Kalba gimtoji lūposna įdėta

      Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“. Jonas Jablonskis   

       Norėdamos skatinti mokinių norą domėtis gimtąja kalba, stiprinti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius, skleisti gerąją patirtį, organizavome renginius, kurie buvo skirti paminėti Bernardo Brazdžionio 110-ąjį jubiliejų.

      Kovo 8 d. mūsų mokyklos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai susirinko į viktoriną-konkursą „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Mokiniai turėjo prisiminti dialogo skyrybą, kalbos kultūros taisykles, sukurti ketureilį, taisyklingai atlikti loginę užduotį. Iš geriausiai pasirodžiusių mokinių buvo sudaryta mokyklos komanda: Gustė Vankevičiūtė (3e kl.), Džestina Lazoraitytė (3b kl.), Ligita Bliujūtė (4d kl. ), Laurynas Kozella (4a kl.), Lėja Stončiūtė (4b kl.).

    Kovo 14 d. į mūsų mokyklą atvyko keturios Elektrėnų savivaldybės pradinių klasių komandos: „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos, Elektrėnų pradinės mokyklos, Kietaviškių pagrindinės mokyklos, Vievio pradinės mokyklos. Atvykusias komandas pasveikino direktorė Virginija Stanislovaitienė. 

   Viktorina-konkursas „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ prasidėjo trumpa kūrybine užduotimi „Sugalvok komandos pavadinimą“. Suklijavę dėlionę susipažino su vyriausiu komisijos nariu. Toliau mokiniai skaitė ištrauką iš Vytės Nemunėlio eiliuotos pasakos „Meškiukas Rudnosiukas“ ir įrašė praleistus žodžius. Kūrė Rudnosiuko ir jo draugo dialogą. Pertraukėlių metu minė mįsles, minkles. Pasitikrino, ar taisyklingai kalba lietuviškai ir žino kalbos dalis. Konkursą vainikavo užduotis „Nupiešk mokytoją“.

    Vertintojai susumavo rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. Jais tapo Kietaviškių pagrindinės mokyklos komanda „Meškis Peškis“. Visi mokiniai gavo atminimo dovanėles, padėkas ir knygą mokyklos bibliotekai.

    Džiaugėmės, kad mokiniai domisi gimtąja kalba, geba dirbti komandose.

                                              Mokytojos Daiva Česonytė, Ingrida Mačionytė, Elena Volosevičienė