

Ekskursija prasidėjo LRT (Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija). Čia mokiniai apžiūrėjo LRT muziejų, susipažino su Lietuvos televizijos istorija, pamatė pirmąją televizijos studiją ir sužinojo, kad šiandien čia filmuojama populiariausia laida vaikams „Gustavo enciklopedija“. Mokiniai aplankė didžiausią  Baltijos šalių studiją, pamatė daugybę filmavimo kamerų ir gausybę kitos įrangos, išgirdo pasakojimą, kaip yra filmuojamos laidos.

Vaikams didžiausią įspūdį paliko moderniausia Baltijos šalyse  studija,  kurioje yra filmuojamos laidos „Labas rytas“, „Žinios“.  Mokiniai turėjo galimybę pabūti vedėjų vietose,  susidomėję stebėjo, kaip veikia robotizuotos kameros, kaip galima  keisti apšvietimą. Ypač smagu buvo pamatyti save monitorių  ekranuose.

Mokiniams įdomu buvo ir  Lietuvos banko Pinigų muziejuje. Čia juos supažindino su pinigų istorija, mokiniai spręsdami užduotis „užsidirbo“ savo „pinigėlių“. Visi grožėjosi įrengta šviečiančia skaičiaus instaliacija grindyse. Vaikai patys nusikalė monetų ir gavo įvairių dovanų.  Interaktyvi veikla muziejuje buvo labai informatyvi, paliko didelį įspūdį.

Kupini naujų žinių ir geros nuotaikos vaikai grįžo į mokyklą.

Mokytoja Elena Volosevičienė