Kalba gimtoji lūposna įdėta

Garbė, kad gimus čia esu, Ji man – gražiausia iš visų
Ta paukštė giedanti, laisva Tėvynė mano – Lietuva.

„Kalba gimtoji lūposna įdėta“
                                                  Aldona Elena Puišytė

Skatinant mokinių norą domėtis gimtąja kalba, literatūra, pasidalinant gerąją patirtimi, organizavome renginius, kurie buvo skirti paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-etį.

Vasario 8 dieną Elektrėnų pradinės mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai susirinko į viktoriną-konkursą „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Mokiniai turėjo prisiminti rašytojus, kalbos kultūros taisykles, sukurti akrostichą apie Lietuvą, surasti patarlių pabaigas, prisiminti abėcėlę ir taisyklingai atlikti gramatinę užduotį. Iš geriausiai pasirodžiusių mokinių buvo sudaryta mokyklos komanda: Radvilė Rakauskaitė (3c kl.), Mantvydas Vertelis (3a kl.), Danielė Dambrauskaitė (4a kl.), Robertas Miskevič (4b kl.), Justas Dalibaga (4e kl.) .

Vasario 28 dieną į mūsų mokyklą nepabūgę šalčio atvyko Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių komandos: „Ąžuolyno“ progimnazijos, Elektrėnų pradinės mokyklos ir Vievio pradinės mokyklos.

Dalyvius ir jų mokytojas pasveikino ketvirtų klasių mokiniai daina „Lietuvai“.

Renginys turėjo tris turus: geltonąjį, žaliąjį ir raudonąjį. Viktorina-konkursas „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ prasidėjo trumpa kūrybine užduotimi „Sugalvok komandos pavadinimą“. Toliau dalyviai prisiminė Lietuvos himną, sprendė kryžiažodį „Po Gramatikos šalį“, bandė atspėti žymius žmones ir vietoves, iliustravo eilėraštį, suklijavo dėlionę „Lietuva“, kūrė eiliuotą linkėjimą Lietuvai. Pertraukėlių metu sprendė logines užduotis, minė mįsles, minkles, rinko gražiausius lietuviškus žodžius.

Vertintojai susumavo rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. Jais tapo Vievio pradinės mokyklos komanda „Saulės vaikai“. Visi mokiniai gavo atminimo dovanėles, padėkas ir knygą mokyklos bibliotekai.

Džiaugiamės, kad mokiniai domisi gimtąja kalba, geba dirbti komandose.

Mylėkime ir puoselėkime gimtąją kalbą, nes ji viena seniausių ir gražiausių kalbų, neįkainuojamas mūsų turtas.

Mokytojos Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Elena Volosevičienė